Jak zarabiać na YouTube krok po kroku? Ile zarabiają YouTuberzy?

Jak zarabiać na YouTube Ile zarabiają YouTuberzy

Kanał YouTube to ogromna, międzynarodowa społeczność, dzieląca się przeróżnymi filmami. Twórcom filmów umożliwia dotarcie do dużej ilości odbiorców i utrzymywanie z nimi stałych relacji. Natomiast widzom zapewnia dostęp do materiałów filmowych, które mogą ich interesować. To sprawia, że coraz więcej osób myśli o tym, aby zarabiać na kanale YouTube. Okazuje się to możliwe, jeśli nasz kanał jest popularny, a nasz filmy cieszą się wysokimi wskaźnikami oglądalności.

Jak zarabiać na kanale YouTube krok po kroku?

Gdybyś i Ty się nad tym zastanawiał, to poznaj możliwości zarabiania na YouTube, które się przed Tobą pojawiają.

Jak zacząć zarabiać na YouTube?

Jeśli dopiero zaczynasz prowadzić własny kanał YouTube, to musisz uzbroić się w cierpliwość. Może się okazać, że przez wiele tygodni czy miesięcy nie będziesz zarabiał. Nawet nie dołączysz do programu partnerskiego, ponieważ nie spełnisz ku temu odpowiednich warunków. Stanie się to możliwe po pewnym czasie. Zazwyczaj pierwsze zarobki zaczynają pojawiać się po około 3 miesiącach prowadzenia kanału. Szczególnie, gdy nowe filmy starasz się wrzucać każdego tygodnia.

Gdy posiadasz już 1000 subskrybentów i możesz dołączyć do programu zarabiania, to nie zawsze musisz tak czynić.

Czasami lepiej będzie, gdy uzbierasz znacznie większa ilość subskrybentów. Okazuje się, że wielu widzów na YT są zniechęceni filmami bogatymi w reklamy. Jeśli więc na początku istnienia swojego kanału zdecydujesz się na taki krok, to możesz zniechęcić aktualnych subskrybentów, a zarazem kolejnych. Możliwe, że lepiej będzie uzbierać większe grono odbiorców, jak 10 tysięcy, 100 tysięcy czy nawet 1 mln subskrybentów. Wtedy możesz pozwolić sobie na pewne formaty reklam i zarabianie, ponieważ widzowie już zdążyli Ci zaufać, więc nadal będą z Tobą. Ale na początku nie mają takiej gwarancji.

Jak można zarabiać na YouTube?

 1. Zarabianie na reklamach – ilość zarobków z YouTube jest zależna od wielu czynników, jak kraj prowadzenia kanału, ilość wyświetleń, tematyka kanału, pochodzenie widzów itp.
 2. Współpraca z firmami – promowanie w filmach pewnym firm i produktów w ramach współpracy z pewnymi firmami, markami.
 3. Sprzedaż własnych produktów – właściciele popularnych kanałów YT często decydują się na dodatkowy zarobek poprzez sprzedaż własnych książek, usług, odzieży, szkoleń. Oczywiście są to produkty powiązane z tematyką kanału i dzięki temu trafiają w potrzeby odbiorców.
 4. Wspieranie kanału (crowdfunding) – już wcześniej jest możliwość dołączenia do pewnych sieci partnerskich, które pomagają w docieraniu do sponsorów. Jednym z nich jest Patronite. Później możesz pomyśleć o dołączeniu do programu Wspieranie kanału YouTube. Wtedy już YouTube daje Ci możliwość, że pewni widzowie zdecydują się na przesłanie Ci od tak (w formie darowizny) kilkadziesiąt zł bądź znacznie więcej. Jeśli w ciągu 5 lat ta darowizna od 1 widza nie przekracza blisko 5000 zł, to nie musisz się z niej rozliczać 🙂
 5. Superchat – możliwość wspierania kanału na YouTube poprzez wyróżnienie pewnych wiadomości czat podczas premiery filmu i transmisji na żywo. Widzowie coraz częściej korzystają z takich opcji.

Ile można zarobić na YouTube?

Wszystko zależy od popularności kanału, formatów reklam, na które się zdecydujesz i dodatkowych form zarabiania, które zapewnia Ci YouTube(super czat, wspieranie kanału itp.). Gdyby jednak skupić się na samych reklamach, to tutaj wysokość przychodów szczególnie zależy od ilości wyświetleń i zaangażowania widzów. Jak to dokładnie wygląda? Poniżej masz krótkie zestawienie zarobków na podstawie wyświetleń, które jednak nie musi być aktualne w naszym kraju. U nas zarobki z kanału YouTube okazują się niższe, niż za granicą, na przykład w Anglii czy USA.

