Najlepsi Copywriterzy w Polsce i na świecie

Najlepsi Copywriterzy w Polsce i na świecie

Ocenia się, że praca wykonywana z pasji przynosi o wiele lepsze rezultaty, ponieważ jesteśmy w nią bardzo zaangażowani. I dodatkowo zapewnia nam wiele radości. Odgrywa to szczególne znaczenie w pracy Copywritera, dla którego pisanie to czysta poezja i przyjemność. Gdyby tak nie było to już po pewnym czasie pojawiłoby się zmęczenie i rosnąca niechęć do pracy. I koniec końców "niedoszły copywriter" zacząłby szukać innego zajęcia. Warto więc zdobyć doświadczenie w tym zakresie. Przekażą je nam najlepsi Copywriterzy, których warto poznać.

to copywriterzy, od których warto się uczyć

Copywriterem zostaje ten, kto posiada nieskończenie wiele pomysłów, co oznacza, że kreatywność jest jak najbardziej wskazana. Takie zdolności posiadają często osoby po szkołach wyższych z zakresu reklamy i marketingu; chociaż spotyka się także Copywriterów ze średnim, a nawet podstawowym wykształceniem, których karierę można aktualnie podziwiać. O swojej historii opowiem na samym końcu 🙂

Więcej o Copywritingu i pracy Copywritera krok po kroku dowiesz się w moim kursie online "Jak zostać Copywriterem i zarabiać na pisaniu tekstów?". Po jego ukończeniu polegam dalej kurs "Jak zostać Freelancerem?"(aby móc jeszcze lepiej promować się w Internecie i pozyskiwać nowe źródła przychodów).


Spis treści:

 1. Najlepsi Copywriterzy czyli Guru Copywritingu
 2. Praca Copywritera Joe Vitale
 3. Najlepsi Copywriterzy wg mnie

Najlepsi Copywriterzy czyli Guru Copywritingu

Do guru Copywritingu na pewno zalicza się Dariusz Puzyrkiewicz, który przekazuje swoje wieloletnie doświadczenie w postaci przeróżnych szkoleń. Kilka z nich przedstawia w serwisie Youtube. Już jego newsletter zapewnia nam ciekawe spojrzenie na Copywriting, jak i pisanie skutecznych Opisów produktów. Codzienny email od niego jest naprawdę cenny, ponieważ pozwala spoglądać na tę pracę z całkowicie innej perspektywy.

Ciekawe szkolenie zapewniają nam również Copywriterzy Piotr Michalak i Jakub Woźniak poprzez książkę "Sztuka pisania perswazyjnych tekstów". Wiele lat spędzili na pisaniu tekstów i dzięki temu chętnie podzielili się wspólnymi spostrzeżeniami. Poniżej jeden z filmików, którzy stworzyli. Ciekawie pokazuje on, jak każdy z nas może zmienić swoje myślenie i dzięki temu poprawić jakość życia.

Aktualnie to spece od przygotowywania skutecznych strategii rozwoju dla każdego rodzaju biznesu. W tym zakresie prowadzą wiele szkoleń, na które przybywa od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Często uczestnikami są osoby, które spotkały się z wypaleniem zawodowym, myślą o pewnej zmianie w swoim życiu i potrzebują odpowiednich wskazówek.

Na samym końcu chciałem wspomnieć o sobie, ponieważ jako Copywriter wysilam się od blisko 10 lat. Jak zaczęła się moja przygoda? Na wstępie powiem, że zaczynałem od długich wypracowań na języku polskim, a aktualnie prowadzę własną firmę, piszę książkę i kończę kolejny kurs online.

Dowiesz się o mnie więcej w artykule: "Copywriter jak zacząć?".


Praca Copywritera Joe Vitale

Natomiast znanym i cenionym przykładem zagranicznego Copywritera i multimilionera jest Joe Vitale, który wydał książki "Sekret, Klucz do sekretu i Prawo przyciągania w działaniu". Poza pisaniem wyjeżdża on również na szkolenia, podczas których przekazuje swoją wiedzę. W Polsce również zagościł, pierwszy raz w 2006 roku. Drugim razem pojawił się w roku 2009, kiedy to wspomniał, że "potraktowaliśmy go jak dawno zaginionego króla Polski".

