Bezwzrokowe pisanie na klawiaturze

Interesuje Cię bezwzrokowe pisanie na klawiaturze? Chcesz pisać szybko i bezbłędnie? Jeśli tak, to podszkól się w tym zakresie i wykorzystaj sprawdzone kursy szybkiego pisania na klawiaturze. Część z nich to darmowe kursy, natomiast pewne z nich są płatne. Zapraszam!

Już niedługo zaczniesz pisać bezwzrokowo 🙂

Pamiętaj, że umiejętność bezwzrokowego pisania okazuje się bardzo przydatna, jeśli pracujesz przed komputerem i wykonujesz różnorodne zadania. Dzięki niej oszczędzasz na czasie, a zarazem zwiększasz zakres swoich umiejętności i kwalifikacji. A czasami szybkość pisania decyduje o tym, ile tak naprawdę zarabiasz!

Wskazówki te i wiele innych przedstawiam w moim kursie "Jak zostać Copywriterem i zarabiać na pisaniu tekstów", w którym możesz liczyć na wyjątkowe materiały wideo, pliki PDF oraz moje wsparcie. Później polecam przejść cały kurs "Jak zostać Freelancerem - pracuj zdalnie i rozwijaj biznes online".


Spis treści "Bezwzrokowe pisanie na klawiaturze":

 1. Zalety bezwzrokowego pisania
 2. Bezwzrokowe pisanie na klawiaturze - kursy
 3. Zasady bezwzrokowego pisania
 4. Jak opanowałem bezwzrokowe pisanie?

Film z kanału #JakSieRozwijac ukazujący bezwzrokowe pisanie i moje wyzwanie 🙂


Zalety bezwzrokowego pisania:

 • szybko i wygodnie
 • zdrowo dla kręgosłupa i naszej postawy ciała
 • oszczędność czasu i sił
 • nowe kwalifikacje
 • większe zarobki?!

Jeśli Twoja motywacja do szybkiego pisania na klawiaturze się zwiększyła, to przejdź dalej 🙂

Chcesz tak pisać bądź podobnie? Jeśli tak, to zapoznaj się z listą przydatnych serwisów i kursów szybkiego pisania. I nie zapomnij o cennych radach umieszczonych na samym końcu wpisu 🙂


Bezwzrokowe pisanie na klawiaturze - kursy:

 1. Pisaniebezwzrokowe.pl - darmowy i rozbudowany serwis, bogaty w z ciekawe lekcje i system, który kontroluje nasz postęp. Dzięki niemu jesteśmy na bieżąco z lekcjami i ćwiczeniami ułatwiającymi opanowanie pisania za pomocą poszczególnych palców.
 2. Touchtyping.guru - bardzo ciekawy i darmowy serwis, który w prosty sposób uczy bezwzrokowego pisania, przypadł mi do gustu. Organizowane są w nim pewne zawody, w których każdy może wziąć udział, a nawet stworzyć nowe wyzwanie i do niego dążyć.
 3. Piskle.pl - dostępny jest w wersji podstawowej i płatnej. Konto premium na pół roku kosztuje nas jedyne 39 zł, a zapewnia dostęp do zaawansowanych kursów i różnorodnych lekcji. Jeśli licząc korzyści wynikające z opanowania umiejętności szybkiego pisania to naprawę warto. Po drugie kursy szybkiego pisania organizowane w grupach kosztują o wiele drożej, nawet do 1800 zł, więc tak naprawdę można wiele zaoszczędzić. Ale zawsze możesz wybrać darmową wersję bądź inne kursy 🙂
 4. Bezwzrokowo.pl - serwis płatny, lecz bogaty w dodatkowe motywatory, jak przypomnienia na email o kolejnych lekcjach.
 5. Ratatype.com - kurs posiadający ciekawy interfejs i praktyczne ćwiczenia, natomiast uwzględnia tylko alfabet angielski, nie pozwala nam więc na ćwiczenie wszystkich polskich znaków.

Te pogrubione serwisy i kursy szybkiego pisania najbardziej przypadły mi do gustu, więc szczególnie polecam 🙂


Zasady bezwzrokowego pisania

Przed rozpoczęciem nauki związanej z bezwzrokowym pisaniem warto jest opanować kilka ważnych podstaw. Dzięki nim o wiele łatwiej uzyskasz coraz lepsze rezultaty w pisaniu, a one tym bardziej zachęcą Cię do ukończenia kursu. A wtedy umiejętność szybkiego pisania pozostanie już na całe życie.

