Jak zacząć zarabiać przez Internet lub jaki biznes otworzyć?

Jak zacząć zarabiać przez Internet lub jaki biznes otworzyć

Chciałbyś poprawić swoją sytuację finansową, być pod tym względem stabilny i bezpieczny. Może zastanawiasz się, jak zacząć zarabiać przez Internet bądź jaki biznes otworzyć i dalej rozkręcać. Jeśli tak, to poznaj poniżej ciekawe sposoby zarabiania, które mogą Ci się spodobać.

Przejdź dalej, a zarabianie przez Internet czy własny biznes będzie już w zasięgu Twojego wzroku.


Jak zacząć zarabiać przez Internet?

1. Załóż własną stronę i zarabiaj w domu

Prowadź własny biznes z usługami online bądź sklep internetowy. Ale może zastanawiasz się nad tym, jaki pomysł na biznes jest najlepszy?! Hmm..No właśnie. W tym celu otrzymasz ćwiczenie na znalezienie ciekawych pomysłów na biznes. Na czym ono polega? Pomyśl o tym, z jakim problemem spotykają się ludzie, czyli twoi potencjalni klienci. I następnie oceń, jak mógłbyś rozwiązać ich problem. Przedstawię kilka problemów, z którymi ja się spotykam i liczę na to, że w końcu znajdę odpowiednie osoby, dzięki którym je rozwiąże.

Moje problemy do rozwiązania:

  1. Nie zawsze mam czas na stworzenie wyjątkowego poradnika na własnym blogu o tematyce SEO, WordPress, Pracy zdalnej czy Biznesu online i cieszyłbym się, gdyby ktoś przedstawił mi ciekawe pomysły i propozycję współpracy.
  2. Nie zawsze mam czas na montaż filmów na kanał YT #JakSieRozwijac czy do kursów online i super, jeśli znalazłby się ktoś, kto mógłby się tym zająć.

To tylko kilka przykładów moich problemów z naprawdę wielu, z którymi się spotykam. Oczywiście większość rozwiązuje samodzielnie, dokładnie planując, ale doba posiada jedynie 24 godziny i nie zawsze na wszystko starcza czas. Przez to rozwiązanie pewnych problemów muszę zaplanować w późniejszym terminie, zgodnie z zasadą GTD(Getting Things Done). I chętnie podejmę kontakt z osobami, które mogłyby wystawić mi FV za usługi, które rozwiązują moje problemy. Także Freelancerzy mile widziani, którzy rozliczają się przez Useme 🙂

Istota więc, byś zastanowił się, jakie problemy swoich przyszłych Klientów możesz rozwiązywać. Zbadał czy jest na to popyt i działał w tym kierunku.


2. Jak zacząć zarabiać przez Internet? Udostępniaj płatne treści / kursy online

Stwórz wartościowe kursy online, tekstowe, wideo i zadbaj o ich skuteczną promocję. Jeśli chcesz rozwinąć się w tym kierunku, to zarejestruj się w darmowej akademii szkoleniowej Udemy. Tam przejdziesz również cenne szkolenie, jak tworzyć kursy online krok po kroku, a wykorzystaniem amatorskiego i zaawansowanego sprzętu. Zachęcam, aby spróbować. Ja już przeszedłem te kursy 🙂

Nie musisz jednak kursy online udostępniać przez tą platformę. Wystarczy posiadać własną stronę na WordPressie i na niej jest możliwe jest otworzenie własnego sklepu, jak i miejsca na promowanie swoich kursów. Tak eliminujemy pośredników w sprzedaży, ale musimy przyłożyć się bardziej. W przypadku Udemy za darmo uzyskujemy reklamę, ale tracimy przez prowizję i pewne zniżki, które ta platformowa może zawsze nanosić na nasze kursy.

Zobacz także: Jak stworzyć kurs online? Na przykładzie Ogarnij Pozycjonowanie i Jak stworzyć i sprzedawać kursy online na Udemy?

3. Crowdfunding

CrowdFunding to kolejny sposób na zarobienie pieniędzy przez internet, który staje się coraz bardziej popularny w Polsce. A warto zauważyć, że sama nazwa „Crowdfunding” oznacza „Finansowanie społecznościowe„. Stanowi świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy posiadają ciekawe pomysły i projekty na przedsięwzięcia biznesowe, społeczne i kulturalne. Ich jedynym ograniczeniem jest brak środków na realizację swoich celów. W tym celu przedkłada się odpowiedni projekt związany z danym celem, a następnie zachęca odpowiednie grupy społecznościowe, aby nam w tym pomogły. Pojawiają się w ten sposób nowi finansujący, którzy mają zamiar wesprzeć twórcę pomysłu.

Crowdfunding sprawia, że spełniają się marzenia wielu osób, związane z rozwinięciem własnego biznesu i wielu innych przedsięwzięć.

Twórcy Crowdfundingu oferują wsparcie wszystkich finansujących za pomocą ciekawych gadżetów, spotkań i biletów. Dodatkowo przedstawiają im swoje usługi, produkty. Innym rozwiązaniem, coraz częściej stosowanym jest również udostępnienie udziału w swoim biznesie.

