Najlepsze motywy WordPress na strony firmowe i biznesowe

Ważną rolę w promowaniu każdej działalności gospodarczej, firmy, odgrywa strona internetowa. Jeśli myślisz o zastosowaniu szablonów WordPress, to przejrzyj "Najlepsze motywy WordPress dla firm". Poznaj ich krótką charakterystykę, obejrzyj, i wybierz ten najlepszy motyw, który pasuje do Twojej firmy! Po sprawdzeniu wersji darmowej zachęcam, aby zakupić pełną wersję. Szczególnie, jeśli z takiego szablonu chcesz korzystać przez długie lata.

Lista ta będzie regularnie aktualizowana 🙂

Jeśli interesują Cię płatne i profesjonalne szablony, to zachęcam, aby zajrzeć do popularnego TemplateMonster i przejść do zakładki "WordPress Themes".


Film z kanału #JakSieRozwijac:


Artykuł dla ulubieńców tekstu i grafiki:

Najlepsze motywy WordPress firmowe - Top 7

Poniżej 3 propozycje niemalże najlepszych szablonów WordPress, a tak naprawdę platform bogatych w przeróżne szablony, na których warto pracować. Dzięki nim wybranie i dostosowanie szablonu do swoich potrzeb okazuje się bardzo proste.

1. Divi

obejrzyj szablon DIVI

2. Avada

Obejrzyj szablon Avada

3. Xtheme

obejrzyj szablon Xtheme

4. Ascendio

Obejrzyj i pobierz

5. Easy Jet

Obejrzyj i pobierz

6. Monstroid 2

Obejrzyj i pobierz

7. Malcolmy - szablon dla projektanta

Obejrzyj i pobierz za darmo


Dawniejsze motywy WordPress firmowe:

Rambo Lite - już nie darmowy (ok. 60$)

obejrzyj demo Rambo Lite ; pobierz szablon Rambo Lite
Charakterystyka: nowy i prosty w użyciu szablon dostosowany do strony firmowej każdego rodzaju działalności. Dostosowany do urządzeń mobilnych. Posiada 4 kolumny widgetów, ciekawy baner na samej górze, dział usługi i portfel. Motyw ten cechuje jeszcze fulll width czyli pełna szerokość strony. Współpracuje z takimi popularnymi wtyczkami WordPress, jak: Mapy Google WP, Gallery JetPack, Formularz kontaktowy 7, WPML i Polylang.

Zerif Lite

obejrzyj demo Zerif Lite ; pobierz szablon Zerif Lite
Charakterystyka: one site czyli wszystko na jednej stronie i na pełnym ekranie. Nadaje się dla biznesu: osobistego, korporacyjnego i agencji. Jest responsywny, minimalny, nowoczesne i posiada efekt paralaksy. Działa z wtyczkami: RTL, WPML, SEO Friendly, WooComerce.

Flat Responsive

obejrzyj demo Flat Responsive ; pobierz szablon Flat Responsive
Charakterystyka: responsywny szablon bogaty w wiele szablonów stron i formatów postów. Umożliwia przygotowanie niestandardowych motywów potomnych i dostosowanie do wtyczki WooCommerce oraz Jetpack. Bogaty w samouczcki pozwalające poznać wszystkie funkcje motywu. Nadaje się do prowadzenia niemalże każdej strony biznesowej. Bogaty w osobny układ na bloga.

Customizr

obejrzyj demo Customizr ; pobierz szablon Customizr
Charakterystyka: robiący dobre wrażenie, przyciągający wzrok, dostosowany w pełni do smartfonów. To popularny motyw wordpress, oceniony przez serwis WordPress.org na 5 gwiazdek, używany na ponad 100 tys. stronach.

Cath Responsive

obejrzyj demo Cath Responsive ; pobierz szablon Cath Responsive
Charakterystyka: responsywny, a każdy element idealnie dostosowany do wszystkich urządzeń oraz przeglądarek. Oparty na najnowszym CSS3 i HTML5. Wtyczka WordPress Theme Customizer pozwala na dostosowanie wyglądu na żywo, czyli w czasie rzeczywistym. Bogaty w wiele widgetów, menu nawigacyjne, nagłówek promocji i polecane treści. Motyw pasuje do stworzenia każdego profesjonalnego serwisu internetowego.

