Najlepsze sposoby na zarabianie w Internecie

Najlepsze sposoby zarabiania przez internet - BEZ ŚCIEMY!

Zarabianie przez Internet i praca zdalna cieszy się naprawdę ogromnym zainteresowaniem. Coraz to nowe osoby chciałyby wysilać się w takim zakresie. Zapewne Ty również, skoro tu trafiłeś i nadal czytasz ten artykuł. Powstało już wiele propozycji pracy przez Internet. Sam przeglądałem setki artykułów na ten temat.

Natomiast zauważyłem, że wiele z nich przedstawiają nam dość nieciekawe pomysły na zarabianie przez Internet – na przykład przez wypełnianie ankiet, oglądanie reklam – co nie jest ciekawe, a zarazem nie przynosi odpowiednich przychodów. O takich sposobach na zarabianie nie będę tutaj mówił. Poniżej przygotowałem listę lepszych pomysłów pracy przez Internet. I mam nadzieję, że pewne z nich szczególnie Ci się spodobają 🙂


Najlepsze przykłady pracy przez internet:

1. Pracuj jako freelancer

sposoby na zarabianie przez internet - praca zdalna freelancera

Zarobki od 0 do milionera – czyli wszystko zależy od Ciebie 🙂

Nie jest to trudna praca, choć taka może się wydawać. Freelancerzy są wolnymi strzelcami, więc decydują się na przyjmowanie zleceń od różnych klientów, firm i osób fizycznych. Czasami prowadzą własną działalność gospodarczą, a innym razem rozliczają się tylko na podstawie umowy o dzieło czy zlecenie (wystawiają też faktury przez serwis useme).

Popularna praca Freelancera to:

