Najlepsze sposoby na zarabianie w Internecie 2019-2020

Zarabianie przez Internet i praca zdalna cieszy się naprawdę ogromnym zainteresowaniem. Coraz to nowe osoby chciałyby wysilać się w takim zakresie. Zapewne Ty również, skoro tu trafiłeś i nadal czytasz ten artykuł. Powstało już wiele propozycji pracy przez Internet. Sam przeglądałem setki artykułów na ten temat.

Natomiast zauważyłem, że wiele z nich przedstawiają nam dość nieciekawe pomysły na zarabianie przez Internet - na przykład przez wypełnianie ankiet, oglądanie reklam - co nie jest ciekawe, a zarazem nie przynosi odpowiednich przychodów. O takich sposobach na zarabianie nie będę tutaj mówił. Poniżej przygotowałem listę lepszych pomysłów pracy przez Internet. I mam nadzieję, że pewne z nich szczególnie Ci się spodobają 🙂


Film z kanału #JakSieRozwijac:


Artykuł:

Najlepsze przykłady pracy przez internet:

1. Pracuj jako Freelancer

Zarobki od 0 do milionera - czyli wszystko zależy od Ciebie 🙂

Nie jest to trudna praca, choć taka może się wydawać. Freelancerzy są wolnymi strzelcami, więc decydują się na przyjmowanie zleceń od różnych klientów, firm i osób fizycznych. Czasami prowadzą własną działalność gospodarczą, a innym razem rozliczają się tylko na podstawie umowy o dzieło czy zlecenie (wystawiają też faktury przez serwis useme).

Popularna praca Freelancera to:

 • Copywriter - tworzy treści na potrzeby marketingu, reklamy i pozycjonowania stron internetowych. Można więc zarabiać na pisaniu, a czegoś takiego może się nauczyć niemalże każdy. Temat pracy Copywritera poruszam dokładnie w kursie "Freelancing: Jak zostać Freelancerem - pracuj zdalnie i rozwijaj biznes online". Jeśli więc chcesz się podszkolić, to serdecznie zapraszam!
 • Programista - zajmuje się programowaniem aplikacji, programów, gier i systemów. Aby zacząć należy opanować podstawowe języki programowania (np. Java, PHP ). Ja powoli uczę się programowania, więc gdy już będę mógł się czymś pochwalić, to na pewno dam znać 🙂
 • Grafik komputerowy / montażysta filmów - tworzy piękne grafiki (banery, logo, materiały reklamowe) i filmy (także na kanał YT). W minimalnym stopniu i ja pełnię rolę montażysty filmów na swój kanał #JakSieRozwijac.
 • Projektant stron www - tworzy strony internetowe - firmowe, blogi i sklepy. Właśnie w tym kierunku przygotowany został mój kurs online "Ogarnij WordPress - tworzenie stron www".
 • Tłumacz - wystarczy znać jeden obcy język i spróbować swoich możliwości. Istnieją pewne serwisy dla Freelancerów i Przedsiębiorców online, które poszukują tłumaczy, więc również i do nich możesz dołączyć na początek. Z czasem można działać już samodzielnie, aby pozyskiwać własnych klientów, bez żadnych pośredników. Opanowanie języków obcych przyda się również w wielu innych aspektach. Ja przechodzę coraz to nowe kursy języka angielskiego. A niedługo myślę o hiszpańskim 🙂
 • Fotograf - posiada przeróżne zlecenia na zdjęcia, fotoreportaże. Pracuje jako fotograf ślubny, artystycznych, swoimi zdjęciami dzieli się również w serwisach stockowych, jak ShutterStock.
 • Napisanie książki - gdy już opanowałeś podstawy pisania, posiadasz duszę artysty bądź chcesz podzielić się czymś naprawdę ciekawym, to warto napisać własną książkę. Możliwe, że będzie cieszyć się ona wysoką popularnością. A wydanie książki można zacząć od e-booka przez pewne serwisy, jak Ridero czy Amazon. Tam odbywa się to bardzo prosto i szybko, więc zawsze możesz spróbować 🙂
 • Tworzenie kursów online - jeśli jesteś specjalistą, ekspertem, w pewnej dziedzinie, to taką wiedzą możesz podzielić się z większym gronem osób. Istnieją pewne serwisy, jak Udemy, w których możesz tworzyć kurs online i później jest on dostępny dla milionowej rzeszy potencjalnych klientów. Oni również zadbają o promocję Twojego kursu. Gdy prowadzisz pewne szkolenia stacjonarne, także prowadząc własną firmę, to tym bardziej powinieneś pomyśleć o kursach online. A do tworzenia własnej platformy kursowej może na początek wykorzystać Udemy(gdzie posiadam swoje kursy online), później Teachable, a następnie można pomyśleć o stworzeniu własnej platformy kursowej - własna domena, hosting, platforma itp.). Te kursy online pozwolą Ci otworzyć się na większe grupy osób, co dodatkowo przyniesie znacznie większe przychody. A jeśli chcesz znaleźć pomysł na kurs, to pomyśl, z jakimi problemami mogą stykać się pewni ludzie i jak Ty możesz im pomóc. Jak na przykład tworząc swój kurs o Pozycjonowaniu czy WordPressie zastanawiałem się, jak wiele osób nie potrafi samodzielnie pozycjonować stronę www czy Tworzyć stronę w WordPress, choć można to uczyć dość prosto i szybko. Wykonałem badania rynkowe(przez platformę Udemy i Planer Słów Kluczowych, Ubersuggest oraz Google Trends). Dzięki temu mogłem ocenić, że takie kursy online będą cieszyć się wysokim zainteresowaniem. I tak do mojego kursu o Pozycjonowaniu dołączyło na przestrzeni kilku miesięcy ponad kilkaset osób, a wszystkich kursantów na Udemy i na mojej platformie kursowej jest ponad 3000. Poniżej statystyki sprzed początku wystartowania kursu , więc liczby są znacznie mniejsze. Aktualne tutaj na moim profilu Instruktora Udemy. Dostępny jest już artykuł "Jak rozliczyć zagraniczne przychody Freelancera ze sprzedaży kursów online na Udemy".
 • Rozwijanie kanału YouTube - każdy może podzielić na na tym kanale czymś ciekawym, rozwiązywać pewne problemy innych, a zarazem dzielić się materiałami, które są po prostu chodliwe. Dodatkowo kanał ten może przyczynić się do promocji twojego bloga, kursów online i wielu innych działań, które prowadzisz. Tak to wygląda na przykład u mnie na kanale #JakSieRozwijac - koniecznie zajrzyj 🙂
 • Tworzenie popularnego bloga - wystarczy zacząć założenie bloga i później starać się dzielić na nim wartościowymi treściami. Dopasowanymi do czytelników, którzy pozostaną z nami przez długie lata. Gdy będzie ich już sporo, to można pomyśleć o przygotowaniu dla nich ciekawych produktów online (książki, kursu, usługi).

Inne przykłady zadań Freelancera:

 • praca wirtualnej asystentki
 • tworzenie prezentacji w PowerPoincie
 • realizacja usług SEO / Pozycjonowania stron www
 • dodawanie produktów do sklepów internetowych

Na pozostałe tematy również istnieje wiele kursów online, więc wystarczy wziąć w nich udział. Jaki stąd wniosek. Zostań ekspertem w danej dziedzinie i dzięki temu niedługo pracować jako wykwalifikowany Freelancer.

2. Prowadzenie sklepu internetowego

Zarobki od 0 zł – ∞ zł / miesięcznie

Na prowadzenie takiego sklepu wystarczy czasami poświęcić kilka godzin dziennie, a może nam przynieść naprawdę ciekawe przychody. A innym razem może stanowić główne źródło dochodu i wtedy poświęcasz na prowadzenie sklepu cały etat, a nawet jeszcze więcej. Wszystko zależy od tego, jaką formę sprzedaży zamierzasz prowadzić. Możesz na przykład sprowadzić pewne produkty z zagranicy(np. Chin) i dzięki temu dalej organizować ich sprzedaż.

A innym razem można prowadzić sklep online w ramach dropshippingu. W ten sposób promujesz w swoim sklepie produkty pewnego sprzedawcy. I jeśli ktoś w Twoim sklepie zdecyduje się na zakup, to później całym zamówieniem zajmuje się dany sprzedawca, a nie Ty. Pośredniczysz w takiej sprzedaży, więc otrzymujesz z tego faktu cenne profity. Natomiast sklep w ramach dropshippingu warto dokładnie przemyśleć, ponieważ partnerzy(sprzedawcy, producenci) nie zawsze zapewniają dobrych warunków. Dodatkowo nie możesz często wpływać na cenę takich produktów, a co innego jest, jeśli to Ty jesteśmy sprzedawcą i producentem(np. produktów elektronicznych).

3. Prowadzenie kanałów Social Media

A. Aktualnie niemalże każda firma, a zarazem znane osoby, prowadzą pewne konta społecznościowe (Facebook, Instagram, Pinterest, Twitter, YouTube, LinkedIn). Jednak później dostrzegają, że nie posiadają w tym zakresie dużego doświadczenia. Przecież umieszczanie skutecznych wpisów opiera się nie tylko na wysokiej jakości zdjęć, ale również treści, opanowania zasad SEO(#hashtagów), lecz wielu innych działaniach. Dopiero coś takiego może sprawić, że dany kanał społecznościowy staje się coraz bardziej popularny. Innym razem właściciele takich Social Media nie mają czasu i dlatego to zadanie chcieliby zlecić komuś innemu.

Za prowadzenie pewnych kanałów Social Media można(np. 8-12 wpisów na Facebooku, Instagramie w miesiącu) może zapewnić Ci przychód w wysokości 100-600 zł.

B. Inna opcja to prowadzenie własnego / popularnego kanału Social Media. Dzięki temu możesz uzyskiwać propozycję współpracy partnerskiej, barterowej i wiele innych. Ostatnio słyszałem, jak nawet kilkulatkowie zakładają swój Instagram i z pomocą rodziców są coraz bardziej znani. Posiadają nawet kilkaset tysięcy obserwujących i przez to udaje im się uzyskiwać wiele propozycji reklamowych od firm. Są one w stanie im wiele zapłacić, aby na ich kanale pojawiła się pewna promocja ich produktów czy usług. Czasami odbywa się to w formie recenzji. Tak więc rodzice z dziećmi, ale nie tylko, lecz każdy, może pomyśleć o założeniu ciekawego kanału społecznościowego. Należy mieć tylko dobry pomysł i być zdeterminowanym w jego długofalowym prowadzeniu 🙂

4. Zarabianie na programach partnerskich

Programy partnerskie są coraz częściej wykorzystywane do uzyskiwania ciekawych przychodów. Opierają się na polecaniu pewnych produktów czy usług. Gdy ktoś zdecyduje się na zakup z naszego linku, to później my otrzymujemy pewien % z takiej transakcji. Takie rozwiązanie szczególnie pasuje do właścicieli popularnych stron www i kanałów społecznościowych.

Co można polecać w ramach programów partnerskich: produkty znanych marek, książki, kursy online, produkty finansowe i bankowe, usługi hostingowe, sklepy i strony www. Najlepiej, gdy takie produkty i usługi są dopasowane do użytkowników danej strony www czy kanału Social Media. W przeciwnym razie będzie to nachalna reklama, z której nikt nie skorzysta. Co istotne, muszą to być produkty i usług wypróbowane, które są godne polecenia, a nie tylko stworzona w celu pozyskania samych pieniędzy.

Moje spostrzeżenia: Na programach partnerskich można zarabiać. Wystarczy spojrzeć na blog Pata Flynna czy CreateandGo, których twórcy na polecaniu innych produktów i usług każdego miesiąca zarabiają powyżej 100 tys. $$. W przypadku polskich blogerów są to niższe przychody, ale nadal mogą oscylować w wysokości kilku do kilkudziesięciu zł, więc jest o co powalczyć.

Mi aktualnie miesięcznie udaje się zarabiać na programach partnerskich kilkaset zł. Na jednym programie każdego miesiąca zarabiam ok. 100 zł. Zajrzyj do mojej strony "Narzędzia", gdzie przedstawiam kilka programów i narzędzi w ramach współpracy programu partnerskiego. Może któryś z nich i Ciebie zainteresuje, skorzystasz z niego, a tym samym zwiększysz mój przychód. Poniżej zdjęcie pokazujące ostatni przychód z 1 programu 🙂

Niedługo z tego programu partnerskiego APSP będę uzyskiwał 20% przychodu, ponieważ zamawiam wyższy pakiet ich usług. Tym samym i moje przychody z polecenia tego narzędzia również będą wzrastać. Więcej o nim pisałem w artykule "Jak sprawdzić pozycję strony w Google".

5. Zarabianie na obrocie domenami

Więcej o tym pisałem w artykule "Przechwytywanie domen".

