Masaż na relaks, ból, szybką regenerację i poprawę wyglądu skóry

Masaż na relaks, ból, szybką regenerację i poprawę wyglądu skóry

Masaż pleców, nóg, dłoni, głowy, a zarazem masaż twarzy może przynieść nam wiele ciekawych rezultatów. Zobacz, jakie są dostępne rodzaje masaży, a następnie łatwo będzie Ci ocenić, z którego chcesz skorzystać w pierwszej kolejności. Taki masaż możesz wybrać także wtedy, gdy czujesz się dobrze i nie doskwiera Ci ból kręgosłupa, lędźwi czy pewnych mięśni. Przekonaj się o tym w poniższym materiale.

Masaż relaksacyjny ciała

Relaks dla naszego ciała to coś wspaniałego. Sprawia, że zmniejsza się poziom kortyzolu czyli hormonu stresu w naszym organiźmie. Czujemy się lepiej, mamy dobre samopoczucie i więcej energii do działania. Podczas takiego masażu możliwe, że zaśniemy. Dzieje się tak w wielu przypadkach, ponieważ taki masaż jest bardzo przyjemny.

Doświadczony masażysta wie, jak głaskać naszą skórę, rozcierać, a następnie dbać o jej ugniatanie i dalsze działania. Pod opieką takiego specjalisty czujemy się naprawdę dobrze. A przy tym również komfortowo, ponieważ masażysta skupia się na masowaniu odsłoniętej części ciała. Polega to na tym, że na początku może masować plecy i wtedy inne części ciała są przykrywane odpowiednim kocem bądź innym przykryciem. Gdy później masuje nogi czy dłonie, to plecy oraz inne części ciała także są zasłonięte. Tak więc każdy pacjent podczas takiego masażu może czuć się komfortowo.

W ramach takiego masażu relaksacyjnego wykorzystuje się naturalne olejki, świece zapachowe, relaksującą muzykę, przyciemnienie gabinetu masażu. Wszystko po to, aby relaks był na jak najwyższym poziomie.

Masaż sportowy / klasyczny

Sportowcy i osoby aktywne fizycznie często przeciążają swoje mięśnie bądź chcą zapewnić im szybką regenerację. W takim przypadku może im skutecznie pomóc masaż sportowy. Polega on na rozpracowaniu spiętych i zmęczonych mięśni. Podczas tego masażu wykorzystuje się techniki masażu klasycznego. A zarazem uwzględnia zastosowanie dodatkowych urządzeń(jak pistolet wibrujący, który za pomocą silnych wibracji jest w stanie dotrzeć do głębiej położonych mięśni i zadbać o ich rozluźnienie).

Poprzez masaż sportowy i klasyczny niweluje się problem związany z zakwasami. I jesteśmy szybciej przygotowani do ponownej aktywności fizycznej. Wielu biegaczy, rowerzystów, siatkarzy, tenisistów i pozostałych sportowców chętnie decyduje się na taki masaż. Część z nich korzysta ze wsparcia, które zapewnia Masażysta mobilny i na miejscu w Ciechocinku.

Masaż twarzy kobido

Masaż twarzy znany w Japonii, gdzie cera kobiet jest uważana przez wielu za idealną. A wynika to z bardzo prostego faktu. Japonki chętnie uczęszczają na masaż kobido, który poprawia elastyczność skóry twarzy, niweluje różnie niedoskonałości, w tym także zmarszczki(i przeciwdziała ich powstawaniu).

W Polsce również ten masaż twarzy zaczyna być kojarzony. Wykorzystują go różne salony SPA. Ale nie tylko. Także pewni masażyści posiadający własny gabinet masażu, realizują te usługi masażu twarzy. Już po 10 zabiegach jesteśmy w stanie zauważyć piękne rezultaty. Taki masaż twarzy zapewni nam również duży relaks, więc dwa w jednym.

Masaż leczniczy

Gdy coś cię boli, na przykłąd lędźwie, łopaki, kark czy inne części ciała, to warto wybrać się do specjalisty, który może nam w tym skutecznie pomóc. Mowa tutaj o doświadczonych masażystach i fizjoterapeutach. Są oni w stanie dokładnie przyjrzeć się naszej sylwetce i następnie ocenić, co zrobić, abyśmy mogli dojść do siebie i już nie czuli bólu.

Podczas masażu leczniczego wykorzystuje się różne techniki masażu klasycznego, techniki uciskowe i rozgrzewające. Dodatkowo fizjoterapeuta i masażysta mogą polecić pacjentowi wykonywanie odpowiednich ćwiczeń w swoim domu, aby taki masaż okazał się jeszcze skuteczniejszy. Są w stanie doradzić także w innych kwestiach, więc skorzystanie z ich pomocy jest tutaj bardzo cenne.

Tak wygląda nowy gabinet masażu w Ciechocinku. Masażysta obsługuje klientów u siebie, a zarazem jest w stanie dojeżdżać bezpośrednio do nich. Wszystko po wcześniejszych ustaleniach.

Masz więc wiele powodów, aby wybrać się do masażysty. Pomyśl o tym, jeśli chcesz zapewnić prezent sobie czy komuś bliskiemu. Będzie to strzał w 10. Miłych i udanych masaży Ci życzę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.