Jak usunąć konto na YouTube? Poradnik YouTube krok po kroku!

Może masz konto na kanale YouTube, natomiast z jakiegoś powodu chcesz zdecydować się na jego usunięcie. Nie wiesz, jak usunąć konto na YouTube szybko i skutecznie?! W tym poradniku wyjaśnię Ci ten proces krok po kroku. Zarazem ukaże, z czym wiąże się usunięcie konta YouTube i jakie są zakamuflowane sposoby na ukrycie Twojego konta YT.

Usunięcie konta YouTube krok po kroku...

Dlaczego chcesz usunąć konto na YouTube?

  • Masz niskiej jakości filmy na swoim starym kanale YouTube i nie chcesz, aby nie były one już dostępne w tym serwisie
  • Spotkałeś się z falą hejtu na swoim kanale YouTube i zamierzasz już nie prowadzić tego konta
  • Nie masz czasu na dalsze prowadzenie swojego kanału YouTube
  • YouTube zablokowało większość Twoich filmów, a nawet możliwość zarabiania na swoim kanale, więc chcesz zacząć wszystko od początku

Powyżej ukazałem najczęstsze przyczyny, dla których wielu decyduje się na usunięcie swojego konta YouTube. Może i Ty masz podobne powody. Jeśli jesteś zdecydowany na ten krok, to zapoznaj się z poniższym materiałem wideo, w którym dokładnie tłumaczę, jak usunąć konto na YouTube!

Film z kanału #JakSierozwijac "Jak usunąć konto na YouTube?":

Wiesz już, jak usunąć konto na YouTube! Udało Ci się?! Pamiętaj, że jeśli chcesz ponownie założyć swoje konto YouTube na ten sam adres email, to nie masz takiej możliwości od razu. Przez pewien czas(nawet kilka dni) YouTube będzie usuwał Twoje konto. Dopiero po tym czasie możesz ponownie pojawić się w serwisie YouTube, przejść do logowania i tam wykorzystać ponownie swoje dane email. Gdy to uczynisz, zostaniesz zapytany czy chcesz utworzyć nowe konto YouTube i wystarczy, że to potwierdzisz.

A jeśli myślałeś o usunięciu konta YouTube, ponieważ rozpraszały Cię propozycje różnych filmów, gdy pojawiałeś się na głównej stronie tego serwisu, to wiedz, że jest także inne rozwiązanie. Ukazałem je w artykule "YouTube bez reklam czyli jak za darmo usunąć rekomendacje?".

A jeśli masz zamiar profesjonalnie rozkręcić swój nowy kanał YouTube, to koniecznie zajrzyj do poradnika "Jak promować swój kanał YouTube?".

Jeszcze więcej na ten temat YouTube i jego potencjału dowiesz się w moim kursie online "YouTube Marketing: Jak prowadzić kanał YouTube i na nim zarabiać?". Korzysta z niego już ogromna ilość zadowolonych uczestników. Mogą Cię także zainteresować inne moje kursy online i książki o SEO, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesie online. Serdecznie Zapraszam!

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.
Najnowsze artykuły