Najlepsze motywy na bloga WordPress – aktualna lista

Poszukujesz ciekawy motywy WordPress na prowadzenie bloga? Jeśli tak, to przyjrzyj się moim propozycjom. Specjalnie dla Ciebie przygotowałem "Najlepsze motywy na bloga". Gdy któryś szczególnie Ci się spodoba, po wypróbowaniu wersji darmowej, to zawsze możesz później zakupić pełną wersję, do czego również zachęcam. Nie będę się rozpisywał, więc zapraszam, abyś poznał i wyszukał ten motyw WordPress na bloga, który będzie Ci szczególnie odpowiadał.

Lista będzie aktualizowana, więc jeśli wyszukałeś wyjątkowy szablon, idealny do prowadzenia bloga, to daj znać w komentarzach 🙂

Jeśli interesują Cię płatne i profesjonalne szablony, to zachęcam, aby zajrzeć do popularnego TemplateMonster i przejść do zakładki "WordPress Themes".


Film z kanału #JakSieRozwijac:


Artykuł dla ulubieńców tekstu i grafiki:

Motywy na bloga WordPress - Top 5

Poniżej pewne 3 platformy, które pozwalają na budowanie blogów WordPress za pomocą wyjątkowych szablonów. Dostosowanie ich do swoich potrzeb okazuje się bardzo proste i dostępne także dla laików. Poznajcie ich możliwości!

1. Motyw Divi

obejrzyj szablon na blog DIVI

2. Motyw Avada

Obejrzyj szablon na blog Avada

3. Motyw Xtheme

obejrzyj szablon na blog Xtheme

4. Motyw Traveling Blog - Przewodnik turystyczny

obejrzyj szablon i pobierz za darmo

5. Motyw Monstroid 2 Lite

obejrzyj szablon i pobierz za darmo


Inne Motywy na bloga WordPress:

Motyw INTENSE

obejrzyj demo Intense ; pobierz motyw Intense

Intense to świetnie rozwiązanie to tworzenia blogów o różnych tematach niszowych. Po pierwsze motyw posiada uniwersalny projekt, który został wykonany w jasnych kolorach i nie zawiera elementów tematycznych. Dzięki wygodnym opcjom personalizacji oraz gotowym układom nagłówku można go szybko dopasować do własnych potrzeb.

Po drugie, motyw Intense został zbudowany w oparciu o najnowszą wersję Cherry Framework. To pozwala korzystać z rozbudowanych wtyczek i widgetów Cherry. Za ich pomocą można wyświetlać różne typy zawartości na stronie i tworzyć funkcjonalne blogi.

Po trzecie, templatka jest kompatybilna z popularnymi wtyczkami dla WordPress. Dzięki temu można szybko wzbogacić blog dodatkowi opcjami. Strona na pewno się „nie posypie”.

Motyw SHAMROCK

obejrzyj demo Shamrock ; pobierz szablon Shamrock
Charakterystyka: prosty i przejrzysty, wspiera posty audio-wideo, umożliwia wyświetlanie wpisów i reklam, funkcjonalność.

Motyw BookRev Lite

obejrzyj demo BookRev Lite ; pobierz szablon BookRev Lite
Charakterystyka: Wbudowany slider na samej górze, sidebar dostępny po prawej stronie i na dole. Idealny do prowadzenia bloga z recenzjami książek, filmów itp.

Motyw Great


obejrzyj demo Great ; pobierz szablon Great
Charakterystyka: prosty, w wielu wersjach kolorystycznych, responsywny, bogaty we własne widgety - do tworzenia bloków reklamowych i wyświetlania popularnych postów.

Motyw Hueman


obejrzyj demo Hueman ; pobierz szablon Hueman
Charakterystyka: szablon dla blogów w dużą ilością treści. Używany przez ponad 70 tys. stron, co oznacza, że ta popularność nie jest przypadkowa 🙂

Motyw Prolog


obejrzyj demo Prolog ; pobierz szablon Prolog
Charakterystyka: posiada ciekawy widżet autora po prawej stronie z ikonami do social media, aż 6 wersji kolorystycznych. Pasuje do bloga firmowego i osobistego.

Motyw Zillah


obejrzyj demo Zillah ; pobierz szablon Zillah
Charakterystyka: prosty, minimalistyczny, w szerokości Full Width czyli 100%. Działa razem z wtyczką SiteOrigin Page Builder, co ułatwia zarządzanie i budowaniem strony wedle swoich potrzeb.

Motyw Colormag


obejrzyj demo ColorMag ; pobierz szablon ColorMag
Charakterystyka: dla blogów i dzienników z rozbudowaną treścią, w stylu magazine. Używany przez ponad 60 tys. stron. Najpopularniejszy szablon na bloga według serwisu WordPress.org.

Motyw Elegant Pink


obejrzyj demo Elegant Pink ; pobierz szablon Elegant Pink
Charakterystyka: motyw szczególnie odpowiadający kobietom, wszechstronny, przyciągający wzrok. Dostosowany do urządzeń mobilnych, niestandardowy pod względem stopki, menu i suwaka. Pasuje do prowadzenia bloga, czasopism, portfolio i innych kreatywnych stron www.

Motyw The minimal


obejrzyj demo The Minimal ; pobierz szablon The Minimal
Charakterystyka: minimalistyczny, odświeżony i czysty szablon, przestronny biały układ, dwa menu, opcja full widht - pełna szerokość strony, niestandardowe ikony social media i logo. Pasuje do prowadzenia bloga i czasopisma.

