Jak usunąć sekcję “inni lubią też” z Facebooka?

Zapewne nie chciałbyś polecać usług i produktów swojej konkurencji. Warto więc pamiętać o tym, że tak się dzieje, jeśli posiadasz własny Fanpage, a nie zadbałeś o wprowadzenie kilku zmian w jego ustawieniach. Poniżej ukazuję, jak usunąć sekcję inni lubią też z Fanpage'a w przeciągu kilku chwil.

filmik na YT bądź wyjaśnienia tekstowo-graficzne

Zastosuj się do tych wskazówek, a to sprawi, że żaden obserwator Twojego Fanpage nie zainteresuje się ofertą Twojej konkurencji.


Oglądaj filmik na YT:


Artykuł dla ulubieńców tekstu i zdjęć:

Jak usunąć sekcję inni lubią też!

Aby móc cokolwiek zacząć, musisz posiadać odpowiednie uprawnienia do Fanpage'a, czyli być ich administratorami. Tylko dzięki temu masz prawo, aby wyłączyć propozycje podobnych stron. Jeśli nim jesteśmy to Klikasz w "Ustawienia" po prawej stronie na górze. Następnie jesteś przenoszony do ustawień, jak poniżej na zdjęciu.

Szukasz więc pozycji "Propozycje podobnych stron". Klikasz w "Edytuj" i następnie usuwasz zaznaczenie pola wyboru. Na samym końcu zapisujesz.

Twój Fanpage nie będzie proponowany innym

Decydując się na usunięcie sekcji "inni lubią też" sprawiasz, że Twój Fanpage również nie będzie pojawiał się wśród propozycji u osób, które odwiedzą podobne strony na FB. Jeśli jednak budujesz sobie zaufane grono klientów i obserwatorów, to warto zdecydować się na ten krok.

Zobacz także: Jak promować stronę na FB?

Jak usunąć sekcję "inni lubią też" z FB?

Jak usunąć recenzje na Facebooku?

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.