Darmowy Audyt SEO w 2020 roku w kilka sekund

Pozycjonowanie stron internetowych jest bardzo ważne, ponieważ decyduje o tym, na jakim miejscu znajduje się nasza strona na wybrane słowa kluczowe. Ty chciałbyś pojawić się w Google w Top 5, a nawet w Top 3 czy Top 1. Aby jednak uzyskać taki wynik, ważne jest skuteczne zoptymalizowanie strony internetowej, a to zapewnia nam darmowy audyt seo.

Czy darmowy audyt jest możliwy?! TAK

Poprzez taki audyt SEO wiesz, co zrobić, aby strona ww uzyskała o wiele lepszą opinię od Google, a zarazem by internauci byli z niej zadowoleni. Jak można taki audyt przeprowadzić i później zadbać o wykorzystanie informacji, które nam przedstawia. O tym krok po kroku poniżej. Zapraszam!


Oglądaj film z kanału #JakSieRozwijac:


Spis treści:

 1. Audyt SEO - czym jest?
 2. Ile kosztuje Audyt SEO?
 3. Parametry darmowych audytów seo
 4. Darmowy Audyt SEO - polecane narzędzia
 5. Narzędzia wspomagające audyty seo
 6. Co po audycie SEO?

Audyt SEO - czym jest?

Audyt SEO polega na przeprowadzeniu dokładnej analizy strony www pod względem pozycjonowania. Ma na celu wyelimonowanie wszystkich błędów pojawiających się na naszej stronie. Mogłyby one negatywnie wpływać na jej szybkość działania, a zarazem zmniejszać jej widoczność w popularnych wyszukiwarkach internetowych.

Poprawnie zakończony Audyt SEO...

Polega na uzyskaniu raportu z cennymi wytycznymi i wskazówkami, co należałoby zrobić, aby poprawić jakość danej strony www.

Ile kosztuje Audyt SEO?

Wielu właścicieli blogów, stron firmowych, a nawet sklepów internetowych nie chcą poświęcać wielu środków na przeprowadzenie audytu seo. Na szczęście nie muszą korzystać z ofert firm seo, u których audyt seo kosztuje od 300-500 zł, a nawet jeszcze więcej, do kilku tysięcy zł. Posiadają oni odpowiednią wiedzę i doświadczenie i to sprawia, że są w stanie ocenić stronę www pod każdym względem, proponując najlepsze rozwiązania na jej poprawienie i ulepszenie.

Jak wykonać tańszy / darmowy audyt seo?

O wiele lepszym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z cennych narzędzi online, które pozwalają wykonać darmowy audyt SEO w przeciągu kilku sekund. W takich narzędziach branych jest pod uwagę kilkanaście parametrów, które oceniają jakość każdej strony internetowej. Oceniając one jakość zoptymalizowania strony, szybkość jej działania i dostosowanie do wymagań SEO.


Parametry darmowych audytów online:

 • header, title, description (znaczniki h1, h2, h3..., tytuł i opis strony)
 • keywords (słowa kluczowe)
 • plik robots.txt
 • java script
 • css
 • content (heading tags, tekst i kod html, alt obrazków - ich opisy, pogrubienia tekstu)
 • analiza słów kluczowych
 • pr - page rank
 • sitemap.xml
 • social media
 • linki wychodzące
 • rozmiar strony
 • walidacja W3C
 • mobilność - dostosowanie do komórek
 • poradnik "Co poprawić"
 • export raportu z audytu do pliku

Darmowy audyt seo - polecane narzędzia

Oceń, które narzędzie okaże się najlepsze dla Ciebie 🙂

Narzędzia wspomagające Audyt SEO:

 1. Google Webmaster Tools / Google Search Console - narzędzie Google do wspaniałych statystyk na temat naszej strony, informacji o indeksacji, adresach url i wiele innych. W artykule "Instrukcja obsługi Google Search Console" na blogu wyjaśniłem, jak dokładnie z niego skorzystać.
 2. Google Analitycs - wyjątkowe narzędzie pozwalające dowiedzieć się, jaki jest ruch na naszej stronie, skąd on jest i jak dalej prowadzić działania marketingowe, aby go zwiększyć. O nim na blogu już niedługo 🙂
 3. Majestic seo -   narzędzie do analizowania jakości linków pozycjonujących, ukazujący współczynnik linków Trust Flow (jakość linków) i Citation Flow - ilość linków).
 4. Ahrefs -  narzędzie do dokładnej analizy linków.
 5. Visual SEO - przeprowadza audyt na naszym pulpicie po pobraniu odpowiedniego oprogramowania i jego zainstalowaniu.
 6. Screaming Frog -   świetna aplikacja do sprawdzenia rozbudowanych stron i serwisów internetowych, instalowana na urządzeniu, w wersji płatnej i bezpłatnej.

Co po Audycie SEO

Po przeprowadzonym audycie seo musisz dalej dbać o poprawę swojej strony www. Do wielu wskazówek z darmowych audytów seo będziesz mógł zastosować się bez pomocy innych osób. Natomiast czasami poprawa strony dotyczy ulepszenia jej kodu, zoptymalizowania zdjęć i innych działań. A to już trudniejsza sprawa.

Czy samemu poprawić stronę po audycie seo?!

Jeśli więc nie zawsze będziesz w stanie zrozumieć raportu z darmowego audytu SEO i go zastosować, to skorzystaj z pomocy eksperta SEO, pracownika firmy SEO czy agencji reklamowej czy doświadczonego freelancera(projektanta stron www, pozycjonera, programisty). Chętnie udzielą Ci dokładniejszych wyjaśnień. A zarazem mogą zająć się poprawą Twojej strony biorąc pod uwagę cały audyt SEO.

Tutaj jednak musisz już liczyć się z poważniejszymi kosztami. Ale czasami warto, ponieważ zaoszczędzasz swój czas, wybierasz bezpieczne rozwiązanie (nie musisz przecież szperać po kodzie strony) i skupiasz się na tym, na czym szczególnie jesteś dobry.

Ustal, który wybór będzie dla Ciebie najlepszy. A jeśli masz inne narzędzia online godne polecenia do przeprowadzenia audytu SEO, to daj znać w komentarzu!

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.