Mocne linki SEO = Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych

Pozyskiwanie backlinków, czyli linków zewnętrznych to skuteczna strategia pozycjonowania stron www. Ale szczególnie wtedy, jeśli pozwolimy sobie na budowanie mocnych linków seo. Jak wyszukać miejsce na pozostawienie takich mocnych linków prowadzących do naszej strony?

Mocne linki SEO wyszukasz w darmowym narzędziu online

Tym narzędziem okazuje się Ubersuggest, o którym już wielokrotnie wspominałem na tym blogu. Wcześniej ukazywałem, jak za jego pomocą wyszukiwać najlepsze słowa kluczowe do pozycjonowania, więc w wolnej chwili możesz zajrzeć do artykułu "Jak sprawdzić słowa kluczowe konkurencji? Darmowe narzędzie SEO". Tym razem ukażę Ci jego nowe możliwości, dzięki którym możesz uzyskać wyjątkowe linki zewnętrzne prowadzące do Twojej strony. Będzie to miało później pozytywne przełożenie na zwiększenie ruchu na stronie i uzyskanie lepszej pozycji w Google na różnorodne słowa kluczowe.

Mocne linki SEO w Ubersuggest

Film na kanale #JakSieRozwijac:

Instrukcja w formie artykułu:

  • Krok 1 - weź adres url konkurencji i sprawdź je w Ubersuggest. Zobaczysz całkowite linki zewnętrzne i które strony się z nimi łączą i skąd dostają dobry ruch.
  • Krok 2 - przejdź do najlepszych stron. Poznasz wtedy najlepsze strony i treści na stronie konkurencji. Później możesz ocenić, czy również i na takie treści/tematy zwracasz uwagę na swojej stronie. Jeśli nie, to nadrób te zaległości.
  • Krok 3 - weź wszystko pod uwagę, popularną konkurencję i przejdź do raportu zwrotnego w Ubersuggest Backlinks. Pozwoli to zapoznać się z wszystkimi stronami, które łączą się z Twoją konkurencją. Szukaj wzorców, zacznij dostrzegać pewne rozwiązania.
  • Krok 4 - napis e-mail do właścicieli wszystkich tych stron, że chciałbyś wymienić się linkiem na ich stronie. Np. "Witaj Tomek, widzę, że linkowałeś na swojej stronie do artykuły XYZ (link). Ja stworzyłem podobny artykuł, ale jest on rozbudowany o kilka innych tematów…..Może chciałbyś się nim podzielić". Czasami to zadziała, więc nie trzeba będzie ponosić żadnych kosztów. Innym razem właściciel strony będzie oczekiwał pewnej opłaty, więc wtedy możesz ocenić czy to warte. Jednak na pewno warto spróbować!
  • Krok 5 - wpisz słowo kluczowe, na które Ty chcesz się pozycjonować w Ubersuggest. Następnie po prawej stronie masz listę wyników w Google od miejsca 1-prawie 100. Kliknij więc w "Export to CSV".

Dzięki temu pobierzesz listę tych linków zewnętrznych. Następnie otwórz ten plik za pomocą przeglądarki chrome. Wtedy ta lista zostanie wyświetlona w jednej karcie Google Chrome. I tam staraj się skopiować pojedynczo te linki i wklejać do nowych kart przeglądarki. Tak oto zobaczysz te strony www(serwisy, blogi, fora internetowe itp.).

I możliwe, że właśnie na nich będziesz mógł pozostawić komentarz. W nim czasami zwrócisz uwagę na swoją stronę www, kierując uwagę na konkretny artykuł, który pozycjonujesz na wybrane słowo kluczowe. Dbaj jednak o naturalność takich komentarzy i niech wszystkie będą unikalne. Wtedy masz większą pewność, że zostaną pozytywnie odebrane.

Czasami nie będzie możliwe pozostawienie linka. Ale mimo wszystko, pozostaw i tam komentarz. Wtedy często osoby w takich miejscach i tak jest promowana Twoja strona na podstawie profilu, który pozwala Ci pozostawiać komentarze(np. Disqus). Innym razem link do swojego artykuły czy strony pozostawiasz w polu, gdzie jest możliwość wstawienia informacji o stronie www, a nie w treści samego komentarza 🙂

Tak działając wyszukasz mocne Linki SEO, co na pewno wpłynie na skuteczne pozycjonowanie Twojej strony internetowej. Dodatkowe możliwości pozyskiwania takich Backlinków ukazuje w swoim kursie online "Ogarnij Pozycjonowanie stron www i SEO", w którym możesz liczyć na moje wsparcie. Jeśli więc chcesz rozwinąć się jeszcze bardziej, to serdecznie zapraszam! Mogą Cię także zainteresować inne moje kursy online i książki o SEO, Tworzeniu stron www, Pracy zdalnej i Biznesie online, YouTube, Amazon i Zarabianiu przez Internet. Naprawdę warto!

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie będzie publiczny! Wymagane pola są oznaczone*

Pozostaw komentarz
Najnowsze artykuły