Motyw Zinnias Lite


obejrzyj demo Zinnias Lite ; pobierz szablon Zinnias Lite Nie zawsze demo działa, ale szablon jest dostępny.
Charakterystyka: dobrze ułożony, uporządkowany i przejrzysty szablon. Przedstawia najnowsze i przyklejone posty oraz różnorodne kolory tematyczne. Działa z wtyczką WooCommerce do prowadzenia sprzedaży usług i produtków na blogu.

Motyw GlowLine


obejrzyj demo GlowLine ; pobierz szablon GlowLine
Charakterystyka: bogaty w różnorodne widgety: na pasku bocznym, w stopce i boczny na stronie głównej. Proste dostosowanie strony na podstawie funkcji live - sprawdzanie zmian od razu. Zintegrowany z wtyczką do generowania subskrybentów / leadów. Pasuje do blogów turystycznych, gastronomicznych i modowych.

Motyw Kalon


obejrzyj demo Kalon ; pobierz szablon Kalon
Charakterystyka: żywy, czysty i minimalistyczny oraz przyciągający wzrok. Dostosowany do urządzeń mobilnych, w pełni responsywny. Dostosowany do SEO i najnowszych standardów CSS3 i HTML5. Bogaty w ciekawy ikony społecznościowe, różnorodne widgety, menu, pełnoekranowy suwak. Szybko ładujący się we wszystkich przeglądarkach internetowych. Pasuje do blogów osobistych o sporcie, stylu życia, dzieciach, modzie i wielu innych tematach.

Motyw Barletta


obejrzyj demo Barletta ; pobierz szablon Barletta
Charakterystyka: przyciągający wzrok motyw z ciekawymi wzoracami i typografią, czysty i elegancki. Szablon responsywny i działający na podstawie przyjaznego dla programistów systemu Bootstrap. Współpracujący z takimi popularnymi wtyczkami WordPressa, jak: Jetpack, Formularz kontaktowy 7, WooComerce, Mailchimps i wiele innych. Pozwala na proste i nowoczesne blogowanie.

Motyw Squarex


obejrzyj demo Squarex ; pobierz szablon Squarex
Charakterystyka: kwadratowy układ płytek współpracujący z wtyczką Jetpack. Posiada aż 4 osobne wersje: demonstracyjna, bardziej rozbudowana, wyposażona w dodatkowy układ Box Grid oraz wersja pozwalająca na budowanie strony na podstawie kategorii i wpisów na blogu.

Motyw Amadeus writerBlog

obejrzyj demo writerBlog ; pobierz szablon writerBlog
Charakterystyka: minimalistyczny, prosty, a zarazem nowoczesny i responsywny szablon WordPress. Współpracuje z wtyczkami SiteOrigin Page Builder, dzięki której budowanie strony okazuje się o wiele prostsze. Działa także w wtyczkami: WooComerce, Nivo Slider, Formularz kontaktowy 7, Photo Gallery Grid i innymi.

Motyw Boston


obejrzyj demo Boston ; pobierz szablon Boston
Charakterystyka: prosty i wyjątkowy szablon dla początkujących blogerów, choć nie tylko. Pozwalający na dzielenie się prostymi wpisami blogowymi, pisanie pamiętnika. Posiada wiele funkcji przydatnych bloggerom.

Motyw Cryplix

zobacz demo Cryplix ; pobierz motyw Cryplix

Nowoczesny motyw WordPress, który świetnie sprawdzi się na bloga i serwis informacyjny. Wystarczy go tylko przebudować wedle swoich potrzeb, co okazuje się naprawdę proste z panelu sterowania (personalizacji motywu).

Oprócz tego templatka zawiera gotowe projekty podstron, 4 układy blogu, 7 wariantów nagłówku i 3 projekty stopki. Dzięki temu można wybrać optymalne rozwiązanie dla strony.

Funkcjonalność motywu została realizowana w oparciu o Cherry Framework 5.1. To pozwala korzystać z popularnych wtyczek Cherry, w tym Cherry Projects, Cherry PopUps, Cherry Socialize oraz Cherry Team Member. Do motywu także został wkluczony wizualny kreator stron Elementor oraz wtyczki JetElements o JetBlog, które rozszerzają go funkcjonalność. Motyw także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.


Tworzenie bloga przez motywy WordPress

Znalazłeś idealne motywy na bloga? Jeśli tak, to zacznij go tworzyć. Jak o to zadbać krok po kroku?

  • Zakup hosting uwzględniający aplikację WordPress bądź przejdź do kolejnego kroku
  • Zakup domenę dostosowaną do Twojego biznesu
  • Zainstaluj przez DirectAdmin na wybranej domenie aplikację WordPress
  • Zaloguj się do WordPressa i przejdź do "Wygląd" i "Motywy"
  • Dodaj nowy motyw i go zainstaluj, a następnie "Włącz"
  • Przejdź do "Wyglądu" i dostosuj szablon wordpress do swoich potrzeb
  • Dodaj na stronę odpowiednią treść, dostosowaną pod względem pozycjonowania, najlepiej z wykorzystaniem wtyczki Yoast SEO
  • Sprawdź szybkość działania szablonu przez PageSpeed Insights i popraw ją zgodnie z otrzymanymi wskazówkami
  • Dbaj o aktualizację wordpressa i szablonu
  • Zadbaj o skuteczne pozycjonowanie swojej strony

Koniecznie zajrzyj do tych artykułów o WordPressie:

Co jeszcze? Zadbaj o hosting, domenę i certyfikat SSL. Powodzenia 🙂
Znacznie więcej wskazówek na temat WordPressa, krok po kroku, otrzymasz w moim kursie online: "Ogarnij WordPress i tworzenie stron www". Mogą Cię także zainteresować moje pozostałe kursy online i książki. Zachęcam do wykorzystania, ponieważ naprawdę warto, o czym przekonało się już tysiące odbiorców. Zapraszam do udziału!

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.
Najnowsze artykuły