Narzędzia marketingu online do pracy zdalnej, biznesu i seo

Często dostaję od Was pytania, z jakich narzędzi regularnie korzystam tworząc bloga oraz do prowadzenia własnej działalności / biznesu online. Poniżej przedstawiam mój subiektywny zbiór narzędzi i usług godnych polecenia.

To naprawdę wyjątkowe narzędzia, które ułatwią Ci pracę, a nawet pomogą Ci wznieść się na wyższy poziom. Najciekawsze narzędzia chętnie dokładnie opisuje na blogu w osobnym artykule, aby zwrócić uwagę, dlaczego warto akurat z nich korzystać i jak ja to robię. Poznaj więc moje najlepsze narzędzia dla Ciebie!


Narzędzia online dla Ciebie!

Przygotowanie tego bloga i jego prowadzenie zajmuje mi naprawdę wiele czasu. Czasami trudno było mi podjąć decyzję o wyborze konkretnych narzędzi. Myślę więc, że może przydać Ci się lista narzędzi, zasobów, pluginów i usług, z których korzystam przy tworzeniu bloga "Jak się rozwijać". Nie chcę niczego ukrywać i mam nadzieję, że poniższe narzędzia okażą się dla Ciebie bardzo przydatne. Jeśli tak się stanie, to daj mi o tym znać bądź kliknij poniżej strony w "Lubię to" - będę Ci za to bardzo wdzięczny!

Pamiętaj: pewne podane poniżej linki to "linki afiliacyjne". Oznacza to, że kliknięcie w nie nic Ciebie nie kosztuje, a mi dodatkowo pomaga. Jeśli zdecydujesz się zakupić dany produkt za pomocą takiego linku, to ja otrzymam minimalną skromną prowizję. Nie ukrywam tego, ponieważ nie muszę się tego wstydzić. Co ważne - polecam i opisuję tylko te produkty, z których sam korzystałem i okazały się dla mnie bardzo przydatne. Możliwe, że i Tobie również się one przydadzą. Ale jako człowiek rozsądny (tak o sobie myślę) zachęcam Cię do przemyślenia wszystkich decyzji zakupowych. Nie kupuj produktów, do których nie masz 100% przekonania i które nie posłużą Ci do osiągnięcia własnych celów.

Regularnie dbam o uzupełnienie tej strony o najlepsze narzędzia, z których korzystam. Będzie ich coraz więcej!


Narzędzia marketingu online, e-commerce i seo, które polecam z czystym sercem:

1. Moje kursy online i książki:

 • Kurs online "Jak zostać Copywriterem i zarabiać na pisaniu?" - świetne kompendium wiedzy o Copywritingu dla osób, które chcą pracować jako Copywriter(jako Freelancer bądź zakładając własną firmę). Wyjaśniam krok po kroku, jak opanować pisanie różnych tekstów, jak zacząć zarabiać w popularnych serwisach dla Copywriterów. I jak dalej rozkręcać swój biznes Copywritera 🙂
 • Kurs online "Zostań Freelancerem - pracuj zdalnie i rozwijaj biznes online" - dla każdego, kto chciałby rozwinąć się w pracy freelancera i rozwijać swój biznes online od początku. Dzielę się blisko 10 letnim doświadczeniem z pracy zdalnej, cennymi narzędziami i materiałami. Zapraszam do poznania kilku wykładów za darmo na stronie kursu 🙂
 • Kurs online "Ogarnij Pozycjonowanie stron www i SEO" - dla wszystkich właścicieli stron www, blogów i sklepów online, którzy chcą samodzielnie nauczyć się ich skutecznego pozycjonowania. Prosto i na temat. Poziom od początkującego do zaawansowanego! Zapoznaj się z kilkoma wykładami za darmo 🙂
 • Kurs online "Ogarnij WordPress i tworzenie stron www" - twórz strony www i zarządzaj stroną WP bez programowania. Dla wszystkich, którzy posiadają swoje strony WordPress i chcą nimi lepiej zarządzać. I dla tych, którzy chcą nauczyć się tworzyć strony WordPress dla siebie lub dla innych, aby móc na tym zarabiać. Zapoznaj się z kilkoma wykładami za darmo 🙂
 • Kurs online "YouTube Marketing - jak zacząć zarabiać na kanale YouTube?" - to cenny poradnik dla osób, które od początku chcą dowiedzieć się, jak założyć konto na YouTube, jak dalej dbać o jego rozwój, promocję, aż do zdobycia dużej ilości subskrybentów po zarabianie na reklamach Adsense i na wiele innych sposobów. Zapraszam!
 • Kurs online "Jak sprzedawać i zarabiać na Amazon.com i Amazon Kindle?" - uczy od podstaw wystawiania swoich prostych produktów na Amazon i Amazon Kindle(np. zeszyty, kalendarze, plannery, e-booki, książki itp.).
 • Moje książki - napisałem 2 książki i E-booki. Jeden "Ogarnij SEO i Pozycjonowanie stron www oraz WordPress", a drugi to "Zostań Freelancerem - pracuj zdalnie i rozwijaj biznes online". Dostępne są w najlepszej cenie w moim Sklepie na samym dole. Możesz je tam zakupić w kilku księgarniach internetowych, na przykład w Ridero(tylko tutaj w wersji drukowanej), Empik(tylko e-book), ale także na moim koncie Allegro(E-booki - gdzie możesz liczyć na najlepszą cenę). Serdecznie zapraszam!

