Jak zarabiać na pisaniu tekstów w 2020 roku? Jak zostać Copywriterem?

Pisanie tekstów może okazać się idealnym sposobem na zarabianie – przynajmniej dla tych, którzy lubią pisać i są gotowi stale poszerzać swą wiedzę. W czasach, w których blogi i strony internetowe stają się ważnym źródłem informacji na temat nowych usług i produktów, dobre teksty stają się cennym skarbem. Jak więc zacząć zarabiać na pisaniu tekstów w 2020 roku i następnych latach? Jak zostać Copywriterem?

Zarabianie na pisaniu tekstów jest możliwe i nie okazuje się takie trudne. Przekonaj się o tym już dziś!

Możliwości jest sporo. Pisanie tekstów to przede wszystkim świetna praca zdalna. Ci, którzy mają lekkie pióro, a jednocześnie są w stanie na bieżąco poszerzać swą wiedzę na temat SEO, mogą tu odnieść sporo sukcesów. Aby jednak dobrze zacząć zarabiać na pisaniu tekstów, to należy podjąć konkretne działania. Jakie?

Kiedy i dla kogo możliwe zarabianie na pisaniu tekstów?

Teksty można pisać na zlecenie, można je też sprzedawać za pomocą portali, które łączą ze sobą blogerów i właścicieli stron www z tymi, którzy są w stanie zasilić t miejsca ciekawą treścią.

Dobry copywriter musi pamiętać, że jego praca wiąże się z koniecznością opanowania wielu umiejętności:

  • Podstawa to pisanie ciekawych tematów na każdy temat. Czasem potrzebny jest dobry tekst o dalekiej podróży, czasem opis produktu do sklepu internetowego. W każdym przypadku potrzebna jest ciekawa i unikalna treść, w której znajdą się odpowiednie w danym przypadku słowa kluczowe.
  • Dobry copywriter musi też nauczyć się działać pod presją czasu. Dzieje się tak, ponieważ ta praca zdalna, polegająca na pisaniu tekstów na zlecenie, wiąże się z koniecznością dostarczania cennych treści na konkretny termin.
  • Ogromna konkurencja, to kolejna trudność, ponieważ pojawia się na rynku IT coraz więcej Copywriterów. Walczą oni o różne zlecenia w takich serwisach, jak useme, oferia czy olx. Natomiast wystarczy tylko się dobrze wyróżnić i do każdej oferty zlecenia podejść indywidualnie. Dzięki temu Klienci chętnie podejmą z nami współpracę i uznają, że najlepiej wykonamy dla nich daną pracę. Przy tym nie będziemy musieli obniżać swoją stawkę, ponieważ inni to uczynili.
  • Prowadzenie własnej strony i portfolio - to priorytet u każdego Copywritera, który chce, aby to coraz więcej Klientów zgłaszało się do niego. Wymaga to posiadania własnej strony www. A jej samodzielne przygotowanie nie jest już takie trudne, biorąc pod uwagę możliwości, które daje WordPress. Już za pomocą mojego kursu "WordPress - tworzenie stron www i bloga WordPress + SEO" jesteś w stanie przygotować własną stronę www i zadbać o jej dalszą promocję.
  • samodyscyplina - to cecha, nad którą warto pracować, jeśli chcemy jako Copywriterzy zarabiać coraz więcej. Jeśli tak mamy pracować zdalnie, w swoim domu, to musimy codziennie zachęcać się do wstawania o konkretnej godzinie i wykonywania pracy na wysokim poziomie. Nie jest to takie proste, szczególnie na samym początku. Ale wypracowanie sobie takiej samodyscypliny będzie pozytywnie procentować w wielu innych aspektach naszego życia.
  • kreatywność i rozwój - Copywriter nie musi zarabiać tylko na pisaniu tekstów. Ma możliwość z czasem opanować prowadzenie własnego bloga, kanału YouTube czy wielu innych umiejętności. Dzięki temu zapewnia sobie nowe źródła dochodu, więc jego sytuacja finansowa jest bardziej stabilna.

Kto wie, że jest w stanie uporać się z takimi obowiązkami, może zacząć szukać pracy na portalach dla osób piszących teksty oraz na grupach w mediach społecznościowych, na których spotykają się ze sobą osoby sprzedające teksty i te, które ich szukają. Pomocny okaże się artykuł "Lista najlepszych serwisów dla Copywriterów".

To jedynie garść informacji na temat tego, jak zarabiać na pisaniu tekstów. Jeśli chcesz rozwinąć się w tym kierunku jeszcze bardziej, to koniecznie zapoznaj się z pozostałymi artykułami na tym blogu na temat Copywritingu i Biznesu online. Przedstawiają one już moją historię Copywritera i wskazówki, dzięki którym będzie Ci znacznie łatwiej zacząć zarabiać na pisaniu.

Ogromnym wsparciem jest również mój nowy kurs online "Jak zostać Copywriterem i zarabiać na pisaniu tekstów". W nim krok po kroku zdobywasz nowe umiejętności i konkretne narzędzia, dzięki którym zaczynasz zarabiać na pisaniu tekstów coraz więcej. Zapraszam Cię do udziału w tym szkoleniu!. A jeśli wolisz czytać, to w mojej książce "Jak zostać Freelancerem - pracuj zdalnie i rozwijaj biznes online" poruszam kilkanaście rozdziałów na temat tego, jak pracować jako Copywriter i rozwijać się w kierunku pisania lepszych tekstów!

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.