 • Copywriter – tworzy treści na potrzeby marketingu, reklamy i pozycjonowania stron internetowych. Można więc zarabiać na pisaniu, a czegoś takiego może się nauczyć niemalże każdy. Temat pracy Copywritera poruszam dokładnie w kursie online „Freelancing: Jak zostać Freelancerem – pracuj zdalnie i rozwijaj biznes online” lub „Jak zostać Copywriterem i zarabiać napisaniu?„. Jeśli więc chcesz się podszkolić, to serdecznie zapraszam!
 • Programista – zajmuje się programowaniem aplikacji, programów, gier i systemów. Aby zacząć należy opanować podstawowe języki programowania (np. Java, PHP ). Ja powoli uczę się programowania, więc gdy już będę mógł się czymś pochwalić, to na pewno dam znać. A przydać Ci się mogą „Najlepsze darmowe i płatne kursy online„(jest tam wiele o programowaniu).
 • Grafik komputerowy / montażysta filmów – tworzy piękne grafiki (banery, logo, materiały reklamowe) i filmy (także na kanał YT). W minimalnym stopniu i ja pełnię rolę montażysty filmów na swój kanał #JakSieRozwijac.
 • Projektant stron www – tworzy strony internetowe – firmowe, blogi i sklepy. Właśnie w tym kierunku przygotowany został mój kurs online „Ogarnij WordPress – tworzenie stron www” oraz jeszcze prostszy kurs o tworzeniu stron w najpopularniejszym kreatorze WIX o nazwie „Tworzenie stron WIX – stwórz stronę, bloga, sklep w 1 godzinę„.
 • Tłumacz – wystarczy znać jeden obcy język i spróbować swoich możliwości. Istnieją pewne serwisy dla Freelancerów i Przedsiębiorców online, które poszukują tłumaczy, więc również i do nich możesz dołączyć na początek. Z czasem można działać już samodzielnie, aby pozyskiwać własnych klientów, bez żadnych pośredników. Opanowanie języków obcych przyda się również w wielu innych aspektach. Ja przechodzę coraz to nowe kursy języka angielskiego. A niedługo myślę o hiszpańskim 🙂
 • Fotograf – posiada przeróżne zlecenia na zdjęcia, fotoreportaże. Pracuje jako fotograf ślubny, artystycznych, swoimi zdjęciami dzieli się również w serwisach stockowych, jak ShutterStock.
 • Napisanie książki – gdy już opanowałeś podstawy pisania, posiadasz duszę artysty bądź chcesz podzielić się czymś naprawdę ciekawym, to warto napisać własną książkę. Możliwe, że będzie cieszyć się ona wysoką popularnością. A wydanie książki można zacząć od e-booka przez pewne serwisy, jak Ridero czy Amazon. Tam odbywa się to bardzo prosto i szybko, więc zawsze możesz spróbować 🙂
 • Tworzenie kursów online – jeśli jesteś specjalistą, ekspertem, w pewnej dziedzinie, to taką wiedzą możesz podzielić się z większym gronem osób. Istnieją pewne serwisy, jak Udemy, w których możesz tworzyć kurs online i później jest on dostępny dla milionowej rzeszy potencjalnych klientów. Oni również zadbają o promocję Twojego kursu. Gdy prowadzisz pewne szkolenia stacjonarne, także prowadząc własną firmę, to tym bardziej powinieneś pomyśleć o kursach online. A do tworzenia własnej platformy kursowej może na początek wykorzystać Udemy(gdzie posiadam swoje kursy online), później Teachable, a następnie można pomyśleć o stworzeniu własnej platformy kursowej – własna domena, hosting, platforma itp.). Te kursy online pozwolą Ci otworzyć się na większe grupy osób, co dodatkowo przyniesie znacznie większe przychody. A jeśli chcesz znaleźć pomysł na kurs, to pomyśl, z jakimi problemami mogą stykać się pewni ludzie i jak Ty możesz im pomóc. Jak na przykład tworząc swój kurs o Pozycjonowaniu czy WordPressie zastanawiałem się, jak wiele osób nie potrafi samodzielnie pozycjonować stronę www czy Tworzyć stronę w WordPress, choć można to uczyć dość prosto i szybko. Wykonałem badania rynkowe(przez platformę Udemy i Planer Słów Kluczowych, Ubersuggest oraz Google Trends). Dzięki temu mogłem ocenić, że takie kursy online będą cieszyć się wysokim zainteresowaniem. I tak do mojego kursu o Pozycjonowaniu dołączyło na przestrzeni kilku miesięcy ponad kilkaset osób, a wszystkich kursantów na Udemy i na mojej platformie kursowej jest ponad 3000. Poniżej statystyki sprzed początku wystartowania kursu , więc liczby są znacznie mniejsze. Aktualne tutaj na moim profilu Instruktora Udemy. Dostępny jest już artykuł „Jak rozliczyć zagraniczne przychody Freelancera ze sprzedaży kursów online na Udemy„.
zarabianie przez internet przez tworzenie kursów online
 • Rozwijanie kanału YouTube – każdy może podzielić na na tym kanale czymś ciekawym, rozwiązywać pewne problemy innych, a zarazem dzielić się materiałami, które są po prostu chodliwe. Dodatkowo kanał ten może przyczynić się do promocji twojego bloga, kursów online i wielu innych działań, które prowadzisz. Tak to wygląda na przykład u mnie na kanale #JakSieRozwijac – koniecznie zajrzyj! A jeśli chcesz krok po kroku zacząć rozwijać i zarabiać na swoim kanale YT, to skorzystaj już z mojego kursu „YouTube Marketing – jak stworzyć, rozwijać i zarabiać na kanale YouTube?„.
 • Tworzenie popularnego bloga – wystarczy zacząć założenie bloga i później starać się dzielić na nim wartościowymi treściami. Dopasowanymi do czytelników, którzy pozostaną z nami przez długie lata. Gdy będzie ich już sporo, to można pomyśleć o przygotowaniu dla nich ciekawych produktów online (książki, kursu, usługi).

Inne przykłady zadań Freelancera:

 • praca wirtualnej asystentki
 • tworzenie prezentacji w PowerPoincie
 • realizacja usług SEO / Pozycjonowania stron www
 • dodawanie produktów do sklepów internetowych

Na pozostałe tematy również istnieje wiele kursów online, więc wystarczy wziąć w nich udział. Jaki stąd wniosek. Zostań ekspertem w danej dziedzinie i dzięki temu niedługo pracować jako wykwalifikowany Freelancer.

