Long Tail SEO – długi ogon słów kluczowych

Internauci wpisują słowa kluczowe do wyszukiwarki Google lub innych wyszukiwarek(np. w Social Media), aby znaleźć konkretne informacje, firmy czy osoby. Wykorzystują także długi ogon słów kluczowych, czyli dłuższe słowa kluczowe. Te, które składają się nie z 1 czy 2 słów, ale z minimum 3 słów i powyżej.

Przykład słowa kluczowego long tail: "Jak samemu pozycjonować stronę www?"

Dlaczego warto stosować takie słowa kluczowe w pozycjonowaniu swoich stron internetowych? To wiedza, którą warto pozyskać i jak najszybciej zastosować w praktyce, a sukces gwarantowany.

1. Wersja audio z mojego Podcastu "Jak Się Rozwijać - Biznes online i Praca zdalna". Zapraszam do subskrypcji!

2. Czym jest Long Tail - Długi ogon słów kluczowych i dlaczego warto go stosować ukazuje w dawnym filmie z kanału #JakSieRozwijac:

Takie długie słowa kluczowe, na które jest mniejsza konkurencja i łatwiej jest uzyskać 1 pozycję w Google, szybko wyszukasz poprzez narzędzie Ubersuggest. O wyszukiwaniu najlepszych słów kluczowych wspominam także w artykule "Jak dobrać słowa kluczowe do pozycjonowania?".

A jeszcze więcej wskazówek o SEO udzielam w moim kursie online "Ogarnij SEO i Pozycjonowanie stron www", z którego skorzystało już setki zadowolonych Klientów. Dodatkowo mogą Cię zainteresować inne moje kursy online i książki o WordPress, Pracy zdalnej i Biznesie online. Serdecznie Zapraszam!

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.
Leave a Comment
Najnowsze artykuły