Konto na Facebooku po śmierci – jak wcześniej ustawić?

Wielu z nas jest posiadaczem konta Facebook, dzięki któremu kontaktujemy się ze znajomymi, a zarazem promujemy swój biznes online. Ale czy zadbałeś o właściwe ustawienie swojego konta FB. Czy wiesz, co się stanie z kontem Facebook po Twojej śmierci? Już wcześniej możesz o tym zadecydować.

Przekonaj się, jak ustawić opiekuna konta lub usunięcia konta Facebook po śmierci


Film z kanału #JakSieRozwijac:


Ustaw co po śmierci z Twoim Kontem Facebook:

Zaloguj się na swoje konto Facebook.

Następnie przejdź do "Ustawienia" i "Ogólne".

I klikasz w "Zarządzaj kontem". Możesz tutaj wyznaczyć swojego OPIEKUNA KONTA, ale dopiero wtedy, gdy Facebook dowie się, że umarłeś. Wtedy Twoim kontem Facebook będzie mógł zaopiekować się opiekun konta. Ale nie oznacza to, że będzie mógł nim zarządzać jak chce. Natomiast otrzyma prawo do zmiany zdjęcia profilowego i tła, utworzyć post na osi czasu (np. informujący o śmierci danej osoby). Ma także prawo do wysłania prośby do FB w sprawie usunięcia takiego konta Facebook.

Inna opcja, to wybierasz opcję "Poproś o usunięcie konta" po Twojej śmierci. Wtedy Facebook po otrzymaniu informacje o Twoim odejściu wszystkie Twoje informacje, zdjęcia, posty itp. usunie z FB i nie będzie mógł już nikt wyświetlać Twojego profilu.

Zdecyduj więc, co się stanie z Twoim kontem Facebook w przyszłości. Szczególnie wtedy, jeśli jest to w ogóle dla Ciebie ważne. Dodatkowo zapraszam by lepiej poznać moje kursy online i książki o SEO, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesie online. Skorzystało z nich już tysiące zadowolonych Klientów. Na moim blogu otrzymasz je w najlepszej ofercie cenowej. Serdecznie Zapraszam!

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.