Jak usunąć Recenzje na Facebooku?

Recenzje na Facebooku istnieją już od dawna. Na samym początku mogą przyczyniać się do skutecznej promocji naszej osoby, marki bądź działalności, którą prowadzimy. Właściciele sklepów czy restauracji mają przecież możliwość otrzymywać na swoim Fanpage'u pozytywnych opinii od klientów. Na pewno zachęcają one kolejnych klientów, aby skorzystali z ich oferty. Ale często chcą dowiedzieć się, jak usunąć recenzje na Facebooku? Dlaczego?

Czasem pojawiają się komentarze negatywne

Te złe opinie automatycznie przyczyniają się do zmniejszenia zainteresowania. A nie chcemy, aby takie opinie źle wpływały na naszą markę i wizerunek biznesu, który prowadzimy. Jak można tego uniknąć? Wystarczy usunąć recenzje na Facebooku.


Spis treści:

  1. Usunięcie recenzji na FB - czy warto?
  2. Czego dotyczą recenzje na Facebooku?
  3. Jak usunąć recenzje na facebooku krok po kroku?

Usunięcie recenzji na Facebooku - czy warto?

Właśnie wtedy myślisz o tym, jak usunąć recenzje na Facebooku. Co istotne, często takie opinie na FB to działania konkurencji bądź po prostu złośliwych użytkowników. Oczywiście są i te wiarygodne. Ale trzeba przyznać, że w wielu przypadkach recenzje są niepotrzebne. Widać to na przykładzie popularnych kont Facebook prowadzonych przez znane osobistości, sklepy internetowe, marki czy inne.

Powyżej widzicie, jak pewne znane osoby, firmy czy sklepy internetowe już dawno usunęły sekcję recenzje na swoim koncie Facebooku. Czy brak recenzji sprawia, że są oni mniej znani, lubiani, podziwiani, szanowani? W żadnym wypadku. Tak naprawdę świadczy to tylko ich klasie. Przekonaj się więc, dlaczego?


Czego dotyczą recenzje na Facebooku?

Wszystko tak naprawdę zależy od użytkowników, którzy je wystawiają. Mają oni możliwość zwrócić uwagę na poziom obsługi klienta, jakość wysyłki, polecić dany produkt czy usługę bądź wypowiedzieć się na całkowicie inny temat.

Zdarza się, że pozytywne recenzje zachęcają klientów, aby skorzystać z oferty, którą ukazuje dany Fanpage, a przynajmniej tak chcieliby sprzedawcy. Poza tym słabe recenzje uzyskane tylko od znajomych tak naprawdę nie prowadzą do zwiększenia zaufania, tak naprawdę je rujnują.

Pozytywnie są odbierane naturalne opinie klientów, którzy są zachwyceni danym produktem i usługą, więc z miłą chęcią są w stanie przygotować nawet dłuższy komentarz. My uzyskujemy cenne informacje, nasz klient jest zadowolony i dzięki temu chętnie poleci naszą ofertę innym, na przykład krewnym bądź znajomym. Dobrze byłoby na takie recenzje szybko reagować, na przykład dziękując za miłe słowa bądź jeszcze zaprosić do skorzystania z pewnej usługi / produktu. Zadowoleni klienci chętnie wracają i polecają, jeśli tylko nawiążemy z nimi dobre relacje.

Natomiast takie pochwały czasami mogą okazać się mało ważne, jeśli występują obok nich negatywne recenzje.

I jeszcze coś bardzo ważnego: w wielu miejscach w sieci jest możliwość kupienia sobie takich pozytywnych opinii / recenzji. Na przykład na Allegro ostatnio widziałem ofertę 1 opinii za 1 zł, aktualnie są taniej. Klienci również zdają sobie z tego sprawę, jeśli więc widzą na danym Fanpage'u wiele pozytywnych opinii to od razu nabierają do niego pewnego dystansu. Oczywiście są również i ci klienci, którzy się skuszą i nie wezmą tego pod uwagę, natomiast ich jest już coraz mniej. Warto więc usunąć sekcji "recenzje" na naszym Facebooku / Fanpage'u.


Jak usunąć recenzje na Facebooku?

Aktualnie usunięcie sekcji "Recenzje" z każdej strony Facebook okazuje się bardzo proste. Wystarczy przejść do danej strony Facebook, czyli naszego Fanpage'a.

Oglądaj filmik na YT:

Artykuł dla ulubieńców tekstu i zdjęć:

1. Klikasz w prawy górny róg w "Ustawienia".

2. Następnie po lewej stronie klikasz w "Edytuj stronę". Facebook zrobił aktualizację, teraz klikasz w "Szablony i karty".

3. Szukasz wtedy na środku pozycji Recenzje i klikasz w "Ustawienia". Klikasz "Puste pole" obok "WŁ.", dzięki czemu je wyłączasz. Na koniec "Zapisz".

Podsumowanie: Dzięki temu dowiedziałeś się jak usunąć recenzje na Facebooku nawet w przeciągu 15 sekund. Przejdź na swoje konto Facebook i sam się o tym przekonaj.

Gdyby pojawiły się pytania bądź trudności, daj znać 🙂

Zobacz także: Jak usunąć sekcję inni lubią też

Jak promować stronę na FB?

Jak usunąć lub dezaktywować konto Facebook?

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.
Najnowsze artykuły