Klikalne linki na Instagramie + Playlista YouTube na WordPressie

Klikalne linki na Instagramie + Playlista YouTube na stronie WordPress

Na naszym koncie Instagram, w opisie, możesz ustawić tylko jeden klikalny link. Ale mam dla Ciebie pewne rozwiązanie, które sprawi, że ułatwisz użytkownikom Instagrama poznanie Ciebie i wszystkich najważniejszych informacji o Tobie bądź Twojej firmie. Tak, by dalsze prowadzenie Instagrama okazało się jeszcze łatwiejsze.

Wszystko poprzez klikalne linki na Instagramie, które można stworzyć w bardzo prosty sposób. Jak?! Oto wyjaśnienie…

Wyjaśnię Ci, jak stworzyć na Instagramie 1 klikalny link, którzy przenosi użytkowników do strony www przedstawiającą listę najważniejszych linków(np. link do bloga, strony firmowej, sklepu online, fanpage, kanału youtube itp.). Dodatkowo ukażę, jak możesz podzielić się najnowszym filmem ze swojego kanału YouTube.

Film z kanału #JakSieRozwijac:

Mam nadzieję, że udało ci się przygotować stronę WordPress, która przedstawia najważniejsze linki, którymi możesz podzielić się na swoim koncie Instagram.

Poniżej wyjaśniam jeszcze, jak wygląda proces tworzenia tej galerii YouTube, która zawsze przedstawi najnowszy film z Twojego kanału YouTube.

Playlista YouTube ukazująca najnowsze filmy na stronie WordPress:

To link do utworzenia playlisty, która będzie ukazywać zawsze najnowszy film z Twojego kanału YouTube na stronie WordPress:

https://www.youtube.com/embed?listType=playlist&list=UU

Co musisz zrobić?

Przejdź na swoj kanał YouTube, np. https://www.youtube.com/channel/UCgDTwqr2KSQ79G2yLYNuWYg

Tam skopiuj końcówkę czyli nazwę swojego kanału – UCgDTwqr2KSQ79G2yLYNuWYg

Teraz usuń 2 pierwsze litery/cyfry – gDTwqr2KSQ79G2yLYNuWYg

Teraz do linku

https://www.youtube.com/embed?listType=playlist&list=UU

dołącz nazwę swojego kanału bez 2 pierwszych liter czyli np. gDTwqr2KSQ79G2yLYNuWYg. 

Tak powstanie playlista z najnowszymi filmami na Twoim kanale YouTube:

https://www.youtube.com/embed?listType=playlist&list=UUgDTwqr2KSQ79G2yLYNuWYg

Skopiuj ten cały link i wrzuć do przeglądarki jako nową kartę. Otworzy się playlista i wtedy ukaże Twój najnowszy film z YouTube. 

Wtedy z górnego prawego rogu kliknij w „takie trzy paski”, aby rozwinąć playlistę. Wtedy kliknij w „Przesłane przez „Twoje konto YouTube””. 

Zostaniesz wtedy przeniesiony na swoją playlistę już z innego poziomu, z serwisu YouTube. Kopiujesz link – np. https://www.youtube.com/watch?list=UUgDTwqr2KSQ79G2yLYNuWYg&v=RxgzpfhtfOo

I następnie taki link wklejasz do nowo tworzonej strony WordPress. Jak? 

Gdy edytujesz nową stronę WordPress, to wybierasz „Dodaj blog” i klikasz „YouTube”. Następnie w pojawiającym się oknie osadzasz/wklejasz swój link playlisty YouTube. Zatwierdzasz i widzisz, że wyświetla się ona poprawnie. 

Powodzenia w prowadzeniu Instagrama i dalszym zarządzaniu swojej strony WordPress. A jeśli masz trudności, to koniecznie daj znać. Pomogę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *