Udemy Zarobki = Zarabianie na kursach online. Ile i jak?

Udemy Zarobki = Zarabianie na kursach online. Ile i jak?

Udemy to aktualnie moje stałe źródło dochodu. To właśnie na tej platformie ruszyłem ze sprzedażą swoich kursów online. Dlaczego? Ponieważ portal Udemy daje mi automatycznie dostęp do milionów potencjalnych Klientów. Dodatkowo mogę w odpowiedni sposób współpracować z serwisem Udemy, aby zarobki ze sprzedaży kursów online były jeszcze większe. Ale jak dokładnie wyglądają te zarobki Udemy?

Zarabianie na kursach online na Udemy może okazać się dochodowe

To sprawdziło się w moim wypadku. Możliwe, że i Ty posiadasz wiedzę, kwalifikacje, którą możesz przekazać innym. Wystarczy tylko, że tym czymś podzielisz się w formie kursu wideo, który udostępnisz na Udemy. Nie musisz więc posiadać ogromnej listy mailingowej, popularnego bloga czy profilu social media. Oczywiście to także może okazać się przydatne, ale nie jest konieczne 🙂

Jak można zarabiać na Udemy?

Za utworzenie konta na Udemy nie ponosimy żadnych kosztów. Korzystać możemy z niego, gdy sami zakupujemy pewne kursy online i je przechodzimy. Ale to nie wszystko, ponieważ możemy zostać instruktorami. Wystarczy tylko odpowiednio wypełnić swój profil. A później przejść do etapu tworzenia kursu online. Tworząc już taki kurs, za umieszczenie filmów wideo, dodatkowych plików itp. również nie są pobierane żadne opłaty. Nie ma ograniczenia w ilości przesyłanych filmów. Choć na pewno warto zadbać o ich wysoką jakość.

Możemy opublikować darmowe i płatne kursy online na Udemy. I później ze sprzedaży takich kursów otrzymujemy odpowiednie wynagrodzenie. Jak jednak taka wypłata z kursów online na Udemy wygląda? Jak wygląda partnerstwo z Udemy?

Opcja 1: uzyskujemy 97% w przychodach ze sprzedaży kursów online, które udostępniliśmy swojej grupie odbiorców za pomocą utworzonego kuponu instruktorskiego. Polega to na tym, że gdy mamy pewną listę mailingową, przez popularny blog, kanał social media, to możemy tworząc kurs na Udemy, przygotować także do niego kupon z pewną promocją. Możemy później taki link przesłać do swoich potencjalnych klientów. I jeśli oni korzystając z naszego linku do kursu, zdecydowali się na jego zakup, to my otrzymujemy aż 97% przychodu, a Udemy pobiera tylko 3% opłaty administracyjnej. Jeśli więc mamy szerokie zasięgi, to warto skorzystać z takiej opcji.

Jak ja staram się ją wykorzystać? Przygotowałem w swoich kursach kilka różnych kuponów. I udostępniam je później odwiedzającym mój blog, czytelnikom zapisanych do newslettera oraz moim patronom na Patronite(to w przyszłości: Najlepszą ofertę przedstawiam swoim patronom), kolejną ofertę czytelnikom bloga, a inną ciekawą ofertę odwiedzającym mój blog i kanały social media. Im ktoś jest bardziej zaangażowany w mój blog oraz kanał YT #JakSieRozwijac i wspieranie mnie, tym może liczyć na lepszą ofertę moich kursów online. A wszystkie te kursy i książki znajdują się w moim sklepie, do którego zapraszam 🙂

Opcja 2: 50% przychodu ze sprzedaży, gdy ktoś pojawi się na Udemy, znajdzie nasz kurs i zdecyduje się na zakup. Wtedy kupujący nie trafiają na nasz kurs przez link, który mi im udostępniliśmy. Na Udemy każdego dnia pojawia się wielu stałych i nowych uczestników kursów. Dlatego współpracując z Udemy w taki sposób jesteśmy w stanie uzbierać naprawdę ciekawą sumę ze sprzedaży. Szczególnie, jeśli stworzymy kurs online, który będzie cieszył się wysoką popularnością. Na początek możemy tworzyć kursy online w języku polskim, a później otworzyć się na cały świat i przygotować kurs online w języku angielskim. Ja już rozwijam się w tym kierunku 🙂