Franz Josef

obejrzyj demo Franz Josef ; pobierz szablon Franz Josef
Charakterystyka: nowoczesny i responsywny szablon dla każdego biznesu, posiadający własny kreator stron. Pozwala na szybkie dostosowanie motywu do swoich potrzeb.

Llorix One Lite

obejrzyj demo Llorix One Lite ; pobierz szablon Llorix One Lite
Charakterystyka: one site / landing page czyli wszystko na jednej stronie. Minimalistyczny, dostosowany do urządzeń mobilnych i bogaty w efekt paralax. Wyposażony w responsywną sekcją blog. Współpracuje z wtyczkami: Woocommerce, bbPress, WPML, Formularz Kontaktowy 7, Photo Gallery Grid, SiteOrigin Page Builder, JetPack. Idealny motyw do prowadzenia strony firmy, agencji i własnego portfolio.

isleMag

obejrzyj demo IsleMag ; pobierz szablon IsleMag
Charakterystyka: czysty, nowoczesny szablon do prowadzenia bardziej rozbudowanych stron internetowych, blogów, serwisów informacyjnych czy portfolio. Posiada filtrowane kategorie, wprowadzanie zmian w czasie rzeczywistym przez Live Customizer. W pełni responsywny, przyjazny SEO i wyposażone w oryginalne linki social media. Współpracuje z wtyczkami: Formularz kontaktowy 7, SiteOrigin Page Builder, WPML, Photo Gallery Grid, JetPack. Prosty do tłumaczenia.


Instalacja szablonu WordPress

Jeśli już wybrałeś odpowiedni szablon WP dla swojej strony firmowej, to przekonaj się, jak krok po kroku zainstalować go na swoim serwerze, a później zadbać o jego dostosowanie do swoich potrzeb. Jak to wygląda?!

  1. Zakup hosting uwzględniający aplikację WordPress bądź przejdź do kolejnego kroku
  2. Zakup domenę dostosowaną do Twojego biznesu
  3. Zainstaluj przez DirectAdmin na wybranej domenie aplikację WordPress
  4. Zaloguj się do WordPressa i przejdź do "Wygląd" i "Motywy"
  5. Dodaj nowy motyw i go zainstaluj, a następnie "Włącz"
  6. Przejdź do "Wyglądu" i dostosuj szablon wordpress do swoich potrzeb
  7. Dodaj na stronę odpowiednią treść, dostosowaną pod względem pozycjonowania, najlepiej z wykorzystaniem wtyczki Yoast SEO
  8. Sprawdź szybkość działania szablonu przez PageSpeed Insights i popraw ją zgodnie z otrzymanymi wskazówkami
  9. Dbaj o aktualizację wordpressa i szablonu
  10. Zadbaj o skuteczne pozycjonowanie swojej strony

Koniecznie zajrzyj do tych artykułów o WordPressie:

Co jeszcze? Zadbaj o hosting, domenę i certyfikat SSL. Powodzenia w tych zmaganiach. Na pewno wyjdą Ci na korzyść. A znacznie więcej wskazówek na temat WordPressa, krok po kroku, wyjątkowe materiały wideo + pliki PDF, moje wsparcie i wsparcie innych uczestników, otrzymasz w kursie online: "Ogarnij WordPress i tworzenie stron www". Jak później skutecznie, prosto, promować takie Twoje strony w Internecie, wyjaśniam w kursie "Ogarnij SEO i Pozycjonowanie stron www". Natomiast kurs online "Tworzenie stron WIX - jak stworzyć stronę, bloga i sklep w 1 godzinę" pokazuje, jak jeszcze prościej i szybciej tworzyć pewne strony www w najpopularniejszym na świecie kreatorze stron WIX. Zapraszam do udziału!

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie będzie publiczny! Wymagane pola są oznaczone*

Pozostaw komentarz
Najnowsze artykuły