Jak szybko zwiększyć popularność Instagrama? Poradnik Insta

Jak szybko zwiększyć popularność Instagrama w 2020 roku

Instagram to kanał społecznościowy, który zyskuje na popularności. Dzięki niemu promujemy nie tylko siebie, ale bardzo często również swój biznes. Co szybko zwiększyć popularność Instagrama, aby móc docierać do jeszcze nowych odbiorców. Jakie wskazówki zastosować, aby w ciągu kilku miesięcy, miesiąca, tygodnia, a nawet kilku dni, uzyskać do 1 miliona nowych obserwujących na Instagramie? Sprawdź poniżej!

Jak szybko zwiększyć popularność Instagrama? Tego się tutaj dowiesz.

Jeśli więc zauważysz, że nie zastosowałeś jeszcze pewnych działań na swoim koncie Instagram, to jak najszybciej nadrób te zaległości. Nie rób wszystkiego od razu, ale skup się na 1 bądź 2 nowych zadaniach.

Film z kanału #JakSieRozwijac:

Jak szybko zwiększyć popularność Instagrama? 8 złotych rad!

Krok 1: Zorganizuj Konkurs

Niech będzie to konkurs z prezentami(np. e-book, książka, kursy online, indywidualne szkolenie 1:1, pewna usługa itp.) Ustal kilka kryteriów związanych z wzięciem udział w tej zabawie.(np. 1. Obserwuj mój kanał @jaksierozwijac, oznacz 2 swoich znajomych w komentarzu itp. 2. Daj znać, że ktoś może wziąć udział w konkursie bez żadnych zakupów, bez rejestracji przez e-mail, bez niekończących się upodobań, bez „super wpisów” lub spamowania. 3. Oznacz swoich 2 znajomych i może coś jeszcze).

Możesz także ustalić 1 wymaganie konkursowe, czyli wymagasz, by ktoś udostępnił Twój post konkursowy w swoim Insta Stories. Wystarczy, że wtedy na Twoim Instagramie klika w Twój post konkursowy i tam pod nim ma ikonę „strzałeczki/samolotu”. Wtedy wysuwa się pewne okno, które posiada opcję „Dodaj post do swojej relacji”. Wcześniej na górze możemy jeszcze napisać komentarz do takiego postu, który opublikujemy w swoim Insta Stories.

Gdy już zorganizujesz taki konkurs, to oczywiście pamiętaj, że gdy konkurs się zakończy, publicznie ogłoś zwycięzcę, aby pogratulować mu wygranej i opublikuj zdjęcie lub wideo zwycięzcy z jego nagrodą.

Następnie co jakiś czas, na przykład raz w miesiącu, staraj się organizować takie konkursy. Aby nowo pozyskani obserwujący dalej z Tobą byli i by przybywało szybko kolejnych.

Krok 2: Współpracuj z osobami wpływowymi i influencerami

Na Instagramie są konta znacznie popularniejsze od naszego. Warto je wyszukać, a następnie ocenić, z którymi osobami/firmami, moglibyśmy rozpocząć współpracę. Na początek nie przesadzaj i pomyśl o rozpoczęciu współpracy z mikro-influencerami. To właściciele kont Instagram, których popularność nie przekracza 10 tysięcy obserwujących. Gdzie możesz ich znaleźć?

Baza Influencerów znajduje się szczególnie w serwisie WhitePress, z którym oni najczęściej współpracują. Tam musisz założyć swoje konto, a następnie przejść do tej bazy. Natomiast, aby ją przeglądać i później móc nawiązać relacje z pewnym influencerem, to tutaj musisz dokonać płatności.

Taką współpracę z można rozpocząć także z właścicielami popularnych blogów czy serwisów internetowych. Oferują oni reklamę na swoich stronach www w serwisie LinkHouse, z którego można skorzystać. Sam to czynię każdego miesiąca, przeznaczają na reklamę odpowiedni budżet.

Mam dla Ciebie również ranking do kilkuset Influencerów za darmo. Z takich Social Media, jak Instagram, YouTube i TikTok. Możesz tam poznać konta takich Influencerów, następnie uzyskać ich dane kontaktowe, by móc nawiązać z nimi pewne relacje biznesowe.

Gdy już masz możliwość skontaktować się z Influencerami, blogerami czy innymi popularnymi osobami, z którymi warto rozpocząć współpracę, to przygotuj dla nich ofertę. Wyślij wiadomość e-mail, wiadomość dźwiękową czy nawet wideo na Instagramie. Jeśli ktoś nie odpowiada Ci nie odpowiada, to z czasem się przypomni.

