Najlepiej zarabiający blogerzy + Jak zarabiać na blogu?

Czy jesteś w stanie sobie wyobrazić, że na całym świecie wiele blogerów jest w stanie zarabiać ponad 100 000 zł miesięcznie? Trudno Ci uwierzyć. Poznaj więc poniżej dochody najwyżej opłacanych blogerów w Internecie. Możliwe, że niedługo i Ty do nich dołączysz. Jeśli o tym myślisz, to bardzo dobrze.

Właśnie w takim położeniu sam się kiedyś znajdowałem. Moje życie finansowe nie wyglądało zbyt ciekawe, ponieważ zazwyczaj starczało do ostatniego dnia miesiąca. I tak przez wiele lat. W wyniku tego zbyt dużo nie podróżowałem, a perspektywa wypoczynku po osiągnięciu wieku emerytalnego nie była dla mnie zbyt interesująca. W tym celu postanowiłem z żoną bardziej wdrożyć się w blogowanie. Zaczęliśmy się wspólnie uczyć i tak oto również dołączyliśmy do osób, które każdego miesiąca zarabiają ciekawe pieniądze na blogu. I wierzymy, że będzie ich coraz więcej.

Jeśli więc jeszcze nie zarobiłeś 1 zł na blogu, to się nie przejmuj.

Zainspiruj się poniżej historią ciekawych blogerów i do dzieła 🙂


Film z kanału #JakSieRozwijac:


Lista najlepiej zarabiających Blogerów na świecie:

Tim Sykes - ponad 3,8 mln zł / miesiąc

To bloger i specjalista od Instagrama, który zarabia krocie.
Jak zarabia pieniądze: sprzedając kursy DVD o tematyce handlu i inwestowania w akcje.
Czym się wyróżnia: przede wszystkim wysoką popularnością na Instagramie (ponad 1,2 mln obserwujących). Sprzedaje tak skutecznie, ponieważ dzieli się swoim stylem życia, do którego odbiorcy nabierają przekonania.

Melyssa Griffin - ponad 1 mln zł / miesiąc

To nauczycielka, która poszła w kierunku blogowania.
Jak zarabia pieniądze: sprzedaje własne kursy online i regularnie powiększa listę produktów na swojej liście e-mailowej.

Michelle Schroeder-Gardner - 760 000 zł / miesiąc

Prowadzi blog finansowy wspierając społeczeństwo w oszczędzaniu i zarabianiu większych pieniędzy.
Jak zarabia pieniądze: na marketingu afiliacyjnym polecając inne kursy i usługi, sprzedaje także własne produkty cyfrowe. Dodatkowo zarabia poważne sumy na reklamach sponsorowanych pojawiających się na jej blogu. Jej historia i blog minimalnie przypomina mi blog Michała Szafrańskiego z JakOszczedzacPieniadze.

Pat Flynn - 760 000 zł / miesiąc

Bloger dzielący się swoją historią, życiem i sposobem na zarabianiem online.
Jak zarabia pieniądze: blisko 40% jego przychodów to marketing afiliacyjny (poleca pewne produkty, usługi, drogie kursy online). A jeszcze większy dochód, ponieważ blisko 50% zapewnia mu sprzedać własny produktów i kursów (np. kurs o podcaście).

Chiara Ferragni - 760 000 zł / miesiąc (prawdopodobnie znacznie więcej)

Założyła osobisty blog, ściągający każdego miesiąca blisko 0,5 mln użytkowników.
Jak zarabia pieniądze: stworzyła własną markę (The Blonde Salad), która generuje jej rocznie blisko 15 mln USD.

Sarah Titus - 760 000 zł / miesiąc

Prowadzi blog o życiu matki, które dodatkowo szkoli w zarabianiu pieniędzy w domu.
Jak zarabia pieniądze: Sprzedaje kursy online i ciekawe produkty cyfrowe w swoim sklepie internetowym. Dodatkowo zarabia na afiliacji produktów i usług. Co ją wyróżnia? Nie obawia dzielić się na blogu ze swoją rodziną i przekonaniami religijnymi. Dzięki temu społeczeństwo szybciej nabiera do niej zaufania.

