Jak zacząć zarabiać na blogu 100 000 zł rocznie lub miesięcznie?

Jak zacząć zarabiać na blogu 100 000 zł rocznie lub miesięcznie?

Występuje wiele pomysłów zarabiania pieniędzy na prowadzeniu bloga. To właśnie dzięki nim udaje mi się aktualnie pozyskiwać naprawdę ciekawe przychody, o których niedługo będę mówił coraz więcej (przedstawię w następnym roku dokładne raporty przychodów z blogowania). Jak więc zarabiać pieniądze na blogowaniu, pracując zdalnie w domu i poza nim? Właśnie tego się tutaj dowiesz. To wiedza poparta moim wieloletnim doświadczeniem zdobytym na prowadzeniu bloga JakSieRozwijac.pl. Dzięki temu również i Ci może udać się zarabiać na blogu miesięcznie powyżej 1000, 2000, 5000 zł, a nawet jeszcze więcej. A co będzie później, to już sam zobaczysz!

Zanim zabiorę Cię w podróż zarabiania na blogowaniu, to chętnie opowiem Ci wszystko krok po kroku. Jeśli nie jesteś nowym blogerem, to możesz  zjechać trochę niżej.


Film z kanału #JakSieRozwijac:


1. Kim jest bloger?

Bloger to nie tylko osoba pisząca i publikująca wpisy na blogu. Również ona musi aktualnie dobrze znać się na WordPressie, dostarczać swoim czytelnikom naprawdę wartościową treść. Tworzyć bądź wyszukiwać ciekawe zdjęcia, współpracować z innymi blogerami i właścicielami stron, rozwijać się przez kursy online i konferencje dotyczące blogowania. Dodatkowo wymaga się od niej obeznania w marketingu, dobrego planowania i wysilania w social media. Dopiero to wszystko może powoli sprawić, że dany bloger staje się coraz bardziej popularny i ceniony na rynku.

2. Ile zarabia bloger?

Wszystko zależy od danego blogera i konkretnej pracy, którą podejmuje na rzecz blogowania. Czasami pewnym blogerom udaje się zarabiać miesięcznie powyżej 100 tys. zł, natomiast inni nie zarabiają nawet 1000 zł/msc. Więcej o tym dowiesz się w artykule "Najlepiej zarabiający blogerzy w Polsce i za granicą".

3. Ile czasu zajmuje zarabianie pieniędzy na blogu?

Wszystko zależy od Ciebie, twojego zaangażowania, umiejętności i dyscypliny. Jeśli będziesz dostarczał społeczeństwu coś naprawdę wartościowego i przydatnego, to oni na pewno to docenią.

Oto moja historia:

Zaledwie na przełomie czerwca/lipca 2018 roku założyłem blog JakSieRozwijac.pl. Jednak wiele materiałów w nim wykorzystałem z mojego dawnego bloga o tematyce Copywritingu. On już nie istnieje, więc nie ma już co do niego wracać. Dzięki temu nie musiałem zaczynać od 0. Przenosiłem po prostu kilkadziesiąt artykułów (ok. 80). Natomiast regularnie pojawiają się nowe i tak oto na tą chwilę jest ich już ponad 200. A do roku 2020 planuję, aby pojawiło się blisko 1000 artykułów/poradników 🙂

Nie musiałem kończyć pracy na etacie, gdy poświęciłem się blogowaniu. Pracowałem już blisko 10 lat jako Freelancer(copywriter i pozycjoner). A nawet przez 2 lata prowadziłem własną agencję reklamową, o której pisałem tutaj. Dzięki temu mogłem pracować dalej jako freelancer, a na boku rozwijać swój blog. Choć biorąc pod uwagę cały miesiąc oceniłem, że na pracę i prowadzenie bloga poświęcałem taką samą ilość czasu (razem ponad cały etat).

Aktualnie na blogu udaje mi się zarabiać naprawdę poważne pieniądze. Nie są to kolosalne sumy, np. 100 tys. zł miesięcznie, jak u niektórych zagranicznych blogerów. Natomiast już pozyskanie ponad 1000 zł to był dla mnie ogromny sukces. A dodatkowo są miesiące, gdzie te przychody okazują się znacznie wyższe. Z czego to wynika, te coraz większe przychody z prowadzenia bloga?