2. Prowadzenie sklepu internetowego

sposób na zarabianie przez internet - prowadzenie sklepu internetowego

Zarobki od 0 zł – ∞ zł / miesięcznie

Na prowadzenie takiego sklepu wystarczy czasami poświęcić kilka godzin dziennie, a może nam przynieść naprawdę ciekawe przychody. A innym razem może stanowić główne źródło dochodu i wtedy poświęcasz na prowadzenie sklepu cały etat, a nawet jeszcze więcej. Wszystko zależy od tego, jaką formę sprzedaży zamierzasz prowadzić. Możesz na przykład sprowadzić pewne produkty z zagranicy(np. Chin) i dzięki temu dalej organizować ich sprzedaż.

A innym razem można prowadzić sklep online w ramach dropshippingu. W ten sposób promujesz w swoim sklepie produkty pewnego sprzedawcy. I jeśli ktoś w Twoim sklepie zdecyduje się na zakup, to później całym zamówieniem zajmuje się dany sprzedawca, a nie Ty. Pośredniczysz w takiej sprzedaży, więc otrzymujesz z tego faktu cenne profity. Natomiast sklep w ramach dropshippingu warto dokładnie przemyśleć, ponieważ partnerzy(sprzedawcy, producenci) nie zawsze zapewniają dobrych warunków. Dodatkowo nie możesz często wpływać na cenę takich produktów, a co innego jest, jeśli to Ty jesteśmy sprzedawcą i producentem(np. produktów elektronicznych).

3. Prowadzenie kanałów Social Media

A. Aktualnie niemalże każda firma, a zarazem znane osoby, prowadzą pewne konta społecznościowe (Facebook, Instagram, Pinterest, Twitter, YouTube, LinkedIn). Jednak później dostrzegają, że nie posiadają w tym zakresie dużego doświadczenia. Przecież umieszczanie skutecznych wpisów opiera się nie tylko na wysokiej jakości zdjęć, ale również treści, opanowania zasad SEO(#hashtagów), lecz wielu innych działaniach. Dopiero coś takiego może sprawić, że dany kanał społecznościowy staje się coraz bardziej popularny. Innym razem właściciele takich Social Media nie mają czasu i dlatego to zadanie chcieliby zlecić komuś innemu.

Za prowadzenie pewnych kanałów Social Media można(np. 8-12 wpisów na Facebooku, Instagramie w miesiącu) może zapewnić Ci przychód w wysokości 100-600 zł.

B. Inna opcja to prowadzenie własnego / popularnego kanału Social Media. Dzięki temu możesz uzyskiwać propozycję współpracy partnerskiej, barterowej i wiele innych. Ostatnio słyszałem, jak nawet kilkulatkowie zakładają swój Instagram i z pomocą rodziców są coraz bardziej znani. Posiadają nawet kilkaset tysięcy obserwujących i przez to udaje im się uzyskiwać wiele propozycji reklamowych od firm. Są one w stanie im wiele zapłacić, aby na ich kanale pojawiła się pewna promocja ich produktów czy usług. Czasami odbywa się to w formie recenzji. Tak więc rodzice z dziećmi, ale nie tylko, lecz każdy, może pomyśleć o założeniu ciekawego kanału społecznościowego. Należy mieć tylko dobry pomysł i być zdeterminowanym w jego długofalowym prowadzeniu 🙂

4. Zarabianie na programach partnerskich

Programy partnerskie są coraz częściej wykorzystywane do uzyskiwania ciekawych przychodów. Opierają się na polecaniu pewnych produktów czy usług. Gdy ktoś zdecyduje się na zakup z naszego linku, to później my otrzymujemy pewien % z takiej transakcji. Takie rozwiązanie szczególnie pasuje do właścicieli popularnych stron www i kanałów społecznościowych.

Co można polecać w ramach programów partnerskich: produkty znanych marek, książki, kursy online, produkty finansowe i bankowe, usługi hostingowe, sklepy i strony www. Najlepiej, gdy takie produkty i usługi są dopasowane do użytkowników danej strony www czy kanału Social Media. W przeciwnym razie będzie to nachalna reklama, z której nikt nie skorzysta. Co istotne, muszą to być produkty i usług wypróbowane, które są godne polecenia, a nie tylko stworzona w celu pozyskania samych pieniędzy.