2. Narzędzia Finansowe:

 • darmowy Open Office Calc lub Formularze Google - narzędzie pomocne w planowaniu budżetu, finansów, inwestycji, marzeń. Przydaje się także zbierania baz kontaktów i innych działań. Zapisując się na newsletter za darmo otrzymasz prosty planner budżetu domowego i optymalizacji finansów w kalkulatorze Excel (i nie tylko), więc zapraszam 🙂
 • useme - serwis do wystawiania faktur dla Freelancerów
 • wfirma lub fakturownia - księgowość online dla małych i większych firm. Bardziej polecam wFirma ze względu na bardziej rozbudowany serwis i lepszą formę rozliczeń. Dodatkowo można skontaktować się ze specjalistami od finansów w razie jakichkolwiek pytań. Więcej o nich pisałem w artykule "Programy do prowadzenia księgowości online".

3. Konta Bankowe - osobiste i firmowe:

 • ekonto - konto osobiste dla młodych dorosłych (powyżej 18 lat), +100 zł za założenie konta.
 • eKonto M - konto osobiste dla nastolatków (od 13-18 lat), +50 zł za założenie konta.
 • mBiznes konto - 0 zł za większość usług, przelewy do ZUS i US, 0 zł za bankomaty i przelewy po spełnieniu kilku warunków. +200 zł za założenie konta.
 • konto firmowe z księgowością online - +300 zł na początek i tanie konto firmowe z księgowością online i możliwością wystawiania faktur.

4. Operator telefonii komórkowej + Internet mobilny:

 • NJU - korzystam od kilku lat. Próbowałem już różne sieci (play, plus, orange), dopiero oferta nju spełnia moje oczekiwania i nie zmienia się to po kilku latach. Więc nadal polecam 🙂

5. Sklep / Księgarnie internetowe:

 • Ceneo.pl - dzięki tej wyszukiwarce udaje mi się wyszukać najlepszą ofertę na audiobooki w takich księgarniach internetowych jak "Audioteka", "Ebooki Allegro", "Empik", "Amazon" i wielu innych.
 • NowyCashBack - kolejny polski program zapewniający zwrot z zakupów internetowych, o którym więcej dowiesz się w artykule "Zarabianie i oszczędzanie na zakupach przez Nowy Cashback i Cashback World". Daje on także możliwość zarabiania na polecaniu tego programu. Dla mnie najbardziej godny zaufania, biorąc pod uwagę już ponad 300 popularnych sklepów online, które z nim współpracują. Na moim koncie już uzbierałem kilkadziesiąt zł i wielu polecających, więc regularnie udaje się coś zebrać. O moim wynikach również wspominam w artykule, który znajduje się powyżej. Koniecznie tam zajrzyj!
 • CashBack World - kolejny program podobny do powyższego, tylko on zapewnia oszczędzanie na zakupach w tradycyjnych sklepach i sieciach handlowych(np. obi, biedronka, żabka, orlen, groupon, nc+, empik, allegro itp.). Ciągle go testuje, więc więcej o nim wspomnę w niedalekiej przyszłości.

6. Narzędzia do obsługi bloga i kanału YouTube:

 • WordPress - platforma blogowa, z której można korzystać bezpłatnie. Korzystam na serwerze bloga z najnowszej instalacji WordPressa.
 • Szablon Cryplix - mój podstawowy szablon bloga, na którym pracuję od kilku miesięcy i naprawdę polecam.
 • Szablon Rowling - dawniejszy szablon bloga, darmowy, na którym dobrze mi się pracowało. Natomiast z czasem musiałem zainwestować w coś nowszego i bezpieczniejszego.
 • MailerLite - mój podstawowy system do obsługi newslettera (zachęta: przy rejestrowaniu się z mojego linku otrzymasz aż 78 zł rabatu od ceny usługi).
 • Hash.fm - serwis zrzeszający twórców i reklamodawców. Przedstawia moje portfolio jako blogera.
 • Canva - program graficzny online.
 • ScreenCast-o-matic - do nagrywania ekranu komputera. Pomaga w tworzeniu filmów na kanału #JakSieRozwijac i do moich kursów online.
 • VSDC Free Video Editor - do edycji filmów. Darmowy, zaawansowany, spełnia moje dotychczasowe potrzeby.
 • Dupli Checker - do sprawdzania unikalności przygotowywanych artykułów. Darmowy i najlepszy w swoim rodzaju.

