Jak pozycjonować stronę – cz.2

Jeśli jeszcze nie zapoznałeś się z pierwszą częścią "10 sposobów na pozycjonowanie stron www" to zapraszam. Poniżej przedstawiam dalsze skuteczne pozycjonowanie stron www, blogów i serwisów internetowych.

Na samym końcu zaproponuj jeszcze inne metody pozycjonowania.

Tak więc poznaj kolejne 5 sposobów na skuteczne pozycjonowanie i wykorzystaj je jak najszybciej!

A krok po kroku, wyjątkowe materiały wideo + pliki PDF + moje indywidualne wsparcie i wsparcie innych uczestników, zapewniam w kursie "Ogarnij SEO i Pozycjonowanie stron www".


Spis treści "Jak pozycjonować stronę":

 • Google Maps
 • Youtube
 • Konkursy
 • Polecenia
 • Pozostałe sposoby na skuteczne Pozycjonowanie

Film z kanału #JakSieRozwijac:


6. Google Maps

Korzystanie z usług sklepów, marketów, restauracji, fastfoodów i wielu innych miejsc usługowych stało się o wiele łatwiejsze dzięki mapom Google. One pozwalają na wyszukanie interesującej nas firmy w danym regionie, która specjalizuje się w sprzedaży pewnych usług bądź produktów. Aby jednak tam zaistnieć, to wcześniej musisz postarać się o skuteczną reklamę w Google maps.

Jak zacząć Pozycjonowanie w Google Maps?

 • załóż konto firmowe Google
 • stwórz wizytówkę w Google maps
 • pamiętaj, aby użyć aktualnych informacji na temat Twojej działalności gospodarczej
 • wypełnij firmowy profil google+

Ocena naszej wizytówki Google maps

Wizytówka Google będzie dostępna dla wszystkich internautów. Każdy będzie mógł ją wyszukać, a nawet ocenić. Jeśli więc chcesz pozyskać pozytywne opinie, to dbaj o jak najlepszą sprzedaż, a zarazem zachęcaj klientów. Możesz ich poinformować, że jeśli pozostawią pozytywną opinię, to mogą liczyć na pewien rabat bądź promocje. W większości wypadków wystarczy dostarczać klientom wysokiej jakości produkty i usługi.

Dodatkowo musisz zapewnić im profesjonalną obsługę. Wielu z nich na pewno chętnie poleci Twoją działalność, a nawet wystawi pozytywną opinię w mapach google. Aktualnie internauci w większości korzystają z urządzeń mobilnych, jak smartfon czy tablet. Takie urządzenia posiadają również wtedy, gdy wybierają się do naszej firmy i to pozwala im w dość szybkim czasie pozostawić opinie na nasz temat, więc tym bardziej warto zadbać o jakość ich obsługi.

Jeśli pojawią się negatywne opinie, to właściwie na nie odpowiadaj, a dzięki temu potencjalni klienci zauważą, że mają styczność również z konkurencją, która stara się zmniejszyć ich zaufanie do Twojej firmy. Jest również możliwość zgłoszenia negatywnych opinii. Należy wtedy w pobliżu danej opinii kliknąć w flagę i oznaczyć, że opinia jest spamem, niestosowna i tym podobna. Google uwzględni i usunie taką opinię bądź uzna ją za odpowiednią i nic nie będziemy mogli z tym zrobić.

Gdyby jednak zbyt wiele tych negatywnych opinii się pojawiło, zawsze masz możliwość usunięcia wizytówki Google maps. Należy wtedy zalogować się na biznesowe konto Google business.google.com, a następnie wejść w opcję "Edytuj", inaczej zakładka "Informacje" . Tam masz opcję "oznacz tę firmę jako zamkniętą bądź usuń ją". Zaznaczasz, a następnie wybierasz 2 opcję, czyli "usuń wizytówkę".