 • Po pierwsze musisz przypatrzyć się warunkom, które panują w pobliżu naszego komputera. O wiele łatwiej będzie przebiegać nauka szybkiego pisania, jeśli przyjmiesz wyprostowaną postawę. W tym celu warto zaopatrzyć się w odpowiedni fotel bądź krzesło, z regulowaną wysokością oparcia i podłokietnikami. Wysokość siedzenia należy dostosować w taki sposób, aby oczy były nieco powyżej środka ekranu. Natomiast przedramiona powinny leżeć poziomo, dzięki czemu nie będą się one zbyt szybko męczyły.
 • Po drugie ważna jest klawiatura, na której chcesz zacząć uczyć się szybko pisać. Najlepsze rezultaty uzyskasz w przypadku klawiatury ergonomicznej, w której to producenci postarali się o praktyczne i funkcjonalne ułożenie rąk podczas pisania. Same klawisze powinny się lekko wciskać, być nisko osadzone i nie wydawać irytującego hałasu podczas pracy. Liczy się również wielkość niektórych klawiszy, a szczególnie BackSpace - im większy, tym duże prawdopodobieństwo, że zawsze w niego trafisz.
 • Po trzecie kurs szybkiego pisania na klawiaturze warto zaplanować w konkretnym terminie, na przykład 15-20 minut każdego dnia. Dobrze jest również zaplanować porę dnia, w której jesteś jeszcze orzeźwiony i skupiony, a przyjdzie Ci o wiele łatwiej.
 • Po czwarte nie wracaj do złych nawyków związanych z pisaniem na klawiaturze za pomocą 2 palców. I coraz bardziej rezygnuj z patrzenia na klawiaturę.
 • Po piąte nigdy nie śpiesz się pisząc na klawiaturze, ponieważ popełnisz błędy, które na pewno nie zachęcą Cię do dalszej nauki. O wiele lepsze wyniki uzyskasz, jeśli skupisz się na poprawnym pisaniu, z czasem zwiększając jego szybkość.
 • Po szóste nie zniechęcaj się po dniu, tygodniu i miesiącu nauki szybkiego pisania na klawiaturze. Jeśli już przebrniesz przez ten okres, to zapewne zauważysz ogromny postęp. A on tym bardziej zachęci Cię, abyś podszkolił się w tym kierunku jeszcze bardziej.

Jak opanowałem bezwzrokowe pisanie?

Przede wszystkim miałem dużą motywację. Zależało mi na opanowaniu tej umiejętności, ponieważ okazała się bardzo przydatna w mojej pracy. Wiedziałem, że im szybciej będę pisać to automatycznie więcej będę zarabiać. Miało to szczególne znaczenie wtedy, gdy ponad 10 lat temu pisałem zwykłe precle i teksty seo, a tam przede wszystkim liczyła się szybkość pisania i szybkie myślenie.

Uczyłem się codziennie i choć aktualnie od wielu lat nie mam potrzeby bardzo szybkiego pisania na klawiaturze, to i tak cenię sobie zdobytą umiejętność. Piszę już mniej tekstów(szczególnie na strony www, wpisy na tym blogu i do Social Media). Ale ciesze się, że piszę bezwzrokowo i jeśli jest taka potrzeba, to bardzo szybko 🙂

Dowód na bezwzrokowe pisanie na klawiaturze:

Test szybkiego pisania :

W powyżej opisanych programach ukazujących bezwzrokowe pisanie na klawiaturze masz możliwość przeprowadzić swój test szybkiego pisania. Jeśli uda Ci się osiągnąć już jakieś ciekawe wyniki, to podziel się nimi w komentarzu. To dla innych dodatkowa motywacja i dla mnie również 🙂

Życzę powodzenia - bezwzrokowe pisanie na klawiaturze jest w zasięgu Twoich możliwości. Mogą Cię także zainteresować moje kursy online i książki o SEO, WordPress, Tworzeniu stron www, Copywritingu, Pracy zdalnej i Biznesie online, YouTube, Amazon KDP i Zarabianiu przez Internet. Zachęcam do wykorzystania, ponieważ naprawdę warto, o czym przekonało się już tysiące odbiorców. Zapraszam do udziału!

Zobacz także: Najlepsze podcasty – polskie i angielskie o rozwoju, biznesie i życiu

Najlepsze serwery / hostingi www w Polsce

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie będzie publiczny! Wymagane pola są oznaczone*

Pozostaw komentarz
Najnowsze artykuły