Moje dochody z prowadzenia bloga:

Również i Ty możesz poczynić pewne starania i już niedługo zarabiać ciekawe pieniądze na blogu i rozwijaniu biznesu online. Wystarczy tylko użyć odpowiednich narzędzi, zastosować skuteczny plan działania i dalej się rozwijać. Własnie tego będziesz mógł się tutaj nauczyć. Poznaj najważniejsze kroki jakie należy poczynić by zacząć zarabiać pieniądze na blogu.


Kroki do zarabiania na blogu:

1. Stwórz własny blog

Może wydawać się oczywiste, ale od tego należy zacząć. Zanim więc wybiegać z myślą naprzód o zarabianiu poważnych pieniędzy, po prostu uruchom swojego bloga. Przejdź więc do poradnik Jak założyć bloga i do dzieła. Dodatkowo weź udział w moim kursie online "Freelancing: Zostać Freelancerem - pracuj zdalnie i rozwijaj biznes online" oraz "Jak zostać Copywriterem i zarabiać na pisaniu tekstów?".

Zanim dowiedz się, jak zarabiać na blogu, po prostu go załóż!

2. Wybierz źródła ruchu na blogu i promuj go

Ustal, za pomocą jakich kanałów social media będziesz szczególnie promować swój blog. Świetnym rozwiązaniem może okazać się Instagram, Facebook, YouTube, Twitter, Pinterest i inne media społecznościowe. Ustal, które 3 z nich okażą się najlepsze dla czytelników Twojego bloga. Nie promuj się więc za pomocą zbyt dużej ilości Social Media.

Pamiętaj, że aktywność we wszystkich Social Media, to brak aktywności i ruchu na blogu!

Ogranicz się na przykład do 3-5 podstawowych mediów społecznościowych. A następnie o każdym nowym wpisie na blogu właśnie tam będziesz mógł się pochwalić.

3. Twórz wartościową i poszukiwaną treść na blogu

O czym pisać na blogu? Czy i Ty się nad tym zastanawiasz? Jeśli tak, to dobrze. Oceń więc, jakiej wiedzy ludzie poszukują w Internecie. Są ku temu odpowiednie narzędzia, dzięki którym wiesz, jak dobrać słowa kluczowe do pozycjonowania. Część z nich będzie mogła pojawić się na Twoim blogu. A Google postara się o to, aby Twój artykuł został odpowiednio wyeksponowany na samej górze, jeśli tylko został dobrze przygotowany. Dodatkowo tematy na nowe artykuły możesz poszukiwać na innych popularnych blogach. Czy także poprzez narzędzie Google Trends.

Aby później Twój artykuł był wysoko w Google, to musisz tworzyć go w oparciu o pewne zasady SEO. Pomocą będzie 2 narzędzie, które wykorzystasz, gdy posiadasz stronę WordPress. Wystarczy, że zainstalujesz wtyczkę Yoast SEO. Już dzięki niej możesz dowiedzieć się, jak ułożyć swój nowy artykuł na blogu, aby skutecznie pozycjonował się na wybrane słowo czy frazę kluczową.

4. Zarabiaj na Afiliacji

Gdy cokolwiek polecasz na blogu, to staraj się to czynić w naturalny sposób. Nie zmuszając czytelników słowami "Musisz, Kliknij Tutaj, Kup Teraz" i podobnymi. Możesz wziąć udział w różnych programach afiliacyjnych (np. Ceneo, Convertizer, Amazon).

Ale pamiętaj, by tam wybrać tylko te produkty i usługi, które mogą zainteresować czytelników Twojego bloga. I dodatkowe te, które Ty mogłeś bardzo dokładnie sprawdzić i szczerze je polecasz. Jeśli z chęci zysku polecisz coś małowartościowego, to zapewne za to oberwiesz od czytelników. A przecież zależy Ci na budowaniu z nimi długofalowych relacji. Dzięki temu wszystko, co później im polecisz, chętnie zakupią.

5. Nie inwestuj na początku w reklamy Google Adsense i FB ADS

Zanim nie zdobędziesz ciekawego ruchu na blogu i wysokiej popularności, to nie myśl o zastosowaniu reklam sponsorowanych. Możesz na nich zbyt wiele stracić, a nie dostarczą Ci chętnych Klientów i stałych czytelników. Będziesz mógł o tym pomyśleć, gdy wygenerujesz już wystarczający ruch.

