Porównywarka kredytów gotówkowych – jak wybrać najlepszą ofertę?

Porównywarka kredytów gotówkowych - jak wybrać najlepszą ofertę

Nagłe wydatki potrafią przytrafić się nam w każdej chwili. Choć rozsądnym jest odkładanie pieniędzy, aby mieć zawsze odpowiednie zabezpieczenie finansowe, nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkie pilne cele, które mogą się pojawić. Zamiast zastanawiać się, skąd znaleźć pieniądze, które nagle okazały się nam potrzebne, wystarczy sięgnąć po kredyt gotówkowy. Mamy jednak świadomość tego, że na rynku funkcjonuje wiele instytucji bankowych i pozabankowych, a zapoznanie się ze wszystkimi ofertami wydaje się niemożliwe.

Obecnie istnieje jednak narzędzie, które śmiało możemy wykorzystać do tego, aby wybrać najkorzystniejsza dla nas ofertę. Porównywarka kredytów gotówkowych dostępna na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe przygotowana została dla nas właśnie w tym celu, abyśmy w prosty i przyjemny sposób znaleźli kredyt gotówkowy, które umożliwi nam maksymalne ograniczenie wysokości zobowiązania.

Porównywarka kredytów gotówkowych – dlaczego powinniśmy sięgnąć po taki kredyt?

Zanim skorzystamy z porównywarki kredytów, warto zrozumieć, że to właśnie kredyt gotówkowy jest najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą wziąć kredy na dowolny cel. W przeciwieństwie do np. kredytu hipotecznego, przy tym zobowiązaniu nie musimy przedstawiać żadnych planów wydatkowania pieniędzy.

Dla banku istotne jest to, abyśmy byli w stanie spełnić podstawowe warunki otrzymania kredytu, czyli pełnoletniość, posiadanie umowy o pracę i konta bankowego. Najważniejsze jest jednak to, abyśmy mieli zdolność kredytową. Jeśli będziemy klientem pewnym, spłacającym dotychczasowe raty i mającym odpowiednie zarobki, będziemy w stanie w łatwy sposób uzyskać kredyt w dowolnym banku. Decyzję o tym, jaka instytucja bankowa będzie najlepsza, zapewni nam porównywarka kredytów.

Porównywarka kredytów gotówkowych – jak korzystać z rankingu?

Porównywarka kredytów gotówkowych określana jest mianem rankingu, gdyż za pomocą tego narzędzia otrzymujemy odpowiednio uszeregowane oferty bankowe. W łatwy sposób jesteśmy znaleźć taki kredyt, który będzie posiadał najlepsze warunki. Co więcej, porównywarka kredytów gotówkowych online umożliwia nam sprawdzenie poszczególnych ofert na jednej stronie bez wychodzenia z domu.

Porównywarka kredytów gotówkowych wymaga od nas podania kwoty kredytu oraz czasu spłaty kredytu. Po wpisaniu tych danych będziemy mogli w prosty sposób porównać poszczególne oferty dostępne na rynku.

Porównywarka kredytów gotówkowych – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Porównanie kredytów gotówkowych opiera się o bardzo proste zestawienie, które zawiera w sobie szczegółowe informacje o tym, jaka będzie rata oraz kwota do spłaty przy wybranych przez nas warunkach kredytowych. Domyślnie na pierwszym miejscu pojawi się najkorzystniejsza oferta, w której wartości raty i kwoty do spłaty będą najniższe. Porównanie kredytów nie opiera się jednak jedynie o analizę tych danych.

Niemniej istotne jest sprawdzenie, jaka wysokość raty i okres spłaty nam odpowiadają. Jeśli bowiem skrócimy czas spłaty kredytu, przekonamy się, że wzrośnie rata, ale zmaleje całkowity koszt kredytu. Co więcej, szybciej zakończymy spłacanie zobowiązania. Jeśli jednak nie możemy pozwolić sobie na wysokie raty, powinniśmy znaleźć złoty środek pomiędzy czasem spłaty kredytu a wysokością miesięcznej raty.

  • Przykładowo, przy kredycie gotówkowym na 50 tys. złotych i 36 miesiącach spłaty najkorzystniejsza oferta będzie miała ratę w wysokości 1 586,90 zł oraz całkowitą kwotę 57 128,40 zł.
  • Z kolei ta sama kwota przy 60 miesiącach oznaczać będzie ratę na poziomie 1 024,64 zł. Jak widać, miesięczna rata spadnie aż o pół tysiąca złotych, ale w ciągu tych pięciu lat łącznie spłacimy kwotę 61 478,36 zł, więc wybrany kredyt będzie kosztował nas o 4 tysiące złotych więcej.

Zauważyć możemy też, że zależnie od wybranego czasu spłaty kredytu, może zmienić się to, jaki bank oferuje najlepszą ofertę.

Porównywarka kredytów gotówkowych – co z pożyczkami?

Poza kredytami bankowymi dostępne są również pożyczki, które udzielane są przez instytucje pozabankowe. Do nich najlepiej się udać w sytuacji, kiedy nie spełniamy wymogów bankowych, aby otrzymać kredyt, a jednocześnie skądś musimy zdobyć te pieniądze. Pożyczkodawcy mają zwykle mniejsze wymagania, jeśli chodzi o warunki, które należy spełniać przy otrzymaniu zobowiązania.

W celu określenia, jaka oferta będzie najlepsza, przyda się nam porównywarka pożyczek. Zasady działania tego typu narzędzia są podobne jak w przypadku kredytów gotówkowych. Tu zazwyczaj dostępne narzędzie porówna zarówno usługi pożyczkowe, jak i tzw. chwilówki, a za sprawą tego narzędzia w prosty sposób znajdziemy taką ofertę, która spełni nasze oczekiwania. Jednocześnie mamy od razu podane takie informacje jak wysokość oprocentowania i maksymalną kwotę pożyczki. Nie musimy się więc obawiać, że o ukrytych kosztach dowiemy się dopiero po kontakcie z pożyczkodawcą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.