Opcja 3: zazwyczaj 25% przychodu ze sprzedaży kursów, gdy decydujemy się na to, by Udemy tworzyła reklamę naszych kursów online w swojej sieci odbiorców, w reklamach social media(google adwords i fb). Wtedy Udemy uzyskuje 75% przychodu, ze względu na koszty, które poświęci w ramach przygotowania reklamy. Taką opcję również warto wybrać, gdy chcemy tym bardziej zwiększyć sprzedać naszych kursów na Udemy (Natomiast Udemy ma tutaj już przyzwolenie, aby organizować zniżki naszych kursów, nawet powyżej 90%, by zwiększyć sprzedaż).

Opcja 4: kilka do kilkunastu % przychodu ze sprzedaży kursów, gdy dołączamy do programy Udemy for Business. Wtedy nasze kursy Udemy proponuje w ramach programu Udemy dla firm (tutaj także Udemy może organizować zniżki naszych kursów, nawet powyżej 90%, by zwiększyć sprzedaż).

Instruktor tworzący kurs na Udemy w każdym momencie ma możliwość wykorzystania wszystkich 4 opcji zarabiania. Ale może również wyłączyć pewne opcje zarabiania. Gdy instruktor posiada ogromne zasięgi, dużą listę mailingową, to może zarabiać tylko wybierając opcję 1. I tak jego odbiorcy zdecydują się na zakup jego kursów. Ale, gdy takich potencjalnych klientów nie posiadamy, takich zasięgów, to wtedy dobrze jest wykorzystać wszelkie opcje zarabiania. Dzięki temu w naszych kursach pojawią się nowi uczestnicy, nowe recenzje. A to także później wpłynie na dalszą sprzedaż i rozwój naszych kursów.

Przez cały czas można śledzić uzyskiwaną sprzedaż w "Raporcie przychodów". Widzimy tam datę zakupu kursów, imię i nazwisko uczestników, przypisany kanał przychodów, cenę całkowitą i uzyskany przychód. Dzięki temu możemy dokładnie monitorować, ile w danym miesiącu zarabiamy. I dowiadujemy się, jakie kanały sprzedaży okazują się dla nas najlepsze. Gdy wprowadzimy pewne zmiany w swoim kursie bądź w opcjach zarabiania na kursach Udemy, to później jesteśmy w stanie to wszystko kontrolować.

Ile można zarobić na kursach online na Udemy?

Zarobki ze sprzedaży kursu bądź kilku kursów na Udemy mogą oscylować od kilku do kilku tysięcy $ na miesiąc, a nawet jeszcze więcej. Wystarczy tylko przygotować naprawdę dobry kurs i jeszcze taki, który się sprzeda, czyli będzie na niego popyt. A jest to możliwe. Udemy nawet udostępniło instruktorom narzędzie "Spostrzeżenia z rynku" i tam właśnie po wpisaniu tematyki kursu, który chcemy przygotować dowiadujemy się, jaka jest je popularność i ogólna ocena. Takie badania rynku mogą nam dokładnie ukazać, w jakim kierunku powinniśmy pójść.

Oto kilka wyników z badań tematyki "Facebook Marketing". Zobacz, jakie wyniki ukazują się na ten temat:

Może zastanawiasz się czy warto spróbować i zarabiać na kursach online na Udemy? Ja również byłem przed tym krokiem i muszę przyznać, że warto. Nic na tym nie stracisz, a tylko zyskasz. Nie tylko więcej $$, ale również nowe doświadczenie w sprzedaży itp.