Wtedy reklamy Adsense czy na Facebooku będziesz mógł potraktować jako źródło dodatkowego dochodu (ale nie najważniejszego). A wtedy nawet możesz pomyśleć o zatrudnieniu osoby, która zajmie się przygotowaniem dla Ciebie takich reklam. Natomiast przychody z nich nie będą najważniejsze, lecz dodatkowe 🙂

6. Buduj listę mailingową

Budowanie listy mailingowej to gwarancja utrzymywania coraz lepszego ruchu na blogu i możliwość zarabiania na nim większych pieniędzy. Jak więc możesz rozwinąć swoją listę mailingowa? Na wiele sposobów. Możesz zacząć od założenia na blogu zapisu do newslettera (np. przez program MailerLite - darmowy do pierwszego 1000 subskrybentów).

Pomyśl, że posiadasz już 100 000 subskrybentów. Wysyłasz do nich ofertę swojego produktu o wartości 250 zł. Blisko 20 000 osób otwiera twój e-mail. A 5000 osób zastanawia się już poważnie nad zakupem. Z tego nawet 3000 osób jest w stanie złożyć zamówienie. A to daje Ci 750 000 zł. Taki wynik za sprzedaż tylko jednego swojego produktu 🙂

7. Twórz własne produkty / usługi

Następny etap rozwoju blogera to stworzenie własnych produktów / usług, której Twoi czytelnicy zapragną i potrzebują. A następnie dostarczaj kolejne produkty, które mogą się im spodobać i rozwijać w danym temacie.

Ja na swoim blogu zacząłem od kursu "Ogarnij Pozycjonowanie i SEO" dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, jak samodzielnie mogą skutecznie pozycjonować swoje strony internetowe. A kolejną odsłoną okazał się kurs "Ogarnij WordPress i tworzenie stron www", który dotyczy tworzenia stron WordPress i zarządzania nimi w jak najlepszy sposób. A teraz jeszcze doszedł do tego 3 kurs online "Zostań Freelancerem - pracuj zdalnie i rozwijaj biznes online" i kolejne. Dzięki temu większość osób decydująca się na zakup pierwszego kursu, jest również zainteresowana drugim kursem i odwrotnie. U Ciebie może być podobnie, co na pewno zwiększyć skalowalność tego biznesu. Wszystkie moje kursy online w najlepszej cenie przedstawiam w swoim Sklepie. Zapraszam tam i Ciebie!

8. Zwiększaj ruch na blogu

Udało Ci się zbudować blog, zadbać o stworzenie ciekawych artykułów, zarabiasz już minimalnie na afiliacji. A nawet sprzedajesz swoje pierwsze własne produkty. Co teraz musisz zrobić, aby zarabiać jeszcze więcej? Po prostu znaleźć i wdrożyć nowe sposoby na zwiększenie ruchu na blogu. Poznaj kilka przykładów.

Jak jeszcze zwiększyć ruch na blogu:

  • współpraca z blogerami i influencerami
  • promocja na innych Social Media
  • utworzenie i pozycjonowanie sklepu
  • tworzenie dodatkowych produktów
  • promocja bloga i swoich kursów online na UDEMY
  • reklama Google i FB Ads

Wiesz już, jak zarabiać na blogu 100 tys. zł miesięcznie. Taki i jeszcze lepsze wyniki uzyskują na przykład Pat Flynn, Tim Ferriss czy Michał Szafrański. Dobre wyniki uzyskują również Agnieszka Skupieńska z ToSieOplaca, Ola Budzyńska jako Pani Swojego Czasu, Maciej Aniserowicz z Devstyle czy Mirek Burnejko z TrzyPoziomy. Mam dobry plan, aby im niedługo dorównać. A wyniki już są teraz zachwycające. Wdrażam więc kolejne etapy zarabiania na blogowaniu i dać znać, jakie miało to przełożenie na zysk.

Może i Ty dołączyć do takiej pracy zdalnej, blogowania? Jeśli tak, to życzę powodzenia. Cenne szkolenie w tym temacie otrzymasz także w moim kursach online i książkach. Powodzenia!

2 Responses
  1. Tylko pytanie jak długo taka fraza się pozycjonuje w googlach 🙂 do pół roku można wskoczyć w top10 na długi ogon, który ma duże szanse wg neilpatel i semstorm?

    1. Zgadza się, dłuższe frazy pozycjonuje się o wiele łatwiej, mniejsza konkurencja. Warto jednak odpowiednio je wyszukać. A na to pozwala chociażby narzędzie Planer słów kluczowych Google, z którego na bieżąco korzystam 🙂

Dodaj komentarz :)