Moje spostrzeżenia: Na programach partnerskich można zarabiać. Wystarczy spojrzeć na blog Pata Flynna czy CreateandGo, których twórcy na polecaniu innych produktów i usług każdego miesiąca zarabiają powyżej 100 tys. $$. W przypadku polskich blogerów są to niższe przychody, ale nadal mogą oscylować w wysokości kilku do kilkudziesięciu zł, więc jest o co powalczyć.

Mi aktualnie miesięcznie udaje się zarabiać na programach partnerskich kilkaset zł. Na jednym programie każdego miesiąca zarabiam ok. 100 zł lub znacznie więcej. Zajrzyj do mojej strony „Narzędzia„, gdzie przedstawiam Ci najlepsze te programy partnerskie, na których to już i Ty możesz zacząć zarabiać.

program partnerski asps zarobki blogera szymon owedyk
Przychód jednego z wielu programów partnerskich

5. Zarabianie na obrocie domenami

Więcej o tym pisałem w artykule „Przechwytywanie domen„.

6. Prowadzenie własnej agencji reklamowej

Założenie własnej firmy internetowej, agencji reklamowej, firmy seo, agencji interaktywnej czy podobnej. Możesz wtedy zapewniać usługi dotyczące pozycjonowania, tworzenia stron, copywritingu i wiele innych. Tak to było u mnie, gdy po wielu latach działania jako Freelancer, spróbowałem swoich sił i założyłem firmę na okres 2 lat, dalej rozwijając swoją markę CopywriterExpert. Aktualnie nie mam firmy(przynajmniej na razie) ponieważ po 2 latach zbliżył się duży ZUS, a chciałem go ominąć. A przy okazji zależało mi na powrocie na Freelancing – rozliczanie się na podstawie umów zlecenie/dzieło z najważniejszymi Klientami i pewna niezależność finansowa, mniejsze opłaty. Dzięki temu jest jest mi znacznie łatwiej(jakby kamień spadł mi z serca, co za ulga bez tej firmy. Choć może za jakiś czas ponownie będę ją prowadził – wszystko przez wzgląd na coraz większą popularność bloga i zarabianie pieniędzy przez moje kursy online i książki.

7. Tworzenie i sprzedaż muzyki, gier, wideo

Świetna propozycja dla artystów. Na przykład muzycy mogą założyć własne studio i tworzyć muzykę do reklam i wielu innych zastosowań. Dodatkowo udostępniać swoją muzykę do pewnych prezentacji, filmów. Twórcy gier mogą pomyśleć o udostępnieniu swojej gry w Google Play czy innych miejscach, gdzie zyskają na popularności i będą mogły przynosić stałe dochody.

A twórcy wideo i animacji, jeśli są w tym dobrze, to otrzymają wiele zleceń na przygotowanie pewnych filmów, prezentacji, animacji reklamowych. Wystarczy tylko zadbać o dobrą reklamę swoich usług i coraz lepsze portfolio.

8. Korepetycje online

sposób na zarabianie przez internet - korepetycje online

Jeśli jesteś nauczycielem bądź ekspertem w jakimś temacie, to możesz udzielać korepetycji. Istnieją polskie i zagraniczne serwisy zrzeszające nauczycieli. Wystarczy założyć w nich swoje konto nauczyciela/instruktora. Następnie ustal swoje warunki, czyli wynagrodzenie za 1 godzinę lekcyjną. Dzięki temu może właśnie ta forma zatrudnienia będzie stanowić dla Ciebie dodatkowy bądź stały dochód.

9. Projektowanie i sprzedaż ubrań

To praca nie tylko online, lecz fizyczna, jednak ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Pewne znane blogerki modowe postanowiły stworzyć własną kolekcję ubrań, a całą sprzedaż poprowadziły w dość prostym sklepie internetowym. Jego założenie nie okazuje się trudne. Sam taki sklep udało mi się stworzyć w kilka godzin (biorąc pod uwagę dodanie wszystkich produktów, narzędzi itp.) dzięki oprogramowaniu Shoplo.

