Edytor tekstu WordPress – zaawansowany Gutenberg lub Klasyczny

Zaktualizowałeś stronę / bloga WordPress do wersji 5.0. lub wyżej i posiadasz nowszy edytor tekstu Gutenberg. Może przypadł Ci do gustu bądź wręcz przeciwnie, trudno Ci z niego korzystać? Jeśli tak, to mam dla Ciebie kilka rozwiązań. Jedno z nich polega na lepszym zrozumieniu edytora tekstu Gutenberg i rozbudowania go o dodatkowe opcje. A druga opcja, to wyłączenie Gutenberga i włączenie dawnego "Klasycznego edytora tekstu WordPress". Wystarczy ku temu wykorzystać tylko odpowiednie wtyczki, czyli "TinyMCE Advanced" i "Klasyczny Edytor / Classic Editor". Jak to wszystko ustawić, dowiesz się w filmie poniżej.

Może ten film pozwoli Ci dać szansę nowemu edytorowi Gutenberg bądź wyjaśni, jak powrócić do Klasycznego edytora i go jeszcze bardziej rozbudować. Powodzenia!

Co wybrałeś/aś? Edytor tekstu WordPress Gutenberg czy Klasyczny? A może masz pewne pytania na temat edytora wizualnego WordPress? Daj znać w komentarzu!

I pamiętaj, że jeszcze więcej o WordPress i o tym, jak z jego pomocą od podstaw stworzyć stronę www lub bloga, dowiesz się z moim kursie online "Ogarnij WordPress i tworzenie stron www / bloga CMS". Mogą Cię także zainteresować inne moje kursy online i książki o SEO, Pracy zdalnej i Biznesie online. Serdecznie Zapraszam!

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.