Poniżej widzisz mój niedawny raport przychodów, z którego wynika, że na podstawie kilku miesięcy udało mi się zebrać już niezłą sumę. I są miesiące, gdy ta sprzedaż na Udemy jest naprawdę wysoka. To był szczególnie grudzień, styczeń i luty. Ale myślę, że i kolejne miesiące będą ciekawe. Jestem tego pewny, ponieważ swoje kursy sprzedaję korzystając także z własnej listy mailingowej, dzięki temu udostępniając linki z kuponami ze sprzedaży uzyskuję(jak wyżej wspomniałem) 97% przychodu. Czytelnicy bloga cenią sobie moje treści, za co bardzo dziękuję. I dzięki temu chętnie decydują się wziąć udział w kursie w cenie, który im proponuję. Za to również dziękuję 🙂

Udemy specjalnie dla instruktorów przygotowało w j. angielskim specjalne szkolenie, z którego można nauczyć się przygotowywać kursy online wysokiej jakości. Są dostępne także napisy w j. polskim, gdybyśmy potrzebowali. Polecam, aby skorzystać z tych szkoleń. Trochę zajmuje to czasu, ale naprawdę warto. Możemy podszkolić swój warsztat w temacie tworzenia kursów online i to za free 🙂

Ja przeszedłem wszystkie i wiele się z nich nauczyłem. Za jakiś czas nawet myślę o stworzeniu kursu na temat tego "Jak stworzyć kurs online na Udemy?". Może niedługo go zobaczysz.

A dodatkowo planuję w końcu stworzyć swoje 2 najpopularniejsze kursy online w języku angielskim, aby wybić się na rynku światowym. Dzięki temu dochody ze sprzedaży takich kursów okażą się jeszcze większe. Jeśli więc stworzysz już w języku polskim kurs online, który dobrze się sprzedał, to pomyśl następnie o stworzeniu kolejnego w języku angielskim. Pomyśl o tym, że Polska to tylko kropla w morzu. A język angielski to morze, które pozwala Ci pozyskać znacznie większe przychody. Ja właśnie tak na to patrzę i dlatego już w 2019 zamierzam wydać moje 2 kursy w języku angielskim. Dam Ci znać, co z tego wyjdzie.

Udemy zarobki mogą wyglądać naprawdę ciekawie. Możliwe, że dzięki temu poważniej pomyślisz o zarabianiu na kursach online. Mam taką nadzieję. A jeśli masz jeszcze inne pytania dotyczące tworzenia kursów na Udemy, to daj znać w komentarzu, a chętnie odpowiem 🙂

Zobacz także:

Jak się rozliczyć ze sprzedaży kursów online na Udemy?

Jaki sprzęt do kursu online?

Udemy Zarobki = Zarabianie na kursach online. Ile i jak?
5 (100%) 5 vote[s]
2 Responses
  1. 1559 dolarów to owszem dobra kwota ale myślałem ,że można tam więcej zarobić 🙂 Powiedz, ile trzeba kursów sprzedawać miesięcznie by generować powiedzmy 20tys zł / miesiąc. Biorąc pod uwagę ,że 25% od udemy to średnio 10zł z kursu a jeśli sprzedajesz swojej grupie to pewnie jakieś średnio 40złotych.

    Podaj też proszę przykłady osób na udemy [ rynek EN ] które zarabiają najlepiej i przykłady rozwiazań skąd biorą ruch np swoje blogi, YT

    Dzięki

    1. Witaj Stefan i dzięki za pytanie. Co do zarobków na Udemy, to wszystko zależy od tego, jaką przyjmiesz strategię i jak popularne tematy kursów przygotujesz. A gdy otworzysz się jeszcze na rynek EN, to twoje szanse się zwiększają. Co do zarobków z tych kursów, to w artykule wyjaśniłem, jakie są możliwości. Nie musisz otrzymywać 25% od sprzedaży 1 kursu, lecz jeśli masz już swoją publiczność/listę mailingową, to możesz im udostępniać swoje kursy korzystając z linku instruktorskiego(wtedy przychód Twój wynosi 97%). A gdy ktoś po prostu będąc na Udemy wyszuka Twój kurs i zdecyduje się na zakup, to wtedy z Udemy dzieli się 50%/50%.

      Jeśli więc stworzyć popularny kurs i jeszcze otworzysz się na rynek angielski, to i 20 tys. zł możesz zarabiać na miesiąc. Ale, jak to jeszcze dobrze osiągnąć, to Ci nie powiem. Sam zmierzam do wyniki otrzymywania miesięcznie ok 2000$. I dlatego poza stworzeniem aktualnie 6 kursów online, mam na celu otworzyć się na rynek angielski, ponieważ tam widzę ogromny potencjał 🙂

Dodaj komentarz :)