Pozycjonowanie wizytówki Google maps

Skuteczne pozycjonowanie stron www odbywa się również wtedy, gdy wizytówka firmy jest dostępna dla szerokiego grona potencjalnych klientów i pojawia się nawet w wyszukiwarce google na wybrane słowa kluczowe. Musisz więc zadbać o jej odpowiednią promocję. Powiedzmy, że chcesz uzyskać pierwszą pozycję na frazę kluczową "blog o seo". Taką frazę musimy używać podczas stosowania różnych technik pozycjonowania.

 • na przykład każdy wpis na blogu może posiadać takie słowo kluczowe, na samym końcu, a zarazem w treści. Najlepiej, jeśli w treści pojawi się tylko nazwa "blog seo" i tym podobne ("seo blog"). I takie słowo kluczowe może od razu prowadzić do naszej wizytówki google maps bądź  do strony internetowej, na której znajduje się mapka Google maps.
 • pamiętaj, aby również na stronie głównej pojawiały się takie frazy regionalne w kodzie strony i jej treści.
 • umieść na swojej stronie mapkę google maps z Twoją wizytówką
 • prowadź zaplecze seo - np. na wordpress.com i blogspot.com

7. Skuteczne pozycjonowanie stron www przez Youtube

Filmy odgrywają coraz większe znaczenie w świecie marketingu i dodatkowo świetnie wpłyną na skuteczne pozycjonowanie stron www. Przekonują się o tym przede wszystkim Ci znani youtuberzy, którzy dodatkowo posiadają swoje blogi, strony firmowe czy nawet sklepy internetowe. Tak naprawdę każdy właściciel strony powinien postarać się o reklamę na Youtube. Nie jest to aż tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać, a na pewno przyniesie wspaniałe rezultaty. Jakie masz możliwości?

Sposoby na pozycjonowanie przez Youtube

 • Stwórz film promujący działalność - może on trać nawet do kilku minut, ukazywać pewne slajdy, słowa i muzykę. Można również pokusić się o wideo, które przedstawia siedzibę firmy, jak i ukazuje właściciela, a zarazem poszczególnych pracowników. Taką reklamę będziesz mogł następnie podzielić się na swojej stronie firmowej.
 • Regularnie twórz filmy o produktach w sklepie internetowym - jeśli posiadasz pewne produkty na sprzedaż, to warto, aby było o nich głośno na Youtube. Możesz stworzyć pewną recenzję i dzięki temu wielu internautów będzie mogło się z nią chętnie zapoznać, a później dokonać zakupu.
 • Wykonaj kurs w postaci filmików - gdy proponujemy usługi dotyczące doradztwa, związane z tematyką, w której jesteśmy specjalistami, to warto przygotować pewien kurs, który ukaże Cię w pozytywnym świetle. Dzięki temu przedstawisz się internautom jako ekspert w danej dziedzinie i klienci będą o wiele chętniej chcieli z Tobą współpracować.

8. Organizowanie konkursów

Gdy na Facebooku bądź w innym jeszcze miejscu organizujesz konkursy, to zapewne spotkasz się z dużym odzewem. Wynika to z podejścia społeczeństwa do takich zabaw. Są oni bardzo zaangażowani i chcą w końcu wygrać. Jeśli więc odpowiednio zadbasz o reklamę konkursu, to masz pewność, że przyczyni się on do promocji Fanpage'a, a nawet strony firmowej czy sklepu internetowego. Na początek wystarczą konkursy, w których internauci mogą wygrać pewne małe zabawki czy upominki. Ale mimo wszystko będą one już oddziaływać na internautów, aż sami się zdziwisz, jak bardzo 🙂

Takie gadżety nie są drogie, a mogą wywołać duże zamieszanie w mediach społecznościowych, więc warto co jakiś czas zorganizować pewien konkurs. Jeśli jednak organizujesz konkurs na portalach społecznościowych bądź gdziekolwiek indziej, musisz dostosować się do regulaminu. Zapoznaj się przynajmniej z regulaminem Facebooka o Zasadach Promocji na FB.


