Wygodne biuro – poznaj 5 sekretów idealnego biura

Wygodne biuro - poznaj 5 sekretów idealnego biura

Wielu wystarcza biurko i wygodny fotel w sypialni, aby realizować swoje zawodowe cele, ale przychodzi taki moment, gdy firma szuka przestrzeni biurowej skrojonej na miarę potrzeb. Co powinno się brać pod uwagę przy wyborze nowego biura?

5 zalet nowoczesnego biura

1. Funkcjonalność

„Nie ma dobrego biura bez porządnego ekspresu do kawy!” To oczywiście żart, ale jest w nim pewna prawda. Jeśli nie wyobrażasz sobie dnia np. bez dobrej kawy, brak takiego ekspresu na dłuższą metę będzie trudny do wytrzymania. Biuro powinno więc zapewnić każdemu pracownikowi to, czego potrzebuje on do komfortowej pracy. Wszystko to sprowadza się do funkcjonalności przestrzeni, w której pracujesz, dla jednych niezbędne będzie ergonomiczne biurko z dwoma monitorami, dla innych wygodne krzesło czy wspomniany ekspres. Funkcjonalne biuro powinno dawać możliwość dostosowania przestrzeni do indywidualnych potrzeb firmy i jej pracowników. 

2. Dostępność niezbędnych narzędzi pracy

Jeśli chodzi o potrzeby pracowników, te dyktują nie tylko ich prywatne przyzwyczajenia, ale przede wszystkim rodzaj wykonywanej pracy. Inaczej zaprojektowana powinna być zwykła przestrzeń coworkingowa od biura przeznaczonego dla call center. Nie oznacza to, że w zwykłym biurze dla wielu pracowników nie powinno być narzędzi pozwalających na komfortową rozmowę przez telefon bez zakłócania pracy innych. W takiej sytuacji pomocne mogą być specjalne wygłuszone boxy i nieduże pokoje przeznaczone do telekonferencji i zwykłych codziennych połączeń. Pamiętaj o doborze biura wyposażonego w możliwość korzystania z dedykowanych narzędzi pracy. 

3. Design

Zostawiając nieco z boku kwestie związane z użytecznością przestrzeni biurowej, nie możesz zapomnieć również o jej wystroju. Może wydawać się, że jest to sprawa drugorzędna, ale czy rzeczywiście tak jest? Weź pod uwagę, jak często towarzyszyć będzie Ci przestrzeń wokół. Kilka godzin dziennie w biurze, które jest źle zaprojektowane, którego elementy rozpraszają, a sam wystrój jest chłodny i mało przytulny może istotnie wpłynąć na efektywność. Nie bez powodu największe korporacje poświęcają tyle uwagi na zaprojektowanie swoich biur. Właściciele mniejszych przedsiębiorstw również zaczynają zdawać sobie z tego sprawę. 

4. Miejsca relaksu i strefy gastronomiczne

Skoro o wygodzie i samopoczuciu mowa nie sposób nie wspomnieć o miejscach relaksu i strefach gastronomicznych. Zestresowani, zmęczeni lub – co gorsza – głodni pracownicy nie powinni mieć styczności z klientami. Jak temu zaradzić? Umożliwić odpoczynek w strefach relaksu, a także zaoferować miejsce w pobliżu, gdzie będą mogli przygotować sobie posiłek lub zjeść lunch np. w bistro na terenie biurowca.  

5. Lokalizacja i parking

Ostatnia zaleta wygodnego biura sprowadza się do jego lokalizacji. Dobrze, jeśli dojazd do miejsca pracy nie wymaga stania w ogromnych korkach i poszukiwania miejsca parkingowego w promieniu 2 kilometrów. 

Wynajem powierzchni biurowych w Tychach umożliwi Ci nie tylko dobrą komunikację z centrum aglomeracji oraz z południowymi miastami województwa śląskiego. Centrum Biznesowe Atrion daje możliwość korzystania z biur o różnorodnej specyfice, a wszystko w przyjaznej przestrzeni biznesowej w Tyskiej Strefie Ekonomicznej.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1