John Lee Dumas - 741 000 zł / miesiąc

Mąż z żoną prowadzą własny podcast. Na przestrzeni lat przeprowadzili blisko 2000 wywiadów z przedsiębiorcami i innymi blogerami.
Jak zarabiają pieniądze: blisko 30% zapewnia im sprzedaż własnych produktów elektronicznych i czasopism dostępnych na Amazon, a pozostałe przychody pochodzą z marketingu afiliacyjnego i sponsorów podcastu. Co ich wyróżnia? Tworzą podcasty 7 dni w tygodniu. WOW! Każdego dnia nagrywają podcast z nową osobą. Jeśli więc ich obserwujesz, to codziennie możesz otrzymać od nich ciekawą niespodziankę i wartościową wiedzę.

Heather i Pete Reese - około 650 000 zł / miesiąc

Kolejna rodzina, która prowadzi blog rodzinny i turystyczny.
Jak zarabiają pieniądze: już blisko 40% zapewnia im sprzedaż własnych produktów i kursów. Natomiast nadal blisko 60% pochodzi z marketingu afiliacyjnego i treści sponsorowanych.

Alex Nerney i Lauren McManus - 570 000 zł / miesiąc

Założyciele bloga CreateAndGo, których miło mi się obserwuje.
Jak zarabiają pieniądze: przede wszystkim sprzedając własne produkty cyfrowe na swoich 2 blogach. Dodatkowo środki zapewnia im marketing afiliacyjne i reklamy na blogach. Wyróżnia ich prowadzenie bloga o blogowaniu i 2 bloga o zdrowiu.

Jeff Rose - blisko 525 000 zł / miesiąc

Prowadzi blog finansowy "Good Financial Cents", ucząc drugich tego, jak być wolnym finansowo.
Jak zarabia pieniądze: blisko 1/3 z marketingu afiliacyjnego (poleca różne usługi finansowe), 33% z praktyki planowania finansowego, 20% ze sprzedaży swoich kursów i produktów cyfrowych, a blisko 15% przychodu zapewniają mu reklamy i sponsoring. Wyróżnia go to, że dzieli się swoim doświadczeniem w biznesie i finansach w praktyce, więc jego czytelnicy są w stanie mu w pełni zaufać.

Elisa Larson i Emma Chapman - 475 000 zł / miesiąc

Małżeństwo prowadzi blog "Making Money" i dzielą się poradami dla majsterkowiczów na Insta.
Jak zarabiają pieniądze: nie dzielą się tym tak transparentnie. Wspominają, że ich przychody są przeróżne 🙂

Alborz Fallah - 475 000 zł / miesiąc

Założył blog samochodowy o nazwie CAR Advice, który później zamienił się w prawdziwy biznes.
Jak zarabia pieniądze: przede wszystkim za pomocą reklamy sponsorowanej i współpracy z markami samochodowymi. Wyróżnia go stworzenie od podstaw strony uznanej za najbardziej wartościową w kierunku doradztwa samochodowego w całej Australii.

Jon Morrow - 380 000 zł / miesiąc

Bloger szkolących innych, jak blogować. Założył serwis Smart Blogger.
Jak zarabia pieniądze: za pomocą marketingu afiliacyjnego i sprzedając własne kursy online i produkty cyfrowe. Wyróżnia go świetna walka z niepełnosprawnością (jest na wózku inwalidzkim i potrafi tylko poruszać twarzą). I Mimo wszystko stał się milionerem i podróżnikiem za pomocą blogowania.

Lindsay i Bjork - ponad 340 000 zł / miesiąc

Właściciele 2 blogów kulinarnych (Food Blogger PRO i Pinch of Yum) z przeróżnymi przepisami.
Jak zarabiają pieniądze: przede wszystkim z reklam (ok. 50%), 30% z bloga Food Blogger PRO (tutaj nie ukazują dochodów), a 20% z marketingu afiliacyjnego i postów sponsorowanych.