9. Polecenia z wiarygodnych źródeł

Duży wpływ na skuteczność pozycjonowania ma ilość cennych źródeł online, które pozytywnie odnoszą się do pozycjonowanej strony. Brana jest pod uwagę również jakość tych źródeł online. Jeśli więc stronę www będą polecać wiarygodne strony w oczach Google, to automatycznie możesz liczyć na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Polecenia uzyskuj na popularnych blogach i stronach www o tematyce zbliżonej do danej strony www. Szukaj więc kontaktów na forach, portalach społecznościowych, a nawet w samej wyszukiwarce Google.


10. Skuteczne pozycjonowanie stron www - pozostałe sposoby

a) wiek domeny

Im starsza domena, tym większą wartość uzyskuje w oczach Gogle. Oznacza to, że pozycjonowaniu należy dać odpowiedni czas. Nie dąż więc za wszelką cenę do tego, aby w przeciągu jednego bądź kilku miesięcy znaleźć się w TOP 1.

b) mapa strony

Site map jest brana pod uwagę przez wyszukiwarki internetowe, w tym także przez Google. Jeśli posiadasz stronę w WordPressie, wystarczy zainstalować odpowiednią wtyczkę, która automatycznie wygeneruje nam mapę strony. Przykład takiej wtyczki to Google XML Sitemaps. Następnie mapę strony będziemy mogli przekazać do Google Search Console. Jak to należy uczynić dowiesz się w artykule "Jak dodać mapę XML do GSC".

c) pomoc krewnych, przyjaciół i znajomych

Możesz co pewien czas zachęcać najbliższych do dodawania linków do Twojej strony na ich blogach, profilach społecznościowych bądź na własnych stronach www. Liczą się przede wszystkim strony powiązane tematycznie z daną stroną, ponieważ wtedy Google oceniają takie linki o wiele wyżej.

d) odpowiedni hosting

Im szybszy i sprawniejszy hosting, tym większe zadowolenie internautów. Ma to szczególne znaczenie, jeśli zainwestowaliśmy w nowoczesną i responsywną stronę www, która zajmuje więcej miejsca na serwerze. Nie chcesz doprowadzić do sytuacji, kiedy to Twoja strona www będzie niedostępna przez pewien czas, ponieważ takie sytuacje negatywnie wpływają na pozycjonowanie i ocenę witryny przez Google.

Poznaj proponowane przeze mnie najlepsze hostingi. Korzystam od kilku lat i nigdy się nie zawiodłem 🙂


Podsumowanie 10 sposobów na skuteczne pozycjonowanie stron www !

Poznałeś już minimum 10 sposobów na skuteczne pozycjonowanie stron www? Zastosuj je wszystkie, a na pewno uzyskasz coraz lepsze wyniki w wyszukiwarce Google.  Sam przekonuję się o tym od lat i staram się być zawsze na bieżąco z SEO.

Pozycjonowanie jest zależne od zmian algorytmu wyszukiwarek internetowych, które są ulepszane co pewien czas. W tym celu należy zawsze monitorować skuteczność tych metod pozycjonowania.

ps. Nie zapomnij o podzieleniu się innymi sposobami na skuteczne pozycjonowanie stron www, które już udało Ci się sprawdzić - daj o nich śmiało znać w komentarzach 🙂

I na koniec przypomnienie, że znacznie więcej wskazówek na temat SEO i skutecznej promocji w Internecie, zapewniam w moim kursie online: "Ogarnij Pozycjonowanie stron www i SEO". Jeśli jeszcze nie skorzystałeś, to zapraszam do udziału!

Zobacz także: Instalacja certyfikatu SSL krok po kroku. Poradnik!

Adwords vs Express czyli skuteczna reklama Google

Gdzie zakupić tanie i darmowe domeny?

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie będzie publiczny! Wymagane pola są oznaczone*

Pozostaw komentarz
Najnowsze artykuły