Również na Youtube uda się Wam bliżej poznać tego guru od Biznesu, wpisując hasło: "Joe Vitale" bądź "Joe Vitale PL" - jeśli interesują Was filmiki z tłumaczeniami. Poniżej jeden z nich 😉

Napisał już kilkanaście książek i przeprowadził tysiące szkoleń. A jak poznamy jego historię bliżej, to dowiadujemy się, że zaczął jako bezdomny, pozbawiony jakichkolwiek pieniędzy. Natomiast w odpowiednim momencie wziął się w garść i dzięki temu odniósł taki sukces. Jego materiały są cenne, ponieważ pozwalają rozwijać pozytywne myślenie, a jest ono potrzebne w każdej dziedzinie życia, również podczas prowadzenia biznesu.

Historia życia tych Copywriterów pokazuje nam, jak ważna jest przyjemność z pisania, a zarazem ciągłość doskonalenia własnej osoby.


Najlepsi Copywriterzy wg mnie

Powyżej pojawili się najlepsi Copywriterzy wg mojej oceny, na których opieram się od wielu lat. Dzięki temu udawało mi się obsługiwać klientów na jak najwyższym poziomie w zakresie Copywritingu.

Jeśli chcesz rozwinąć się w Copywritingu, to polecam nawet kursy D. Puzyrkiewicza, których koszt czasami przyprawia klientów o drżenie, ale naprawdę warto. Ale dodatkowo i ja po wyszkoleniu się w Copywritingu, stworzyłem swój kurs online "Jak zostać Copywriterem i zarabiać na pisaniu teksów", więc może i on Cię zainteresować!

Możliwe, że z czasem i Ty dołączysz do grona najlepszych Copywriterów w Polsce bądź na świecie. A nawet, jeśli nie, to może już będziesz pracować jako Copywriter? Bez względu na to, na jaką drogę zawodową się zdecydujesz, życzę Ci powodzenia!

23 Responses
 1. Cześć trafiłęm właśnie na twoją strone i jestem bardzo ciekawy co sądzisz o innych zagranicznych copywriterach…
  Ja osobiście bardzo sobie cenie Garego Halberta… jego darmowe listy są strasznie dobrym źródłęm informacji on marketingu i sprzedaży. Z tego co czytałem Eugene Schwartz był prawdziwym mistrzem w fachu copywritingu i reklamy i wiele ekspertów ceni sobie wysoko jego książke ” Breaktrough Copywriting” .. Czy może czytałeś ten tytuł i co o nim sądzisz??

  1. Uważam, że dobry copywriter powinien posiadać 2 kluczowe cechy. Pierwsza z nich to “pokora”, a druga “wytrwałość”. Ta pierwsza pomaga dalej się uczyć, rozwijać i oczywiście przyznawać do swoich błędów. Zachęca również do tego, aby szukać pewnych inspiracji, swoich mistrzów i przynajmniej na początku wiele się od nich uczyć. Natomiast wytrwałość to cecha, która w pracy Copywritera również jest istotna. Czasami po prostu wolelibyśmy przestać pisać. Zdarzają się gorsze dni i momenty. Ale wytrwałość pozwala patrzeć z szerszej perspektywy i nie poddawać się mimo wszystko. Mi te cechy szczególnie pomagają pracować jako Copywriter już od około 10 lat.

   A Ty jak myślisz, które cechy są równie ważne? 🙂

  1. Tylko od drugiej strony – pasja, szkolenia i coraz lepsze wyniki. Wyznaczanie sobie nowych celów i ich realizacja. To wszystko było źródłem energii do dalszego działania 🙂 No i oczywiście praca nad cierpliwością, wytrwałością, a czasami walka ze zniechęceniem (ale szybko mi przechodziła).

   1. Witam
    Czy mogłbyś podać strony dobrych kursów online które pomogą początkującym copywriter wejść w tą branżę i będą naprawdę pomocne.

 2. Gdy słyszę takie teksty: “Masz dar do pisania tekstów które czyta się z przyjemnością” to dobra podstawa aby spróbować swoich sil w copywritingu?

Dodaj komentarz :)