Jak się rozwijać? Samoedukacja i planowanie przyszłości

Jak się rozwijać? Samoedukacja i planowanie przyszłości

W dzisiejszych czasach wiele osób twierdzi, że odpowiednie zaplanowanie swojego życia i kariery znacząco ułatwi nam życie. Generalnie jest to prawda, wskazane jest żeby wszystko sobie dobrze zaplanować. Dzięki temu zaoszczędzimy wiele cennego czasu i przekonamy się, jak się rozwijać każdego dnia

Planowanie znacząco przyśpiesza nam prace 🙂

To powoduje, że jesteśmy bardziej wydajni, dzięki temu możemy albo więcej zrobić w tym samym czasie, albo wcześniej skończyć pracę. To już nasza sprawa, co zrobimy z zaoszczędzonym czasem. Z drugiej jednak strony, podczas planowanie swojej przyszłości czy też planowania rozwoju osobistego, popełniamy także błędy. Każdy człowiek jest inny i każdy musi znaleźć swoją drogę. Dzisiaj postaram się podrzucić kilka pomysłów na rozwój swoich umiejętności w momencie, kiedy mamy dość mocno okrojony czas.


Jak się rozwijać w XXI wieku:

1. Słuchaj w drodze albo na spacerze

Wielu z nas podróżuje do pracy czy też z pracy samochodem, albo odwozi dziecko do szkoły. To idealny czas żeby puścić sobie jakiś materiał, który nas interesuje. Słuchać możemy zarówno stojąc w korkach jak i spacerując z psem, czy też podczas porannego biegania. To bardzo uniwersalny sposób przyswajania wiedzy. Zobacz także: Najlepsze podcasty - polskie i angielskie.

2. Czytaj artykuły branżowe, oglądaj tematyczne filmy

Warto czytać branżowe artykuły. Zarówno jeżeli chodzi o fachową prasę jak i również o strony internetowe. Jeżeli weźmiemy w ręce czasopismo i codziennie przeczytamy jeden branżowy artykuł, z całą pewnością nasza wiedza w danym zakresie będzie większa. Możemy również na przykład obejrzeć program w telewizji jeżeli jest na interesujący nas temat. Popularne strony z filmami również mogą okazać się skarbnicą wiedzy jeżeli chodzi o zdobywanie informacji branżowych. Zobacz także: Najlepsze Top książki, które warto przeczytać?

3. Rób kursy online

Bardzo skutecznym sposobem na podwyższenie własnych kwalifikacji jest robienie kursów. W wielu branżach są dostępne kursy, oferują one różny poziom zaawansowania, więc nawet jeżeli dopiero rozpoczynamy przygodę z jakimś tematem, bez problemu znajdziemy kurs na poziomie początkującego. Zobacz także: Jak przygotowałem własny kurs online?!

4. Obserwuj osiągnięcia Twoich guru

Każda branża ma swoich guru. Dzisiaj dzięki technologii bardzo łatwo możesz śledzić, co robi, co publikuje osoba, która jest według Ciebie jedną z ważniejszych w branży. Dzięki portalom społecznościowym, lotem błyskawicy możesz dowiadywać się o nowych publikacjach czy też odkryciach. Warto jest czytać blogi tematyczne, prowadzone przez specjalistów w konkretnych branżach. Często dzielą się bezinteresownie bardzo fajną wiedzą. Zobacz także: Najlepsi Copywriterzy!


Jak się rozwijać? Wnioski!

To oczywiście tylko kilka podpowiedzi. Podczas pracy nad własnym rozwojem, z całą pewnością najważniejsze jest to żeby ciągle ćwiczyć. Nie osiadać na laurach. No i bardzo ważna jest systematyczność. Wiele osób zaczyna z wysokiego poziomu, jednak potem szybko się zniechęca. Powody zniechęcenia bywają różne. Czasami wystarczy że nie udaje nam się szybko osiągnąć efektów i już się poddajemy. Nie tędy droga.

Bądź wytrwały, a uwierzysz w powiedzenie, że to kropla drąży skałę. Wytrwałości w zdobywaniu nowych umiejętności!

 

Zobacz także: Zadania i cele życiowe - jak lepiej planować?

Jak pokonać lenistwo?

Motywacja do nauki i pracy - 30 pomysłów

 

Jak się rozwijać? Samoedukacja i planowanie przyszłości
5 (100%) 11 vote[s]

Dodaj komentarz :)