 • 10 tysięcy wyświetleń – od 5 do 15$
 • 100 tysięcy wyświetleń – od 50 do 200$
 • 1 mln wyświetleń – od 500 do 2000$
 • 10 mln wyświetleń – od 5 do 20 tysięcy $

W Polsce za każde 1000 wyświetleń wideo otrzymasz około 0,7$

Zarobki znanych YouTuberów możesz sprawdzić w serwisie StatSheep lub SocialBlade. To pozwoli Ci również ocenić, co możesz uczynić, aby i Twój kanał okazał się popularny, a filmy tak często wyświetlane i wyszukiwane. Pomocny będzie Ci również artykuł „Jak promować się na YouTube w roku 2020 i 2021?„.

Wysoką popularnością cieszą się kanały ukazujące śmieszne filmy, podróżnicze, a zarazem poradnikowe i biznesowe. Jednym z nich jest mój kanał YouTube #JakSieRozwijac, więc jeśli jeszcze nie zostałeś jego subskrybentem, to proszę nadrobić te zaległości 🙂

Ile zarabiają znani YouTuberzy?

Na całym świecie można wyszukać wielu znanych YouTuberów, gdzie część z nich nawet trafia na listę FORBES(najbogatszych ludzi). W Polsce jeszcze do tego nie doszło. Ale i tak znajduje się w naszym kraju potężna ilość YouTuberów, którzy zarabiają pieniądze tylko prowadząc swój kanał YT. Poznaj kilku z nich i ich zarobki wedle serwisu SocialBlade.

 • PewDiePie – miesięczny zarobek do 1,3 mln $.
 • Daniel Middleton – miesięczny zarobek do 591,4 tysiąca $.
 • Gonciarz – miesięczny zarobek z 1 kanału do 10 tysięcy $, natomiast z 2 kanału Zapytaj Beczkę miesięczny zarobek do 7 tysięcy $.
 • SA Wardęga – miesięczny zarobek do 4,2 tysiąca $.
 • Arlena Witt z kanału Po Cudzemu – miesięczny zarobek do 3,5 tysiąca $.
 • #JakSieRozwijac – mój kanał zarabiający każdego miesiąca 300-500 zł. Co miesiąc coraz więcej. W przyszłości kilka tysięcy.

Wiesz, jak zarabiać na YouTube i ile zarabiają YouTuberzy w Polsce i za granicą. Może i Ty niedługo dołączysz do listy vlogerów najwięcej zarabiających na YouTube. Może Ci w tym pomóc mój nowy kurs online „YouTube Marketing czyli Zarabianie na YouTube„. Zapoznaj się z najlepszą ofertą cenową dostępną tylko na moim blogu. Dodatkowo mogą Cię zainteresować pozostałe moje kursy online i książki o SEO, WordPress, Tworzeniu stron www, Pracy zdalnej i Biznesie online, YouTube, Amazon i Zarabianiu przez Internet. Serdecznie zapraszam!

4 Comments

 1. ToTemat

  U mnie z samych wyświetleń jest niewiele zarobków. Bardziej mogą liczyć znane kanały na współpracę i realne zarobki z czegoś innego niż reklamy od google bo te są prawie nic nie warte.

  1. Szymon Owedyk

   A niewiele, to ile? Wszystko zależy czasami od tematyki kanału. Tam, gdzie będą wyświetlane reklamy droższe, tym twórcy tych kanałów będą mogli zarobić więcej. A poza tym kanał YouTube to także świetny sposób na promocję swojej firmy, nawet biznesu lokalnego. Pozdrawiam 🙂

 2. samasturn

  Zarobić na youtube można dużo, nawet z samych reklam ale teraz żeby włączyć monetyzacje trzeba mieć 1000 subów i 4000h a to dość spory próg. Jak ktoś jest zdeterminowany to nie ma z tym problemu, tym bardziej że są już stronki, gdzie można kupić pakiet 4000h oglądania lub 1000 sub na kanał 😀 Tak czy siak, kiedyś zarabianie z google ads wydawało się słabym pomysłem a teraz tacy twórcy jak Kruszwil czy Friz są w stanie generować ogromne zarobki z samych reklam pod filmami 🙂

  1. Szymon Owedyk

   Mi wydaje się, że ten próg 1000 subów i 4000h nie jest wygórowany. Jeśli poprowadzimy ciekawy kanał, zadbamy o właściwą optymalizację, przygotowanie go pod względem wizualnym i SEO, to w przeciągu nawet 1-3 miesięcy możemy uzyskać taki wynik. A nawet jeszcze szybciej. Zdarza się, że 1 dobrze przygotowany i opublikowany film jest w stanie zapewnić uzyskanie takich wyników 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.