Jak się rozwijać? Plus 4 cele na początek!Jak się rozwijać? Plus 4 cele na początek!

Nikt z nas nie lubi stać w miejscu. Gdy jednak cały czas działamy to zyskujemy większą pewność siebie, jesteśmy szczęśliwsi, a to sprawia, że łatwiej nam się żyje i jesteśmy zadowoleni. Ciągłe ulepszanie siebie, swojej osobowości, charakteru, można porównać do pewnego rodzaju terapii, która nie pozwala nam na popadanie w przygnębienie czy poczucie „zasługujesz na kogoś lepszego”, ponieważ cały czas staramy się być kimś lepszym. I dobrze poddawać się takiemu leczeniu. Dlaczego?

Daje to niezłego kopniaka motywacyjnego!

Jeśli dodatkowo u swego boku masz kogoś kto to zauważa i docenia, sukces murowany.

Od czego dobrze jest zacząć?

Może będziesz zaskoczony, ale pamiętaj, że ciężko będzie nam coś osiągnąć jeżeli rzucimy się nagle na głęboką wodę a nasze cele będą przypominać 15 metrowe fale… wtedy szybko się zniechęcasz i najprawdopodobniej dasz sobie spokój, czyli krótko mówiąc staniesz w miejscu, a z Twojego rozwoju nic nie pozostanie.

Gdy zaczniesz jednak od małych kroczków, będzie Ci dużo łatwiej i przede wszystkim przyjemnie dążyć do wyznaczonego celu. Oczywiście nie mam zamiaru udowadniać, że będzie szło gładko jak po przysłowiowym maśle. By coś osiągnąć trzeba się wysilić. Nie ma innej opcji. Jeśli z góry zakładasz, że nie masz zamiaru włożyć w dany cel sił, energii i samozaparcia, to po prostu się za to nie bierz bo szybko przegrasz. A gdy jakieś cele wpadną Ci do głowy warto, zapisz je na kartce, w telefonie, podziel każdy cel na mniejsze kawałki stopniowo realizuj.

Jak się rozwijać? Cele na początek!

Realne. Czyli jakie? Przykładowo mogą to być:

  • Wczesne wstawanie. Jeżeli dotychczas wstawałeś o godzinie 9, to postaw sobie za cel, że od dziś będzie to godzina 8. Gdy przyzwyczaisz się do tej godziny, co jakiś czas podnoś poprzeczkę np. o pół godziny, aż dojdziesz do godziny, która Cię w pełni usatysfakcjonuje. Pamiętaj, że ludzie sukcesu wstają o świcie.
  • Jesteś bałaganiarzem, zmień to chociaż w małym stopniu. Gdy przebywasz w czystej i uporządkowanej przestrzeni poprawia się Twoje samopoczucie, jesteś bardziej wypoczęty i kreatywny. Zyskujesz również więcej czasu, ponieważ nie tracisz go na przykład na ciągłe szukanie podstawowych rzeczy, na posprzątanie stołu by zjeść posiłek lub po przebudzeniu nie musisz pół godziny lub dłużej ogarniać kuchni, by przygotować sobie śniadanie. Wszystkie czynności są wtedy bardziej przyjemne, a Twoje życie bardziej zorganizowane i spokojniejsze. Wspaniała harmonia, co nie?!
  • Czytaj książki. Nie chodzi mi tu o romanse, książki przygodowe czy detektywistyczne, chociaż te też możesz czytać po prostu dla relaksu. Staraj się jednak wybierać także książki o osobach, którym udało się coś osiągnąć w życiu, które coś stworzyły, zaprojektowały itd. Chodzi o książki, które zachęcą Cię do rozwoju.
  • Dobierz sobie odpowiednie towarzystwo. To z kim się trzymasz lub przyjaźnisz ma ogromny wpływ na Twój rozwój. Jeżeli przebywasz wśród osób, które często narzekają, nie mają do niczego motywacji lub są leniwe, to najprawdopodobniej to one prędzej zarażą Cię swoim sposobem myślenia, niż Ty ich własnym. Oczywiście nie mówię tu o zerwaniu wszystkich kontaktów czy pozostawieniu przyjaciela, który choruje na depresję. Chodzi mi o to byś uważał na osoby, które mogą mieć na Ciebie toksyczny, zniechęcający wpływ. Mogą się tylko z Tobą spotykać, by się napić, ponarzekać, a innym razem Cię obgadują czy oszukują. Tacy przyjaciele i krewni nie są Ci potrzebni.

Wiesz już, jak się rozwijać powoli i skutecznie. W miarę upływu czasu Twoje cele życiowe mogą być coraz poważniejsze i dawać nam coraz więcej motywacji. Liczy się przy tym cierpliwość, wola walki i duża dawka samozaparcia. Nie ma lepszej motywacji niż zadowolenie z samego siebie. Pamiętaj o tym!

Zachęcam Cię jeszcze, by poznać moje kursy online i książki o SEO, WordPress, Tworzeniu stron www, Pracy zdalnej, Biznesie online, YouTube, Amazon i Zarabianiu przez Internet. Tylko u mnie są one w najlepszej ofercie cenowej. Serdecznie zapraszam!Dodaj komentarz :)