10. Inne sposoby zarabiania przez Internet:

 • Zorganizowanie akcji crowdfundingowej i Patronite – dość popularna forma zarabiania online od kilku lat, więc jeśli masz ciekawy pomysł bądź ideę, która zyska poparcie w społeczeństwie, to spróbuj. Za wiele Cię to nie kosztuje, a zyskać możesz naprawdę wiele.
 • Sprzedaż wyrobów home-made czyli własnej roboty – zostać producentem, a zarazem sprzedawcą swoich domowych produktów, które docenią nie tylko twoi krewni, przyjaciele, ale również większe grupy osób. Może z czasem postarać się o własny sklep online i reklamę na FB czy Google Adwords. Dzięki temu możesz zwiększać markę swoich wyrobów, na które pojawią się stałe zlecenia rosnącej grupy Klientów.
 • Prowadzenie księgarni internetowej – jej założenie nie jest trudne, więc jeśli uwielbiasz dzielić się recenzjami na temat książek i regularnie czytasz nowe, to na pewno warto spróbować. Umożliwia czerpanie przychodów z prowizji, wystarczy tylko dołączyć do odpowiednich programów, jak Złote Myśli czy Selkar bądź innych. A później możesz pomyśleć o założeniu własnej księgarni.
 • Prowadzenie porównywarki i recenzji produktów – ułatwiasz czytelnikom dokonanie zakupy i dzięki temu decydują się na zakup z linka, który im udostępnisz, a zarazem umożliwia Ci to nawiązywanie współpracy ze sprzedawcami i producentami.

A Ty jakie masz jeszcze pomysły na biznes i sposoby na zarabianie przez Internet przez najbliższe lata?! Koniecznie daj o nich znać w komentarzu!

5 Comments

 1. Karol Zarobić

  Ja zaczynałem w czasach gdy praktycznie jedynymi „realnymi” metodami na zarabianie online było klikanie w bannery albo wypełnianie ankiet. Postanowiłem jednak pójść swoją drogą, tworząc własne witryny i korzystając ze startujących wówczas programów partnerskich. Cześć przychodu pozyskiwałem w ten sposób, a część szukając reklamodawców na własną rękę. I praktycznie każda ze stron które stworzyłem, generowała mniejsze lub większe przychody. Dziś nie trzeba mieć specjalnych umiejętności by samodzielnie stworzyć własną www lub bloga. Wystarczy dobry pomysł i kilka przydatnych porad od osób, które siedzą w temacie zarabiania nie od dziś 😉

  1. Szymon Owedyk

   Zgadza się Karol, choć potrzeba w takim działaniu samozaparcia i determinacji. Bez tego się nie uda. I należy też zachować równowagę, aby np. tworzyć pewien biznes online, ale przy okazji realizować się w innej dziedzinie(gdzie jest tradycyjny kontakt z ludźmi itp.). Ja przynajmniej coś takiego preferuję.

 2. Haker Kselax (@hacker_kselax)

  Teraz koronawirus i praca w fabryce są niebezpieczne. Jak zarabiać w Internecie? Jako twórca stron internetowych możesz zarabiać w bardzo prosty sposób, musisz zarejestrować się na bezpłatnej stronie internetowej, takiej jak https://myjob.asia/pl/, i zacząć brać projekty, a wszyscy jesteś już programistą. Następnie po prostu przeprowadzamy projekt po projekcie, a Twoje kwalifikacje automatycznie wzrosną i zarobki.

 3. Arek_Zamosc

  Ciekawe opcje. Chociaż wg mnie teraz najprościej po prostu o bezzwrotną dotację. Mnie się udało na start 24 000 zł z UP. Extra po kolei rozpisał to gościu w książce Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę.

  Tylko słabiutko teraz z klientami ale chociaż kasa się zgadza:)

  1. Szymon Owedyk

   Dzięki wielkie za polecenie tej książki. Sam myślę o zdobyciu takich dotacji i nie tylko ja, mój brat również, więc chętnie mu ją polecę i sam się z nią zapoznam. Życzę powodzenia w pozyskiwaniu coraz to nowych Klientów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.