Najlepsze narzędzia SEO do pozycjonowania w 2020 roku

Rozumiesz już, czym jest pozycjonowanie i optymalizacja? A przynajmniej w małym stopniu? W takim razie wykorzystaj odpowiednie narzędzia seo, dzięki którym zadbasz o swoją stronę bądź przekonasz się, co należałoby w niej poprawić?

Poznaj i sprawdź najlepsze narzędzia seo w 2020 roku

Takie narzędzia seo ułatwiają Ci monitorowanie pozycji strony i regularnie dbanie o jej stan w wyszukiwarce Google. Które z nich są przede wszystkim sprawdzone i zapewniają wiele możliwości. O nich poniżej!


Narzędzia SEO do pozycjonowania:

A. Do sprawdzenia szybkości działania strony

 1. Page Speed Insights - do sprawdzania szybkości działania strony od Google.
 2. GTmetrix - do dokładnego audytu strony www.
 3. Tools Pingdom - zestaw cennych narzędzi SEO w jednym miejscu.

B. Narzedzia do optymalizacji SEO

 1. Yoast SEO - wtyczka do WordPressa ukazująca, jak zoptymalizować wpisy / artykuły pod względem SEO, dostępna w języku polskim.
 2. Testing Tool Google - narzędzie do testowania uporządkowanych danych na naszej stronie.
 3. Seerobots - wtyczka do Chrome wyświetlająca informacje o danych meta na stronach, które oglądamy.
 4. Technical SEO Tool - zestaw kilku narzędzi w 1 miejscu.
 5. SeoQuake - wtyczka na Google Chrome do sprawdzania stron, które przeglądamy w sieci.

C. Widoczność strony

 1. Semstorm - narzędzie do codziennego użytku dla Seo-wca.
 2. Semrush - jedno z wielu narzędzi do przeprowadzenia audytu seo. Wiele więcej w artykule "Darmowy audyt SEO w kilka sekund".
 3. Senuto - analizuje widoczność strony i przeprowadza audyt seo.

D. Analiza linków przychodzących

 1. Ahrefs - narzędzie do dokładnego analizowania linków prowadzących do naszej strony i stron naszej konkurencji.
 2. Majestic - cenna wyszukiwarka marketingowa SEO przeznaczona dla profesjonalistów seo, programistów, firm i analityków mediów. Więcej o niej dowiecie się na kanale YT Majestic , który wszystko nam wyjaśnia.

E. Narzędzia SEO do śledzenia wyszukiwania najlepszych słów/fraz kluczowych do pozycjonowania:

 • Ubersuggest - rozbudowane narzędzie stworzone przez mistrza od Marketingu, Neila Patela. Pozwala ocenić, na które słowa kluczowe warto pozycjonować swoją stronę firmową, bloga i sklep online. Dodatkowo umożliwia przeprowadzenie aktualnej oceny naszej strony www, jej linkowania i widoczności w wyszukiwarce Google.
 • Planner słów kluczowych Google - aby korzystać z tego narzędzia, musimy posiadać konto Google Adwords. Pozwala ocenić, jak wielu internautów wpisuje poszczególne słowa / frazy kluczowe do wyszukiwarki Google w danym okresie czasu. Ułatwia to wyszukanie najlepszych słów/fraz kluczowych, na które warto pozycjonować swoją stronę. I umożliwia szybkie wykorzystanie takich słów w reklamie Google Adwords, przy tworzeniu różnych kampanii sponsorowanych.

F. Śledzenie pozycji strony:

Cenne narzędzia do sprawdzenia pozycji strony w wyszukiwarce Google. Wiele z nich ukazałem również w artykule "Jak sprawdzić pozycję strony w Google". Jeśli więc chcesz dowiedzieć się o ich zaletach coś więcej, to zajrzyj 🙂

 • Serprobot - na tą chwilę najlepszy i najtańszy na świecie narzędzie do śledzenia pozycji naszych stron na wybrane frazy / słowa kluczowe, monitorowanie 25 fraz za darmo. A monitorowanie ponad 300 fraz kluczowych około 25 zł miesięcznie(6$). Korzystam od lat!
 • Cmonitor
 • Seomonitor

Jakie inne narzędzia SEO, Ebiznesu i Emarketingu?

 • Narzędzia Ebinesu - lista ponad 100 narzędzi z krótkim wyjaśnieniem i legendą.
 • Narzędzia Emarketingu - podstawowe narzędzia dla copywritera, pozycjonera, programistów, właścicieli blogów, stron firmowych i sklepów online.

To na tą chwilę wszystkie najlepsze narzędzia SEO, które mogę Ci polecić. Przydało się coś 🙂 Potrzebujesz jeszcze czegoś, a może chcesz coś zaproponować? Daj znać! A jeśli chcesz rozeznać się jeszcze lepiej w temacie WordPressa czy Pozycjonowania od zera do Eksperta, to na pewno zainteresują Cię moje 2 kursy online: "Ogarnij Pozycjonowanie stron www i SEO" oraz "Ogarnij WordPress i tworzenie stron www". Dołączyło do nich już setki zadowolonych uczestników. Ty możesz być następny. Serdecznie zapraszam!

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.
Najnowsze artykuły