Rosemarie Groner - około 330 000 zł / miesiąc

Zapracowana mama dzieli się pomysłami na pieniądze, budżet domowy i życie. Znana jako Busy Budgeter.
Jak zarabia pieniądze: Blisko 60% zapewnia jej sprzedaż własny produktów elektronicznych, a 40% to reklamy sponsorowane itp.

Steve i Jennifer Chou - ponad 300 000 zł / miesiąc

Małżeństwo prowadzi własną stronę My Wife Quit Her Job i sklep z własnymi produktami cyfrowymi.
Jak zarabiają pieniądze: ze sprzedaży produktów cyfrowych przede wszystkim. Dodatkowe przychody to marketing afiliacyjny, reklama i sponsoring. Wyróżnia ich zapał do pracy i podstawa do rozpoczęcia takiej formy działalności. Zamierzali mieć dzieci, aby więc to spełnić, to Jennifer musiałaby zwolnić się z pracy. I dlatego uruchomili blog oraz sklep, który rozwija się do dziś.

Paul Scrivens - 285 000 zł / miesiąc

Właściciel wielu blogów (np. Obstable.co), także tych niszowych.
Jak zarabia pieniądze: w 90% na sprzedaży własny produktów cyfrowych. 10% zapewniają mu reklamy. Wyróżnia go prowadzeniu kilku niszowych blogów (np. o majsterkowaniu, keto, o mamie itp.).

Trevor i Jennifer Debth - około 175 000 zł / miesiąc

Właściciele bloga kulinarnego Show Me The Yummy z przepysznymi przepisami.
Jak zarabiają pieniądze: 55% uzyskują ze sprzedaży reklam i postów sponsorowanych. 40% zapewnia im sprzedaż produktów cyfrowych (własne programy ćwiczeń wideo). Pozostałe dochody wynikają z programów partnerskich. Wyróżnia ich ogromna ilość filmów wideo na FB.

Abby Lawson - około 150 000 zł / miesiąc

Prowadzi razem z Donnie Lawson blog o stylu życia, produktywności i organizacji.
Jak zarabiają pieniądze: aż 65% to marketing afiliacyjny, natomiast pozostałe 35% ze sprzedaży swoich produktów i usług (materiały drukowane i szkolenia cyfrowe). Widać w blogowaniu połączenie wspaniałej edukacji wraz z rozrywką. I dzięki temu okazuje się tak popularny.

Darren Rowse - około 150 000 zł / miesiąc

Stworzył serwis przeznaczony dla blogerów (PRO Blogger) w tematyce profesjonalnego blogowania.
Jak zarabia pieniądze: w większości z reklam, pozostałe przychody zapewnia mu sprzedaż swojego kursu na temat blogowania oraz z prowadzenia specjalnej konferencji Succes Inkubator.

Yaro Starak - około 150 000 zł / miesiąc

Prowadzi blog finansowy pomagający przedsiębiorcom osiągać sukces w biznesie online (blog Enterpreneurs Journey).
Jak zarabia pieniądze: przede wszystkim ze sprzedaży swoich produktów cyfrowych, pozostałe przychody z reklamy i marketingu afiliacyjnego. Wyróżnia go początek - zaczął od stworzenia strony na temat gry karcianej "Magic The Gathering", na której uczył zarabiać blisko 1000 USD/miesiąc.


Lista najlepiej zarabiających blogerów w Polsce:

Michał Szafrański - ponad 7 mln w ciągu kilku lat

Prowadzi bloga o finansach i oszczędzaniu, budowaniu budżetu domowego i wychodzenia z długów.
Jak zarabia pieniądze: ze sprzedaży własnych książek (Finansowy Ninja i Zaufanie czyli waluta przyszłości - polecam obie książki). Zaczynał od reklamy sponsorowanej i dalej minimalnie prowadzi marketing afiliacyjny. Chętnie dzieli się swoimi przychodami na blogu.