7. Statystyki i monitoring:

Więcej takich narzędzi przedstawiłem w artykule "Najlepsze narzędzia SEO do pozycjonowania".

8. Pluginy / wtyczki do WordPress:8

Czasami otrzymuję pytania, z jakich pluginów / wtyczek do WP korzystam do prowadzenia bloga. Na przestrzeni lat wykorzystałem już wiele takich wtyczek, więc poniżej przedstawię większość z nich. Ich działanie i możliwości przedstawiam na kanale #JakSieRozwijac w playliście WordPress i tworzenie stron www. Oto te aplikacje:

9. Hosting:

 • hekko - korzystam od 2012 roku, prowadzę na nim bloga i wiele stron firmowych. Serwery pracują naprawdę dobrze, a kontakt z firmą hostingową jest naprawdę prosty i szybki.
 • atthost - nowy polski hosting, z którym poznaje się od niedawna i muszę przyznać, że naprawdę warto. Kontakt i pomoc przy obsłudze hostingu naprawdę godna polecenia.

Więcej o tych firmach hostingowych piszę w artykule: "Najlepsze serwery / hostingi www".

10. Narzędzia i aplikacje przydatne każdego dnia:

 • Evernote - notatnik online, na telefon i na komputerze. W wolnej chwili pozwala zapisać coś ważnego. Dostępny jest w wersji darmowej, ale polecam premium. I właśnie z mojego linka otrzymujecie za darmo premium na 1 miesiąc, więc zachęcam, by wypróbować 🙂
 • Dropbox - podstawowe miejsce do przechowywania plików, kopii zapasowych itp.
 • Nozbe - jedno z najlepszych na świecie narzędzi do zarządzania zadaniami wedle zasady "Getting Things Done" czyli GTD. Polecane dla najbardziej wymagających.
 • Trello - aplikacja do uporządkowania przeróżnych zleceń i projektów. Wyjątkowe możliwości. Ułatwia pracę szczególnie w przypadku zleceń stałych, które wykonujemy każdego miesiąca. Sprawdza się w zespołach i dla osób, które uwielbiają wizualizować swoją pracę i postępy.
 • ToDoIst - narzędzie do dokładnego planowania celów, planów, zleceń i projektów. Polegam w celu zorganizowania swojego życia. Więcej o nim pisałem w artykule "Zadania i cele życiowe". Stanowi alternatywę dla Nozbe, ale posiada mniejsze możliwości.
 • WunderList - podobne narzędzie do planowania, jak powyższe, tylko bezpłatne, a dające szerokie możliwości, np. synchronizacja z kalendarzem Google itp.
 • Kalendarz Google - został rozbudowany i aktualnie wykorzystuję go do planowania każdego dnia, tygodnia, miesiąca. Stanowi mój nr 1.

11. Inne polecane narzędzia:

 • Convertizer - nowoczesna platforma do monetyzacji contentu, dzięki której zarabiam na afiliacji. Dzięki niej promuję produkty i usługi na blogu oraz w innych miejscach, które sam sprawdziłem i mogę polecić 🙂
 • WebePartners - polska sieć afiliacyjna umożliwiająca zarabianie na polecaniu drugim ciekawych produktów i usług.
 • Rekruten - zagraniczna sieć afiliacyjna, dzięki której możemy zarabiać na polecaniu produktów i usług z całego świata.
 • Prawnik20 - promuj serwis prawniczy pomagający w odzyskiwaniu odszkodowań komunikacyjnych, za loty, w sprawach windykacyjnych i wielu innych. Pozyskuj klientów i zarabiaj, pomagając innym! Od dziś jest to właśnie tak proste. Ja korzystam z ich wsparcia, gdy zajdzie potrzeba, polecam i przy okazji zarabiam. W Twoim wypadku może być podobnie, a nic Cię to nie kosztuje!

Kolejne Najlepsze Narzędzia:

Przygotowałem na blogu wiele nowych narzędzi, które mogą okazać się dla Ciebie bardzo przydatne. Poznaj ich pełną listę poniżej:

Mam nadzieję, że narzędzia te przydadzą się również Tobie. A pozostałe 9 narzędzi dla Freelancera i Przedsiębiorcy online otrzymasz, gdy dołączysz do subskrybentów tego bloga. Zapraszam!

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.
Najnowsze artykuły