Ranking lokat bankowych czyli gdzie najlepsza lokata na 10 tys. zł?

Ranking lokat bankowych czyli gdzie najlepsza lokata na 10 tys. zł

Oszczędzanie nie jest dla nas obcym tematem lecz nie zawsze wiemy co zrobić z nadprogramową gotówką? Trzymanie jej w przysłowiowej skarpecie nic nam nie da. Faktem jest, że nie każdy z nas wie jak dobrze je zdeponować. Co możemy wybrać? Mamy wiele możliwości, ale warto zacząć od czegoś bezpiecznego. W tym celu stworzyliśmy ranking lokat bankowych, który pomaga wielu początkującym inwestorom podjąć dobrą decyzję.

Poniżej poznamy najlepsze lokaty bankowe na 10 000 złotych. Poznajmy je i ustalmy, z której lokaty skorzystamy na początek.

Jak przygotowaliśmy ranking lokat bankowych?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokaty na 10 tysięcy złotych? W naszym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę głównie 3 kwestie:

  • oprocentowanie;
  • czas złożenia depozytu;
  • możliwość odnowienia lokaty.

To właśnie na tej podstawie powstał ranking lokat na 10 000 złotych.

Ranking lokat bankowych 2020-2021 na 10 tys. zł:

1. Nest Lokata Witaj dla nowych klientów

Nie ulega wątpliwości, że najwięcej ciekawych ofert jest skierowanych do nowych klientów. Bank chce przekonać ich do siebie konkurencyjną ofertą i tak też jest w przypadku lokaty, którą oferuje nam Nest Bank. W owej lokacie dziesięć tysięcy złotych to maksymalna kwota, którą możemy zdeponować. Mile widziane są również mniejsze oszczędności – min. 1. 000 złotych.

Mamy tu do czynienia z nowoczesnym bankiem, stąd też lokatę możemy założyć w domu przez Internet. Okres jej trwania to od 3 do 6 miesięcy. Na jakie zyski możemy liczyć? Dokładnie 4%. To stałe oprocentowanie w skali roku. Jak na obecne standardy to naprawdę wysoki wynik.

2. Idea Bank – Lokata NA NOWE ŚRODKI PLUS

W tym przypadku Idea Bank oferuje lokatę nie tyle co dla nowych klientów, co na nowe środki. Dzięki temu możemy skorzystać z tego produktu co najmniej kilka razy. Z pewnością zachętą z jej skorzystania może być szeroka rozpiętość wielkości kapitału. Pieniądze możemy ulokować na niej już od 500 złotych. Maksymalna kwota to 1. 000. 000 złotych.

A co z zyskiem? Załóżmy, że zakładamy lokatę na 6 miesięcy. Nasze środki to oczywiście 10. 000 złotych. Oprocentowanie lokaty wynosi 2,30% w skali roku co daje nam ok. 90 złotych zysku netto.

3. Nest Lokata Lojalna

Na podium znajdziemy jeszcze jeden produkt Nest Banku – to Nest Lokata Lojalna, której oprocentowanie wynosi do 2,20%.Nie jest ono zbyt wysokie, ale dodajmy, że w tym przypadku maksymalna kwota lokaty to aż 2. 000. 000 złotych! To sprawia, że decydując się ulokować większe kwoty możemy liczyć na większy zarobek. Minimalna kwota lokaty to 1. 000 złotych.

Zaletą jest fakt, że możemy założyć dowolną ich ilość. Do naszej dyspozycji jest również elastyczny okres oszczędzania. Lokatę możemy założyć na 3, 4, 5, 6, 12, 18, 24 miesiące. Im dłuższy okres wybierzemy, tym więcej możemy zyskać. Jedynym warunkiem, który musimy spełnić, by skorzystać z tej oferty to założenie konta osobistego w owym banku.

4. Getin Bank – Lokata na nowe środki

Lokata na 10000 złotych to produkt, który oferuje nam również Getin Bank. Możemy ją założyć bez wychodzenia z domu – wszystkie niezbędne formalności załatwimy przez Internet. Pieniądze możemy zdeponować na 3, 6 lub 12 miesięcy.

Im dłużej, tym większe będziemy mieli zyski. Ile dokładnie? Przyjmując, że wybralibyśmy okres pół roku to nasz zysk netto wynosiłby ok. 80 złotych. Dodajmy jeszcze, że kwota minimalna to 500 złotych, a maksymalna – 300. 000 złotych.

5. Plus Bank – Lokata Nowa Kasa = Większy Zysk

Jej niebywałą zaletą jest to, że możemy ją założyć nie tylko poprzez bankowość elektroniczną, ale również przez aplikację mobilną. Niestety jej oprocentowanie nie dochodzi nawet do 2%. Do wyboru mamy dwa okresy deponowania środków – 3 lub 6 miesięcy.

Minimalna wartość lokaty to aż 5. 000 złotych, a maksymalna to 200. 000 złotych. Po pół roku trzymania pieniędzy na owej lokacie możemy liczyć na ok. 70 złotych zysku netto.

Jak wybrać najlepszą lokatę bankową? Podsumowanie

Powyższy ranking lokat pokazuje, że posiadając chociażby 10. 000 złotych mamy realne szanse na bezpieczny zysk. Być może nie jest on zadowalający dla większości z nas, ale zawsze jest to coś. Z pewnością jest to o wiele lepsze rozwiązanie niżeli trzymanie gotówki w domu.

Deponując środki na lokacie możemy być pewni, że ich nie stracimy. To również ma wpływ na to, że zarobki z lokat nie są oszałamiająco wysokie. Jakby jednak nie było dają nam możliwość zarobienia i pomnażania swoich oszczędności. A szczególnie na początku oszczędzania i inwestowania warto uczyć się na lokatach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.