Jak usunąć Instagrama lub dezaktywować konto?

Jak usunąć Instagrama lub dezaktywować konto

Instagram jest najpopularniejszym serwisem społecznościowym do dzielenia się zdjęciami z bliskimi i światem. Możesz wykorzystywać to narzędzie do celów prywatnych lub służbowych. Sam wykorzystuję do celów prywatnych, co widać na koncie Instagram @JakSieRozwijac. Ale może zamierzasz usunąć z Internetu swoje konto Instagram, a nie wiesz, jak to zrobić? Bądź chcesz pobrać najpierw wszystkie zdjęcia lub tymczasowo wyłączyć konto Instagram?

Przekonaj się, jakie to proste.


Film z kanału #JakSieRozwijac:


1. Jak wykonać kopię zapasową zdjęć z Instagrama?

Jeśli przed usunięciem Instagrama chcesz pobrać wszystkie swoje zdjęcia, to musisz wykonać „kopię zapasową„. Dokonujesz jej w ustawieniach profilu w zakładce „Prywatność i bezpieczeństwo„. A później zjeżdżasz prawie na sam dół w „Pobieranie danych” i klikasz „Poproś o plik do pobrania„.

kopia zapasowa konta Instagram

Dzięki temu otrzymujesz informację, że możesz pobrać kopię materiałów (zdjęć), udostępniony przez Ciebie na Instagramie. Wpisujesz swój adres email i klikasz „Dalej„. Gotowe 🙂

kopia zapasowa konta Instagram - część 2

2. Jak usunąć Instagrama?

Pamiętaj, że kiedy decydujesz się na usunięcie swojego konta Instagram, to nie będzie już odwrotu. Nie będziesz mógł po tygodniu, miesiącu czy kilku latach ponownie wrócić do tego konta i z niego korzystać. Jeśli już jesteś całkowicie pewny/a to wiedz, że usunięcie Instagrama nie jest możliwe w ustawieniach konta. Służy do tego tylko specjalna strona do usuwania konta Instagram o takim linku:

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/.

Podczas wypełniania tego formularza podajesz jeszcze informację, dlaczego decydujesz się na usunięcie konta, następnie podajesz swoje hasło i potwierdzasz na dole „Usuń trwale moje konto”.

3. Tymczasowe wyłączenie Instagrama

Zamiast usuwać konto na Instagramie możesz je jeszcze „tymczasowo wyłączyć”. Ta opcja jest już dostępna w ustawieniach twojego profilu na Instagramie. Przejdź tam do opcji „Edytuj profil„, a następnie klikasz po prawej stronie na samym dole w niebieski napis „Tymczasowe wyłączenie konta„. Podajesz ponownie hasło i Twoje konto Instagram jest wyłączone.

jak tymczasowo wyłączyć konto na Instagramie

Wiesz już jak usunąć Instagrama, tymczasowo wyłączyć to konto i jak wykonać kopię zapasową. Zadecyduj więc, co zrobisz ze swoim kontem Instagram. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.