Możliwe, że jesteś w stanie zaproponować takim Influencerom współpracę barterową. Dajesz im coś za darmo, a oni zapewniają Ci reklamę Ciebie i Twojego profilu na swoim koncie Instagram(np. poprzez post czy relacje na Stories), blogu czy jeszcze w innym miejscu.

Część Influencerów nie pójdzie na współpracę barterową, będą chcieli otrzymać pewne pieniądze za reklamę na ich kanale. Także wtedy warto zdecydować się na zainwestowanie swoich środków, szczególnie jeśli dany kanał Influencera jest tego wart i prowadzi go dobrze już od dłuższego czasu.

Krok 3: Połącz siły i rozdaj coś DUŻEGO

Już wcześniej wspomnieliśmy o konkursach, w których dzieliliśmy się mniejszymi wygranymi. W tym wypadku warto poinformować społeczność, że chcemy podzielić się czymś naprawdę dużym. Na przykład mamy dla nich najnowszy Iphone, konsolę, aparat, wycieczkę, rower, motor, samochód itp. Niech będzie to znacznie większy prezent, który zrobi wrażenie na innych i zachęci większe grono odbiorców, aby wziąć udział w takim konkursie.

W czasie organizowania takiego konkursu możemy połączyć siły z pewną firmą, marką czy innym influencerem. Tak, aby koszty związane z zakupem i wysyłką takiego dużego prezentu, były mniejsze.

Krok 4: Promuj się przez reklamę

Przez reklamę swoich postów na Instagramie oraz w innych Social Media(np. na FB) zwiększasz możliwości swojego kanału. Nie musisz w tym kierunku przeznaczać dużych środków. Ale od samego początku warto szkolić się w tworzeniu takiej reklamy, którą jesteśmy w stanie skierować do najlepszej dla nas grupy odbiorców(osób o odpowiednich zainteresowaniach, w danym wieku, płci, lokalizacji itp.)

Dodatkowo możesz za darmo promować swoje nowe posty z Instagrama na popularnych grupach na Facebooku. Tylko nie pasują one do tematyki danej grupy!

Krok 5: Nie zapomnij dodać wartości

Aby utrzymać pozyskiwanych obserwujących na długi czas, musisz dostarczyć im odpowiednią treść na swoim kanale. W tym celu codziennie dodawaj nowe posty na feedzie oraz w swoim Stories.

Nie ograniczaj się tylko do organizowania prezentów.

Użyj podarunku jako trampoliny, aby zwiększyć grono odbiorców, ale daj swoim obserwatorom coś wartego naśladowania – daj im treści, które są zabawne, edukacyjne lub wnoszą wartość do ich życia w jakiś sposób.

Krok 6: Połącz Instagrama z innymi Social Media

Kontem Instagram łatwo zarządzać w połączeniu z kontem Facebook bądź Fanpage. Wystarczy będąc zalogowanym na Instagramie przejść do ustawień i połączyć z naszym kontem FB i innymi Social Media(Twitter i Tumblr). Wtedy gdy coś opublikujemy w Stories na naszym Instagramie bądź opublikujemy nowy post na feedzie, to taka publikacja może pojawić się automatycznie na FB oraz w innych Social Media. Warto zadbać o takie połączenie, ponieważ dzięki temu jesteśmy w kontakcie ze znacznie większą ilością odbiorców.

Jak szybko zwiększyć popularność Instagrama? Mam nadzieję, że już wiesz, jak to zrobić i zastosujesz te sprawdzone pomysły u siebie. Ja regularnie je wykorzystuje na swoim Instagramie @JakSieRozwijac. A jeśli znasz jeszcze inne pomysły, to daj znać w komentarzu!

4 Comments

 1. Adam

  Z tym konkursem bardzo fajny pomysł. Trzeba spróbować!

  1. Szymon Owedyk

   Jak najbardziej. Ja testuję już od pewnego czasu i są piękne rezultaty. Postanowiłem więc organizować teraz konkurs minimum raz w miesiącu. Dodatkowo teraz post konkursowy staram się promować przez reklamy FB 🙂

 2. Paweł Zieliński

  W dzisiejszych czasach mamy tyle możliwości reklamy, rozwoju i nauki, że…aż szkoda nie skorzystać 😉
  Grunt, żeby znaleźć dla siebie coś wartościowego, co faktycznie zmieni nasze podejście do danego tematu, czy po prostu pozwoli nam się rozwinąć.

  1. Szymon Owedyk

   Zgadza się Paweł. Możliwości i materiałów sporo, więc tym bardziej warto szukać wartościowych rzeczy. Te, które wpłyną na nasz rozwój i pozwolą nam poprawić swoje życie nawet o kilka %.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.