Jak wygląda instalacja WordPress w DirectAdmin?

Zakupiłeś już własny hosting i domenę? Jeśli nie, to poznaj najlepszy hosting www, gdzie poznasz 2 najlepsze firmy hostingowe w Polsce. U nich poza hostingiem otrzymasz również 1 domenę za darmo, więc tym bardziej to wykorzystaj. Następnym krokiem, który chcesz rozpocząć jest instalacja WordPressa? Może to wydawać się dość trudne, natomiast sam będziesz mógł sobie z tym poradzić i to nawet w przeciągu kilku minut.

Zainstaluj WordPressa bez strachu

Poniżej dowiesz się, jak wygląda instalacja WP za pomocą panelu Atthost bądź przez Hekko w Direct Admin krok po kroku. Ustal, która opcja bardziej Ci odpowiada.


Oglądaj filmy z kanału #JakSieRozwijac:

A. Film instrukcja "Jak założyć bloga WordPress  w DirectAdmin" na serwerze Hekko:

B. Instalacja WordPress w 5 minut na serwerze Atthost:


Instrukcja poniżej dla ulubieńców tekstu i zdjęć:

Instalacja WordPress w DirectAdmin

1. Logujesz się do konta DirectAdmin

2. Przechodzisz na stronę główną i szukasz opcji "Instalator Aplikacji"

3. Teraz "Instalator Aplikacji" w przybliżeniu. O niego chodzi, więc klikasz.

4. Następnie dostrzegasz różnorodne aplikacje, ale szukasz  "WordPress" w kategorii "Aplikacje dla System Zarządzania Treścią".

5. Przeglądasz informację o tej aplikacji, możesz zajrzeć w wymagania i jeśli wszystko się zgadza to klikasz w "Instaluj tę aplikację"

6. Przechodzisz do formularza i na początku określasz lokalizację WordPressa. Możemy zainstalować go na stronie głównej (http://naszastrona.pl) bądź na podstronie bądź subdomenie (http://naszastrona.pl/blog czy http://subdomena.naszastrona.pl). Zazwyczaj korzystamy z pierwszej instalacji WordPress, więc zainstaluj WP na stronie głównej, co oznacza, że pole "Ścieżka" pozostawiasz puste.

7. Przechodzisz do Ustawienia instalacji WordPress w sekcji "Wersja". Masz możliwość pozostawienia wszystkich ustawień domyślnych bądź wprowadzenia własnych. Polecam domyślne 🙂

8. Przechodzisz do sekcji "Ustawienia" i wpisujesz odpowiedni login i hasło administratora.

W przypadku ustawienia hasła masz możliwość kliknięcia w "Generate" i dzięki temu otrzymasz przykładowe silne hasło, które możesz wykorzystać. W przeciwnym razie wpisujemy własne, ale oczywiście trudne 🙂

9. Gdy zaakceptujesz wszystko na samym dole i będzie wszystko ok, to pojawi się nam informacja, że WordPress jest instalowany, o tak to wygląda:

10. Po chwili powinna pojawić się informacja, że aplikacja WordPress została poprawnie zainstalowana na stronie. O tak to wygląda:

Dowiedziełeś się już, jak zainstalować WordPress w Direct Admin. Kiedy zostaną poprawnie skonfigurowane DNS (kilka godzin bądź dni) będziesz mogli zalogować się na WordPressa pod linkiem https://twojastrona.pl/wp-admin

Czy to wszystko?!

Jeśli już udało się zalogować do panelu administracyjnego WP, to następnie powinna Cię zainteresować "Bezpieczna konfiguracja WordPressa czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo swojej strony www.  Koniecznie zajrzyj do tego artykułu i życzę powodzenia w dalszym zarządzaniu oraz pozycjonowaniu!

Znacznie więcej wskazówek na te i inne tematy otrzymasz w moim kursie online "Ogarnij Pozycjonowanie stron www i SEO" czy "Ogarnij WordPress i tworzenie stron www" . Mogą Cię także zainteresować moje pozostałe kursy online i książki. Zachęcam do wykorzystania, ponieważ naprawdę warto, o czym przekonało się już tysiące odbiorców. Zapraszam do udziału!

Zobacz także: Linkowanie wewnętrzne na stronie

Najlepsze motywy WordPress firmowe

Najlepsze motywy WordPress na bloga

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.
Najnowsze artykuły