Mirek Burnejko

Prowadzi blog "TrzyPoziomy" i dzieli się swoją wiedzą o planowaniu i budowaniu firmy.
Jak zarabia pieniądze: na promocji swoich kursów online i uzyskując przychody z dodatkowych swoich spółek oraz firm. Motywuje każdego miesiąca tysiące osób prowadząc swój codzienny Vlog na kanale YouTube - szczerze polecam - sam co jakiś czas tam zaglądam.

Maciej Aniserowicz - już ponad 3 mln zł

Twórca imperium dla programistów czyli bloga Devstyle.pl
Jak zarabia pieniądze: Na reklamach sponsorowanych, marketingu afiliacyjnym, szczególnie na sprzedaży swoich 2 książek i kursu Gita. Chętnie dzieli się swoimi miesięcznymi dochodami, więc możesz je dokładnie śledzić. Wyróżnia go prowadzenie Vloga na kanale YouTube, a zarazem częsty udział w przeróżnych konferencjach i otwartość na nowe pomysły. Bardzo miła osoba, która może Cię zmotywować w wielu kwestiach, nawet jeśli nie jesteś programistą.

Przemysław Pająk

Stworzył największy serwis o nowościach technologicznych czyli Spiders Web.
Jak zarabia pieniądze: na reklamach sponsorowanych, z udziału w konferencjach.

Tomasz Tomczyk

Bloger znany jako "Jason Hunt" lub "Kominek" czyli ekspert w dziedzinie blogowania.
Jak zarabia pieniądze: na sprzedaży swoich książek, webinarów i kursów online. Wyróżnia go rozpoczęcie w Polsce pracy w charakterze blogera.

Eliza Wydrych Strelecka

Założyła blog o mody, urody i lifestyle o nazwie "Fashionelka".
Jak zarabia pieniądze: od współprac partnerskich ze światowymi markami modowymi, rynkiem farmaceutycznym itp.

Julia Kuczyńska

Prowadzi bloga modowego o nazwie Maffashion.
Jak zarabia pieniądze: współpraca ze światowymi markami, udział w ważnych wydarzeniach i imprezach modowych.

Jessica Mercedes Kirchner

Prowadzi blog modowy, konkurencyjny dla powyższej Julii Kuczyńskiej.
Jak zarabia pieniądze: reklamy i wpisy na blogu, udział w wydarzeniach i kampaniach modowych. .

Szymon Owedyk czyli JA

Prowadzi blog o biznesie online, pracy zdalnej, pozycjonowaniu stron www , SEO, WordPress i rozwoju JakSieRozwijac.pl oraz kanał YouTube #JakSieRozwijac.
Jak zarabia pieniądze: na sprzedaży swoich kursów online, marketing afiliacyjny + wpisy sponsorowane.

To niepełna lista najlepiej zarabiających blogerów

Do tej listy można by doliczyć wielu innych blogerów, zagranicznych i polskich. Ale niech Ci tyle wystarczy. Już oni stanowią potwierdzenie, że na blogowaniu można zarabiać naprawdę ciekawe pieniądze. Prowadzenie bloga coraz bardziej interesuje wielu twórców, artystów, a zarazem osoby, które szukają dodatkowych pieniędzy. Możliwe, że niedługo u Ciebie będzie to główne źródło dochodu. Poniżej cenne materiały, które mogą Cię zainteresować!

Więcej wskazówek na ten temat i wiele innych w moim kursie online "Zostań Freelancerem - pracuj zdalnie i rozwijaj biznes online". Mogą Cię także zainteresować moje pozostałe kursy online i książki. Zachęcam do wykorzystania, ponieważ naprawdę warto, o czym przekonało się już tysiące zadowolonych odbiorców, których opinie możesz poznać. Serdecznie Zapraszam!

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.