6. Prowadzenie własnej agencji reklamowej

Założenie własnej firmy internetowej, agencji reklamowej, firmy seo, agencji interaktywnej czy podobnej. Możesz wtedy zapewniać usługi dotyczące pozycjonowania, tworzenia stron, copywritingu i wiele innych. Tak to było u mnie, gdy po wielu latach działania jako Freelancer, spróbowałem swoich sił i założyłem firmę na okres 2 lat, dalej rozwijając swoją markę CopywriterExpert. Aktualnie nie mam firmy(przynajmniej na razie) ponieważ po 2 latach zbliżył się duży ZUS, a chciałem go ominąć. A przy okazji zależało mi na powrocie na Freelancing - rozliczanie się na podstawie umów zlecenie/dzieło z najważniejszymi Klientami i pewna niezależność finansowa, mniejsze opłaty. Dzięki temu jest jest mi znacznie łatwiej(jakby kamień spadł mi z serca, co za ulga bez tej firmy. Choć może za jakiś czas ponownie będę ją prowadził - wszystko przez wzgląd na coraz większą popularność bloga i zarabianie pieniędzy przez moje kursy online i książki 🙂

7. Tworzenie i sprzedaż muzyki, gier, wideo

Świetna propozycja dla artystów. Na przykład muzycy mogą założyć własne studio i tworzyć muzykę do reklam i wielu innych zastosowań. Dodatkowo udostępniać swoją muzykę do pewnych prezentacji, filmów. Twórcy gier mogą pomyśleć o udostępnieniu swojej gry w Google Play czy innych miejscach, gdzie zyskają na popularności i będą mogły przynosić stałe dochody.

A twórcy wideo i animacji, jeśli są w tym dobrze, to otrzymają wiele zleceń na przygotowanie pewnych filmów, prezentacji, animacji reklamowych. Wystarczy tylko zadbać o dobrą reklamę swoich usług i coraz lepsze portfolio.

8. Korepetycje online

Jeśli jesteś nauczycielem bądź ekspertem w jakimś temacie, to możesz udzielać korepetycji. Istnieją polskie i zagraniczne serwisy zrzeszające nauczycieli. Wystarczy założyć w nich swoje konto nauczyciela/instruktora. Następnie ustal swoje warunki, czyli wynagrodzenie za 1 godzinę lekcyjną. Dzięki temu może właśnie ta forma zatrudnienia będzie stanowić dla Ciebie dodatkowy bądź stały dochód.

9. Projektowanie i sprzedaż ubrań

To praca nie tylko online, lecz fizyczna, jednak ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Pewne znane blogerki modowe postanowiły stworzyć własną kolekcję ubrań, a całą sprzedaż poprowadziły w dość prostym sklepie internetowym. Jego założenie nie okazuje się trudne. Sam taki sklep udało mi się stworzyć w kilka godzin (biorąc pod uwagę dodanie wszystkich produktów, narzędzi itp.) dzięki oprogramowaniu Shoplo.

10. Inne sposoby zarabiania przez Internet:

 • Zorganizowanie akcji crowdfundingowej i Patronite - dość popularna forma zarabiania online od kilku lat, więc jeśli masz ciekawy pomysł bądź ideę, która zyska poparcie w społeczeństwie, to spróbuj. Za wiele Cię to nie kosztuje, a zyskać możesz naprawdę wiele.
 • Sprzedaż wyrobów home-made czyli własnej roboty - zostać producentem, a zarazem sprzedawcą swoich domowych produktów, które docenią nie tylko twoi krewni, przyjaciele, ale również większe grupy osób. Może z czasem postarać się o własny sklep online i reklamę na FB czy Google Adwords. Dzięki temu możesz zwiększać markę swoich wyrobów, na które pojawią się stałe zlecenia rosnącej grupy Klientów.
 • Prowadzenie księgarni internetowej - jej założenie nie jest trudne, więc jeśli uwielbiasz dzielić się recenzjami na temat książek i regularnie czytasz nowe, to na pewno warto spróbować. Umożliwia czerpanie przychodów z prowizji, wystarczy tylko dołączyć do odpowiednich programów, jak Złote Myśli czy Selkar bądź innych. A później możesz pomyśleć o założeniu własnej księgarni.
 • Prowadzenie porównywarki i recenzji produktów - ułatwiasz czytelnikom dokonanie zakupy i dzięki temu decydują się na zakup z linka, który im udostępnisz, a zarazem umożliwia Ci to nawiązywanie współpracy ze sprzedawcami i producentami.

A Ty jakie masz jeszcze pomysły i sposoby na zarabianie przez Internet?! Koniecznie daj o nich znać w komentarzu! Więcej wskazówek na ten temat i wiele innych znajdziesz w moim kursie online "Zostań Freelancerem - pracuj zdalnie i rozwijaj biznes online". Mogą Cię także zainteresować moje pozostałe kursy online i książki o SEO, WordPress, YouTube i Biznesie online. Zachęcam do wykorzystania, ponieważ naprawdę warto, o czym przekonało się już tysiące zadowolonych Klientów. Możesz poznać ich opinie!

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.