Najlepsze wtyczki WordPress – Top lista + zastosowanie i gdzie je pobrać

Najlepsze wtyczki WordPress - Top lista + zastosowanie i gdzie je pobrać

Strony WWW powstają coraz częściej w technologii WordPress. To tym bardziej zachęca właścicieli tych stron WWW, aby dobrze poradzić sobie z zarządzaniem taką stroną internetową i jej optymalizacją. Tak, by dzięki różnym ulepszeniom taka strona WWW działała szybciej i była częściej widoczna w Internecie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich wtyczek / plugins WordPress. W tym celu poznaj najlepsze wtyczki WordPress i oceń czy korzystasz z nich wszystkie. A jeśli nie, to może warto nadrobić te zaległości.

Najlepsze wtyczki WordPress:

1. Wtyczka WordPress: Google Authenticator

Skoro WordPress to najpopularniejszy system CMS, to warto zdać sobie sprawę, że jest on najczęstszym celem ataków hakerów. Jeśli więc nie chcesz, aby ktoś przejął Twoją stronę WWW bądź zrobił na niej bałagan, to zainstaluj wtyczkę Google Authenticator. Dzięki niej zabezpieczysz stronę WordPress przed niemal wszystkimi próbami zalogowania się do Twojego panelu administracyjnego WP. Dzięki tej wtyczce WordPress podczas logowania do WP odbywa się autoryzacja dwuskładnikowa, która stanowi duże zabezpieczenie przed atakiem botów.

2. WP Super Cache / W3 Total Cache i LSCache

Dobra strona WWW wczytuje się użytkownikom w przeciągu kilku sekund (do 3 maksymalnie). Gdyby Twoja strona WordPress ładowała się dłużej, to spora większość użytkowników zrezygnowałaby z niej. Można to zaobserwować w narzędziu Google Analytics (spoglądając na współczynnik odrzuceń). Warto więc podejmować działania, które przyspieszają naszą stronę WWW. W tym celu można wykorzystać rozbudowane wtyczki WP Super Cache, W3 Total Cache czy LiteSpeed Cache (ja na tą chwilę korzystam z tej 3 opcji i jestem z niej zadowolony).

3. BackWPup bądź WPBackup

Pewnego dnia chcesz zajrzeć na swoją stronę WWW, a ona nie działa. Co wtedy? Może myślisz, że pomoże Ci programista, który pomagał w projektowaniu danej strony WWW. Ale może to Ty sam tworzysz tą stronę WordPress. Jeśli więc chcesz szybko przewidzieć taką sytuację i znaleźć najlepsze rozwiązanie, musisz wcześniej zainstalować wtyczkę WordPress, która tworzy kopię zapasową Twojej strony WWW. Taka kopia bezpieczeństwa jest zapisywana w chmurze, na przykład na dysku Google Drive, Dropbox czy w innym miejscu. Ale i tutaj należy zachować ostrożność, ponieważ gdy ktoś wejdzie Ci się na Twoje Google czy Dropbox bądź inne, to również mogłyby pojawić się pewne trudności. Najbezpieczniej więc jest ustawić taką tą wtyczkę, aby backup robiła na naszym dobrym hostingu. Wystarczy wtedy w ustawieniach podać odpowiednie dane dotyczące naszego hostingu i lokalizację, gdzie ma być tworzona taka kopia bezpieczeństwa i co jaki czas. Więcej w artykule Konfiguracja WordPRess – jak zwiększyć bezpieczeństwo strony WWW.

4. Coming Soon Page

Idealna wtyczka WordPress, gdy nasza strona WWW nie jest jeszcze w pełni gotowa. Wystarczy ją zainstalować, włączyć, a następnie może ona ukryć zawartość naszej strony WWW, a przedstawić prosty wybrany przez nas Landing Page.

5. Yoast SEO

Korzystanie, gdy strona główna, podstrony i wszystkie artykuły na naszej stronie WWW były dostosowane do aktualnych zasad SEO. Jedynie dzięki temu wyszukiwarka Google pozytywnie oceni naszą witrynę i sprawi, że będzie się ona lepiej wyświetlać w wynikach wyszukiwania. Jest to również związane z odpowiednim podkreśleniem słów i fraz kluczowych. Aby szybko sobie z tym poradzić, wystarczy zainstalować bardzo prostą wtyczkę Yoast SEO. Dzięki niej uda się nam także zmieniać meta opisy, które są później widoczne w wynikach wyszukiwania, wygenerować mapę strony XML czy podłączyć nasze kanały social media. Każdy laik w kwestii SEO będzie mógł poradzić sobie z opanowaniem możliwości tej wtyczki. Więcej o niej w artykule Yoast SEO – Poradnik.

