Zarabianie na promocjach bankowych – jak zacząć i ile można zarobić?

Zarabianie na promocjach bankowych - jak zacząć i ile można zarobić

Korzystanie z promocji bankowych może mieć spory wpływ na budżet naszego gospodarstwa domowego. Z jednej strony co miesiąc otrzymujemy określoną kwotę za udział w kolejnych promocjach, a z drugiej, korzystamy z najlepszych dostępnych na rynku produktów bankowych, co pozwala nam w zasadzie zredukować do zera związane z tym koszty. Trzecią, niematerialną korzyścią z tego tytułu jest to, że powoli stajemy się ekspertem od oferty banków. Zobaczmy więc dalej, czy zarabianie na promocjach bankowych jest tak trudne, czy wręcz przeciwnie, łatwizna.

Ja uważam, że to drugie, szczególnie jeśli poznamy podstawy tego, jak działają promocje bankowe i spełnimy wszystkie proste warunki.

Jak zacząć swoją przygodę z promocjami bankowymi?

Rozpoczęcie zarabiania na promocjach bankowych jest bardzo proste. Wystarczy wpisać to hasło w wyszukiwarkę i znajdziemy przynajmniej kilka wysokiej jakości blogów, których autorzy dokładnie prześwietlają każdą promocję, podając nam wszystkie potrzebne informacje na temat warunków, czy opłat. Potem wystarczy już tylko kliknąć interesujący nas link i założyć konto. Czasem jest potrzebna wizyta kuriera, lecz coraz częstszą praktyką jest już weryfikacja biometryczna („przez selfie”).

Później spełniamy, najczęściej bardzo proste, warunki promocji i czekamy, aż nagroda wpłynie na nasze konto. Nieużywany produkt bankowy najlepiej zamknąć, chyba że rzeczywiście bardzo nam odpowiada, wtedy możemy zastanowić się, czy nie zostawić go sobie na stałe. Pamiętać należy tutaj o comiesięcznym spełnianiu warunków bezpłatności karty i konta, gdyż obecnie tylko dwa banki oferują bezwarunkowo ich bezpłatne prowadzenie.

Dobre praktyki podczas korzystania z promocji bankowych

Po pierwsze korzystając z promocji bankowych, pamiętajmy o dokładnym zapisywaniu sobie dat rozpoczęcia i zakończenia używania danego produktu. Jest to niezbędne, żeby po pierwsze nie zapomnieć o którymś z kont, gdzie, jeśli go nie używamy, może zacząć nam się naliczać opłata, oraz żeby wiedzieć, do których promocji możemy przystąpić a do których już nie.

Większość promocji ma okres wykluczenia i nie dostaniemy premii, jeśli na przykład rok przed rozpoczęciem promocji korzystaliśmy z jakiegokolwiek produktu tego banku. Do tej listy można dodać też warunki do spełnienia w danej promocji i warunki bezpłatności konta i karty, żeby mieć wszystkie informacje w jednym miejscu.

Ile można zarobić na promocjach bankowych?

Na promocjach bankowych możemy całkiem nieźle zarobić. Zależnie od tego, jak często korzystamy z okazji, otrzymamy od kilkuset do kilku tysięcy złotych rocznie. Standardowa promocja konta bankowego to od stu pięćdziesięciu do dwustu pięćdziesięciu złotych, a karty kredytowej trochę więcej, co oznacza, że jeśli w danym roku założymy sześć kont i dwie karty, to możemy pojechać na tydzień wakacji. Oczywiście pasjonaci są w stanie dojść do siedmiu-ośmiu tysięcy rocznie. A mówimy tu tylko o zarobkach, przeciętnie płacimy gdzieś około dwudziestu złotych miesięcznie za nasze produkty bankowe, więc większa świadomość tego, jak działają banki, pozwoli nam zaoszczędzić dodatkowe dwieście do trzystu złotych rocznie.

Podsumowując, zarabianie na promocjach bankowych jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto planuje podreperować domowy budżet i chce poszerzyć swoje horyzonty. Jest to też świetny wstęp do w pełni świadomego zarządzania swoimi pieniędzmi.

W artykule tym widzimy pewne promocje bankowe, w których możemy wziąć udział, a zarazem możemy przejść do wszystkich promocji bankowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.