POMYSŁY na najlepsze filmy na kanale YouTube – Top 10

POMYSŁY na najlepsze filmy na kanale YouTube - Top 10

Prowadzenie kanału YouTube to dla wielu z nas dość poważne wyzwanie. Już samo nagrywanie naszego głosu, ukazywanie swojej twarzy, może stanowić nie lada wyzwanie. Jeśli jednak już przez to przebrnęliśmy i chcemy skutecznie prowadzić swój kanał YouTube, to możemy natrafić na pewną trudność. Jaką? Zastanawiamy się, od jakich filmów w ogóle zacząć. Jakie filmy na początek nakręcić na naszym koncie YouTube? A innym razem mamy pewne pomysły na filmy YouTube, natomiast chcemy zainspirować się także innymi. Jeśli tak, to poniższy materiał jest dla Ciebie!

Zainspiruj się sprawdzonymi pomysłami na filmy na kanale YouTube. Do Twojej dyspozycji tekst i film z krótkimi wyjaśnieniami. Zapraszam!

Film z kanału #JakSieRozwijac:

 1. Vlog – świetny na początek, aby się rozkręcić. Ale również i później, gdy prowadzimy blog coraz bardziej biznesowy. Wszystko można połączyć. 
 2. Podziel się czymś, co wiesz – zastanów się nad tematami, które lubisz i znasz. Stworzenie takich filmów na pewno przyjdzie Ci łatwo. 
 3. Dziel się Opiniami / Recenzjami – masz własne zdanie czy opinie na dany temat, produkt czy usługę. Może się ona przydać także innym.
 4. Filmy instruktażowe – wyjaśnij krok po kroku, jak robisz pewne rzeczy. Jak rozwiązujesz pewne problemy, jak korzystać z różnych narzędzi, programów, aplikacji itd. Może nawet krewni i przyjaciele często Cię o coś pytają? Także w takim filmie możesz im to wytłumaczyć, inni przecież mogą też być tym zainteresowani.
 5. Porady i Triki – porady życiowe, osobiste, dotyczące konkretnej tematyki, na której dobrze się znamy. A zarazem codzienne triki czy triki przeznaczone do konkretnej grupy osób(np. mężczyzn, kobiet, osób uwielbiających telefony, aplikacje, komputer itp.)
 6. Majsterkowanie i DIY – lubisz dłubać w drewnie i wychodzi z tego coś pięknego? A może tworzyć własne produkty fizyczne, tak zwane hand made? Podziel się filmami przedstawiające Twoją pracę, a to może sprawić, że dodatkowo zyskać wielu zainteresowanych Klientów!
 7. Ulubione produkty – to nie recenzje czy opinie, bo o niż już wspominałem powyżej. Tutaj tworzysz filmy typu: Top 10 narzędzi SEO, Top 5 najlepszych butów do biegania itp. Wiele internautów poszukuje takich informacji, więc przygotowanie takich filmów może przynieść dobre rezultaty.
 8. Twoje podstawy – podziel się swoim popularnym ubraniem wykorzystywanym w pracy, domu, swoimi nawykami czy podejściem do pewnych spraw. 
 9. Pokaż swoje produkty – jeśli w swoim biznesie posiadasz już pewne fizyczne czy wirtualne produkty, które możesz sprzedawać, to pochwal się nimi. Stwórz filmy promocyjne dla wszystkich tych produktów czy usług. A jeśli jeszcze nie masz swojego asortymentu, to pomyśl o tym, aby z czasem go przygotować!
 10. Rady na temat organizacji życia i biznesu – spora ilość filmów oglądanych na kanale YouTube to te dotyczące kwestii: jak żyć, jak zarabiać pieniądze, jak prowadzić swój biznes, jak rozwiązać taki a taki problem itp. Może znasz się na kilku kwestiach dotyczących takiej organizacji czy rozwiązywania problemów. Inni mogą na tym wiele skorzystać, a dla Ciebie przygotowanie takich filmów będzie stanowić nowe doświadczenie. Mogą one nawet sprawić, że wzbudzisz u subskrybentów większe zaufanie do Ciebie, więc tym bardziej warto.

Pomysły na filmy Youtube – Wnioski

Mam nadzieję, że wykorzystasz te pomysły do dalszego rozkręcania swojego kanału YouTube. Zanim jednak zaczniesz nagrywać wybrane filmy, to dobrze przemyśl czy pasują one do Twojego kanału i tego, co chcesz im dalej ukazywać, czy pasują do Ciebie i Twoich subskrybentów? 

A gdy masz obawy przed nagraniem i opublikowaniem pierwszego filmu, to nie zastanawiaj się zbyt długo. Po prostu zacznij cokolwiek. Pamiętaj „Done is better than perfect„. Z czasem nabędziesz doświadczenia związanego z ulepszeniem jakości dźwięku, obrazu, lepszą ekspozycją tytułów, słów kluczowych i tak dalej.

Jeśli jeszcze się stresujesz, możesz poprosić o pomoc krewnego czy przyjaciela, by nagrać ten pierwszy film wspólnie.

Bądź kreatywny w dalszym prowadzeniu swojego kanału YouTube. Ta lista niech Cię zainspiruje i pamiętaj, że zawsze możesz mieszać kolejne pomysły na filmy YouTube. Powodzenia!

A kilkadziesiąt innych pomysłów na filmy YouTube + dokładne informacje jak prowadzić swój kanał od A do Z otrzymasz w moim kursie online „YouTube Marketing – Jak prowadzić kanał YouTube i na nim zarabiać?„. Serdecznie zapraszam! 

2 Comments

 1. Piotr

  fajne zestawienie kategorii filmów jakie można przygotowywać

  1. Szymon Owedyk

   Dzięki wielkie Piotr za miłe słowa. Lista jest jeszcze bogatsza, ale to tylko dowiadują się uczestnicy kursu online „YouTube Marketing – jak prowadził kanał YouTube i na nim zarabiać?” 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.