6. 404 Redirected

Gdy na naszej stronie WWW pojawiają się źle działające linki, to dzięki tej wtyczce możemy ustawić automatyczne przekierowanie na aktualne adresy URL. Nie musimy dzięki temu takich zmian wprowadzać samodzielnie do pliku .htaccess. Więcej w artykule błąd 404 – co zrobić i jak naprawić.

Broken Link Checker

Zapewne wielokrotnie pojawiłeś się na stronie WWW, która miała link, który nie prowadził donikąd. Co zrobiłeś? Zapewne od razu zamykasz taką stronę WWW? By coś takiego nie wystąpiło na Twojej witrynie, musisz zadbać o to, aby wszystkie linki działały poprawnie. Pomaga w tym wtyczka WordPress Broken Link Checker. Jej zadanie polega na tym, że przez cały czas skanuje Twoją stronę WWW w celu znalezienia niedziałających linków. Gdy je zauważy, od razu otrzymasz powiadomienie o tym na swój adres e-mail. Twoje zadanie polega na sprawdzeniu tego faktu, zaktualizowaniu linku, zrobieniu przekierowania bądź odlinkowaniu. Więcej o tej wtyczce w artykule Broken Link Checker – działające linki na stronie www.

SEO Auto Linker

Pozostajemy przy linkowaniu, ale tym razem wewnętrznym. Tworzymy różne linki wewnętrzne, aby użytkownikom łatwiej było poruszać się na naszej stronie WWW i by pozostali na niej najdłużej. Wymaga to tworzenia w każdym tekście / podstronie hiperłączy, które są w stanie przenieść do miejsca, gdzie bardziej dana sprawa jest wyjaśniona. Czasami samemu trudno jest ocenić, gdzie w swoich tekstach warto byłoby zrobić takie linkowanie wewnętrzne. W tym celu pomóc może wtyczka SEO Auto Linker. Ona automatyzuje proces tworzenia linków wewnętrznych. Wystarczy określić, gdzie ma kierować dane słowo kluczowe.

ps. Oczywiście najlepiej byłoby, abyśmy samodzielnie przyjrzeli się naszym tekstom na stronie WWW i ocenili, gdzie jeszcze powinny pojawić się linki wewnętrzne. Możliwe, że może to nas skłonić do stworzenia nowych podstron, które wyjaśniają pewne pojęcia itp.

Contact Form 7 lub WP FormLite

Na naszej stronie WWW chcemy często stworzyć pewien formularz kontaktowy. Dzięki niemu nasi potencjalni czytelnicy, klienci, mogą się z nami szybko skontaktować, będąc na naszej witrynie. Wystarczy, że w takim formularzu podadzą podstawowe dane (np. imię, email i treść wiadomości). Jak jednak przygotować taki formularz i wstawić go na swoją stronę WWW? Rozwiązaniem są 2 wtyczki WordPress, czyli: Contact Form 7 i WP FormLite.

Najlepsze wtyczki WordPress – z których korzystać?

Pamiętaj, że powyżej otrzymałeś propozycję ciekawych wtyczek, które mogą świetnie zadziałać na Twojej stronie WordPress. Ale nie musisz instalować ich wszystkich. Dokładnie oceń, które z nich będą Ci szczególnie potrzebne i je wykorzystaj. A gdy szukasz jeszcze innych wtyczek, to pamiętaj, aby przed pobraniem i zainstalowaniem, przyglądać się jej ocenom oraz opiniom użytkowników. Dzięki temu nie zainstalujesz wtyczki, która mogłaby zniszczyć Twoją stronę WWW. Gdy już nie korzystasz z pewnych wtyczek, to zdecyduj się na ich usunięcie. Dzięki temu Twoja strona internetowa będzie mogła działać znacznie szybciej.

Najlepiej, gdy te wtyczki instalujesz będąc zalogowanym do panelu administracyjnego WordPress Twojej strony WWW. Tam wystarczy, że klikniesz w prawym oknie we “Wtyczki” i następnie “Dodaj nową”. Wyszukujesz daną wtyczkę i klikasz “Zainstaluj” oraz “Włącz”. Dzięki temu możesz już przejść do ustawień tej wtyczki i odpowiednio ją skonfigurować. Jeśli masz jakieś problemy z wtyczkami bądź chcesz zaproponować jakąś ciekawą wtyczkę do powyższej listy, to pozostaw komentarz!

Lista ta będzie aktualizowana, więc niedługo uzupełnię ten artykuł o kolejne najlepsze wtyczki WordPress, ale czekam i na Twoją propozycję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja na kursy online!
1