Jak zmienić wpis na stronę lub odwrotnie w WordPress?

Jak często, gdy zacząłeś tworzyć nowy wpis na stronie WordPress zauważyłeś, że nie chodziło Ci o dodanie nowego wpisu, lecz nowej strony. Bądź chciałeś dodać nowy artykuł, a mimo tego na początek zacząłeś tworzyć nową stronę. Nie ma znaczenia czy taką treść opublikowałeś, czy nie. Nadal można to naprawić. Co wtedy warto uczynić? Poznaj receptę na szybką zmianę wpisu / artykułu w WordPress na stronę i odwrotnie.

Zmiana wpisu na stronę i strony na wpis krok po kroku

Film z kanału #JakSieRozwijac:


Artykuł:

Zaznacz całą treść z wpisu/strony i kopiujesz ją (np. klawiszem CTRL+C).

Otwierasz w nowym oknie stronę/wpis i tam wklejasz tą treść (np. klawiszem CTRL+V).

Następnie powracasz do "Wszystkich wpisów/Wszystkich stron", wyszukujesz stronę/wpis, którego treść skopiowałeś. Usuwasz taki wpis/stronę, aby jego adres URL nie był już zajęty (czynisz tak tylko wtedy, gdy wpis/strona została opublikowana). Później wracasz do okna z nowym wpisem/stroną i tam ustawiasz ten sam adres URL (który prawdopodobnie już został zaindeksowany).

Na koniec opublikuj tą poprawioną stronę/wpis i to wszystko. A poniżej jeszcze inne rozwiązanie, za pomocą specjalnej wtyczki.

Zmiana wpisu na stronę lub odwrotnie przez wtyczkę

Przechodzisz w Panelu administracyjnym WordPress do Wtyczki - Dodaj nową - wyszukujesz "Post Type Switcher" - instalujesz i włączasz.

Następnie w liście wszystkich wtyczek znajduje się ona pod hasłem "Zmień typ treści". Jeśli jeszcze nie jest włączona, to ją włącz. Czasami musisz usunąć pamięć podręczną przeglądarki (np. za pomocą wtyczki Autoptimize czy W3C Total Cache co wyjaśniałem w artykule "Optymalizacja strony / bloga WordPress").

Teraz wystarczy, że przejdziesz do wpisu lub strony (opublikowanego, szkicu i zaplanowanego). Po prawej stronie w kolumnie "Opublikuj" ustawiasz "Typ treści" na "Wpis" lub "Strona". Następnie zaktualizuj i dzięki temu zmieniasz szybko wpis na stronę lub odwrotnie.

Pamiętaj, że im mniej wtyczek na stronie WordPress, tym lepiej. Jeśli już więc dokonałeś już pewnych zmian wpisu na stronę lub odwrotnie, to zdecyduj się na odinstalowanie tej wtyczki. Zawsze będziesz mógł do niej powrócić, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Skorzystaj również z wielu innych artykułów i filmów na temat WordPress i Pozycjonowania, które znajdują się na blogu i kanale YT #JakSieRozwijac.

Co jeszcze? O WordPress znacznie więcej dowiesz się w moim kursie online "Ogarnij WordPress i tworzenie stron www". Mogą Cię także zainteresować moje pozostałe kursy online i książki o SEO, Pracy zdalnej, Biznesie online czy YouTube. Zachęcam do wykorzystania, ponieważ naprawdę warto, o czym przekonało się już tysiące odbiorców!

Szymon Owedyk: Copywriter, Pozycjoner, właściciel CopywriterExpert.pl i bloga JakSieRozwijac.pl. Twórca ciekawych artykułów, poradników, kursów i książek na temat SEO i Pozycjonowania, WordPress, Pracy zdalnej i Biznesu online.
Najnowsze artykuły