Jak założyć własną pocztę e mail? Email z własną końcówką!

Czy warto posiadać własną pocztę pocztę e mail? Okazuje się, że tak. Email firmy postawiony na popularnych platformach (gmail, onet, wp itp.) nie kojarzy się z czymś profesjonalnym i godnym zaufania. Ale powstaje ważne pytanie: Jak założyć własną pocztę e mail?

Nie musisz posiadać wiedzy technicznej

Poniżej dowiesz się, jak utworzyć własną pocztę e-mail krok po kroku. Zapraszam 🙂


Jak założyć własną pocztę E mail - Spis treści:

 1. Domeny poczta - zalety
 2. Pomysły na nazwę poczty firmowej?
 3. Jak założyć własną pocztę e mail na swoim hostingu?
 4. Przekierowanie maila (własnej poczty email na gmail)
 5. Profesjonalna nazwa firmy / domeny - wnioski

Film "Domeny poczta" z kanału #JakSieRozwijac:


Domeny poczta - zalety własnej poczty e mail

Pomyśl: Kiedy zaglądając na stronę firmową czy sklep internetowy, do zakładki kontakt, widzisz zwykłą pocztę email (np. janusz123@gmail.com / misiek223@wp.pl - przypadkowe, wymyślone od tak), to od razu się zniechęcasz. Nie chcesz, aby takie negatywne odczucia na temat oferty i firmy posiadali Twoi Klienci czy Czytelnicy. Można to zmienić, jeśli założy się pocztę e mail na własnej domenie.

Własne konto pocztowe zwiększy zaufanie do firmy

Dodatkowo pozwoli przedstawić się z jak najlepszej strony. Właśnie dlatego warto założyć własną skrzynkę pocztową email.


Profesjonalna nazwa email:

 1. kontakt@...
 2. biuro@...
 3. imię@...
 4. nazwisko@...
 5. imięinazwisko@...
 6. nazwafirmy@...(jeśli nie jest w domenie)
 7. usługa@....
 8. branża@...
 9. profildziałalności@...

Najczęściej spotykana profesjonalna nazwa email to: kontakt@..., biuro@...oraz imię@...

Wybierz tą, która najbardziej odpowiada Twojej firmie i skutecznie przyczyni się do promocji jej oferty.


Jak założyć własną pocztę e mail na hostingu?

Posiadasz już konto hostingowe, do którego jest podpięta Twoja domena. Logujesz się na takie konto hostingowe za pomocą otrzymanych od firmy hostingowej danych do logowania w "Direct Admin" bądź coś podobnego (cPanel itp.). Co zrobić po zalogowaniu w Direct Admin?!

 • Klikasz w swoją domenę i wybierasz w pozycji "Zarządzanie skrzynkami email" opcję "Załóż skrzynkę pocztową".
 • Wypełniasz kilka pól, czyli: adres email, hasło, ograniczenia skrzynki itp.
 • Zapisujesz i skrzynka pocztowa e mail zaczyna działać. Należy z pomocą firmy hostingowej dowiedzieć się, jak zalogować się na nowo utworzoną pocztę email (zazwyczaj jest do poczta.nazwadomenyfirmyhostignowej.pl,
  tam wpisujesz nazwę nowo utworzonej skrzynki pocztowej i hasło. Następnie logujesz się i odbierasz pocztę, to wszystko 🙂

Ten mail do firmy ukazujesz później na stronie firmowej, w sklepie internetowym oraz w wielu innych miejscach w Internecie. To profesjonalna nazwa email, którą możesz się pochwalić 🙂


Przekierowanie maila (na gmail)

 • Logujesz się do Gmaila, klikasz w "Ustawienia", a następnie "Konta i importowanie".
 • Masz tutaj możliwość dodania konta pocztowego, w "dodaj konto pocztowe". Wprowadzasz adres email takiego konta pocztowego, hasło i nazwę serwera POP i port. Aby wpisać nazwę serwera POP i port musisz skontaktować się z firmą hostingową.
 • Zaznacz również opcję "Pozostaw kopię pobranej wiadomości na serwerze", aby wiadomości nie były tylko przekierowanie, ale zapisywały się na firmowym koncie pocztowym email. Dodatkowo bezpiecznie jest zaznaczyć "podczas pobierania poczty zawsze korzystaj z bezpiecznego połączenia SSL"(tak to wygląda u mnie, więc polecam 🙂

Profesjonalna nazwa firmy - wnioski

Tak możesz zadbać o stworzenie firmowego konta pocztowego, dzięki któremu przedstawisz się czytelnikom bądź klientom z jeszcze lepszej strony.

Zadbaj o mail z własną końcówką

Dzięki temu uzyskasz lepsze efekty z takiej formy promocji swojej oferty, firmy, sklepu internetowego bądź własnej osoby. Powodzenia 🙂

Więcej wskazówek na ten i inne tematy otrzymujesz w moich 2 kursach online: "Ogarnij Pozycjonowanie stron www i SEO" oraz "Ogarnij WordPress i tworzenie stron www". Mogą Cię także zainteresować moje pozostałe kursy online i książki. Zachęcam do wykorzystania, ponieważ naprawdę warto, o czym przekonało się już tysiące odbiorców. Zapraszam do udziału!

Zobacz także: Jak stworzyć mapę strony WordPress przez Yoast SEO?

Google Search Console – jak dodać stronę, mapę xml?

Jak ustawić tytuł i opis strony www?

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.
Leave a Comment
Najnowsze artykuły