Plan rozwoju osobistego - wzór planowania!

Plan rozwoju osobistego - wzór planowania!

Każdy z nas ma inny pomysł na swoją karierę, na to kim chcemy być, jak sobie wyobrażamy nasze przyszłe życie. Obojętnie jednak jakie mamy marzenie, jakie wyobrażanie o naszym życiu i karierze, zdecydowanie warto posiadać indywidualny plan rozwoju osobistego. Dlaczego?

Planowanie zdecydowanie ułatwia życie w każdym aspekcie

Bez względu na to czy planujemy ścieżkę edukacji, czy też planujemy trasę do nieznanego nam miasta. Jeżeli cokolwiek zaplanujemy, to z całą pewnością uda nam się przeprowadzić to lepiej i szybciej.


Film z kanału JakSieRozwijac:


Artykuł:

1. Planowanie dnia

Prowadząc działalność gospodarczą lub mając wiele zadań w pracy, często spotykamy się z sytuacją, że nie zdążymy czegoś w danym dniu wykonać. Wówczas powinniśmy to przełożyć na kolejny dzień jako pierwsze zadanie. Zdecydowanie warto jest zaplanować pracę na kolejne dni. Różne badania pokazują zalety planowania, według badań, dzięki minucie planowania możemy zaoszczędzić 10 minut czasu pracy.

Jak widać jest to korzyść bardzo wymierna. Jeżeli dobrze zaplanujemy pracę, to potem nie musimy się zastanawiać jaki ma być następny krok. Kończymy jedno zadanie, zerkamy na plan i zaczynamy następne. Tak właśnie działa odpowiednie zaplanowanie pracy. Zasada taka dotyczy zarówno prac zawodowej, ale równie dobrze sprawdzi się jeżeli chodzi na przykład o budowę domu czy remont naszego mieszkania.

 

Zobacz także: Zadania i cele życiowe - jak lepiej planować?

 


2. Plan rozwoju osobistego - czego unikać?!

Może być tak że wszystko będzie szło nam jak po maśle, będziemy odnosić sukces za sukcesem. Bywa również tak, że nie jest różowo. Wiele osób popełnia błędy planując swój rozwój osobisty. Są 3 podstawowe i jeżeli popełnisz nawet jeden z nich, może to okazać się sporym utrudnieniem w realizacji celu.

1. Brak systematycznego działania

Jeden z podstawowych problemów. Wielu ludzi, nie planuje czasu, kiedy będzie nad sobą pracować. Mają tylko zrywy, które zdarzają się w różnych odstępach czasu. Czasami udaje nam się popracować nad sobą kilka dni pod rząd, a czasem kilka razy w miesiącu. Jeżeli nie będziemy pracować nad sobą systematycznie, każdego dnia, to możemy być pewni, że celu nie osiągniemy. Musisz regularnie nad sobą pracować. Wtedy się uda i będziesz odnosił sukcesy.

2. Brak ćwiczeń

Wiedza teoretyczna nigdy nie zastąpi praktyki i odpowiedniego doświadczenia. To możemy zdobywać na różne sposoby, zależne jest od tego, jakie umiejętności chcemy podnosić. Jednak zasada zawsze jest taka sama. Oprócz wiedzy teoretycznej, musimy ćwiczyć i to dużo. Tylko regularnie powtarzana ćwiczenia pozwolą nam się nauczyć nowego materiału i opanować go w wystarczającym stopniu. Jeżeli zrozumiesz tą prostą prawdę, będziesz odnosił sukcesy w samodoskonaleniu.

3. Brak cierpliwości

Kolejny z grzechów głównych. Brak cierpliwości jest Twoim wielkim wrogiem. Najczęściej jest tak, że chcemy osiągnąć coś na szybko, na teraz. Jak to się mówi jesteśmy kąpani w gorącej wodzie i kiedy nie widzimy efektów, to szybko się zniechęcamy. Jest to cecha nad którą warto zapanować, kiedy nam się to uda, droga do sukcesu będzie o wiele prostsza.

Utwórz swój indywidualny plan rozwoju osobistego, a poprawisz swoją przyszłość. Świetnie pomogą Ci w tym poniższe materiały, do których koniecznie musisz zajrzeć 🙂

 

Zobacz także: Jak pokonać lenistwo?

Motywacja do nauki i pracy - 30 pomysłów

Najlepsze książki Top, które warto przeczytać!

 

Plan rozwoju osobistego – wzór planowania!
5 (100%) 18 votes

Dodaj komentarz :)