Polecane portale CrowdFundingowe:

Najlepszy portal Crowdfundingowe międzynarodowy to CrowdFunding International.

Dlaczego najlepszy?

  • jest to odpowiedni portal, ponieważ prowizja od zebranego kapitał jest najmniejsza.
  • w naszym kraju portale crowdfundingowe działają na podstawie szczegółowych wymagań prawnych i technicznych, do których należy się dostosować. W przypadku międzynarodowego portalu jest o wiele łatwiej i prościej.
  • dostępność do wtyczek społecznościowych, dzięki którym łatwo jest nam promować własne projekty w mediach, pośród przyjaciół, krewnych i znajomych.

Najlepsze portale Crowdfundingowe w Polsce:

Powodzenie Twojego projektu jest przede wszystkim zależne od Ciebie samego – musisz o tym pamiętać! Jeśli więc chcesz zrobić pierwszy krok w tym kierunku, to zarejestruj się na początek do międzynarodowego portalu i przedstaw swój projekt.


4. Jak zacząć zarabiać przez Internet? Prowadzenie własnego bloga

Jesteś ekspertem w pewnej dziedzinie?! Jeśli tak, to załóż blog i umieszczaj na nim wartościowe treści. Dzięki nim zbudujesz swój wizerunek i możliwe, że dzięki temu pozyskasz klientów na swoje usługi. A jeśli Twój blog będzie już popularny, to będziesz mógł podejmować współpracę z pewnymi partnerami, którzy chętnie zapłacą za reklamę. Innym razem możesz otrzymać zaproszenie na przeprowadzenie konferencji.

Pamiętaj, że nie musisz być świetnym polonistą i artystą, aby zacząć prowadzić bloga i pisać. Jest to możliwe, bez względu na to, w jakim miejscu się znajdujesz. Tak więc spróbuj, a nic na tym nie stracisz 🙂 Zapraszam do artykułu „Jak założyć bloga od A do Z„.


5. Twórz własne serwisy tematyczne

Łatwo przychodzi czy tworzenie stron www i pisanie ciekawych artykułów. W takim razie podejmij się stworzenia ciekawych serwisów tematycznych. To właśnie na nich reklamodawcy będą chcieli umieścić pewne reklamy, artykuły sponsorowane, linki. Ty będziesz mógł zadecydować, ile Ci za to zapłacą.

Zdarza się, że taka reklama w pewnych serwisach tematycznych wynosi 250 zł, a nawet więcej. Wszystko zależy również od popularności danego serwisu. Wystarczy więc zadbać o wartość i regularność umieszczanych artykułów. A dodatkowo o ich dalsze pozycjonowanie. Dzięki temu sukces murowany. Poznaj najlepsze serwisy tematyczne – artykuły sponsorowane do skutecznej promocji Twoich stron www.


6. Zarabiaj na kanale YouTube

Prowadzenie kanału na YouTube, ciekawego Vloga. Jest to możliwe i jeśli masz ciekawy pomysł, który przyjmie się na rynku, to warto spróbować. Dzięki temu dotrzesz do szerokiego grona odbiorców i dodatkowo będziesz mógł podjąć współpracę z Google, które zapłaci Ci za wyświetlanie reklam na Twoich filmach w reklamach Adsense.

Więcej o nim w moim filmie „Jak zarabiać na reklamach Adsense?„. W serwisie SocialBlade.com możesz dokładnie sprawdzić, jak wiele zarabiają popularni YouTuberzy 🙂


7. Pracuj jako Freelancer

Zacznij zarabiać zdalnie  jako grafik komputerowy, programista, copywriter, tłumacz, fotograf, wirtualna asystentka czy inny specjalista. Ogłaszaj się na swojej stronie i serwisach ogłoszeniowych (olx, allegro). Jeśli interesuje Cię taka forma pracy, to skorzystaj z artykułu „Freelancer kto to? Jak zostać Freelancerem?„. Pomocne dla Ciebie będą także „Najlepsze serwisy dla Freelancerów„, w których to możesz się ogłaszać i pozyskiwać pierwszych i kolejnych klientów.

W kwestii Freelancingu szczególnie polecam Ci przejść kurs „Jak zostać Copywriterem i zarabiać na pisaniu tekstów?„. A po jego ukończeniu jeszcze kurs „Jak zostać Freelancerem – pracuj zdalnie i rozwijaj biznes online„, tak byś jeszcze lepiej działał w Internecie i pozyskiwał nowe i większe przychody.

Możesz również przejść kurs z tematyki Zarabiania na Amazon, co ułatwi Ci później wystawianie swoich produktów na Amazon i ich skuteczną sprzedaż. A jeszcze inny kierunek działania, to ukończenie moich kursów na temat SEO i Tworzenia stron www, a następnie później oferujesz swoim krewnym, przyjaciołom, że zapewniasz teraz nowe usługi(pozycjonujesz strony internetowe bądź tworzysz strony www na zamówienie).

Opcji masz jeszcze znacznie więcej. Wszystko zależy od tego, na co jest aktualnie zapotrzebowanie. A szczególnie liczy się to, co chciałbyś robić przez następne lata. Powodzenia więc w poszukiwaniu własnej drogi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.