Dom przyszłości dzięki technologii LG – przyjrzyjmu się mu od środka!

Dom przyszłości dzięki technologii LG - przyjrzyjmu się mu od środka!

Festiwal Innowacji według koreańskiej marki to przekłucie wizji w realia. Jak co roku entuzjaści technologii spotkają się w Madrycie, by w dzielnicy La Moraleya podziwiać najnowszy budynek naszpikowany technologią marki LG. Willa z 3 kondygnacjami mogła zrobić wrażenie, bo we wnętrzu kryło się od groma nietypowych rozwiązań i kreatywnych pomysłów.

Przeniesienie systemów do przestrzeni domowej było świetnym pomysłem z kilku względów. Przede wszystkim pokazało przekrój działania nowoczesnego domu oraz jego działanie w warunkach realnych. Tak naprawdę mało rzeczy może konkurować z domem, w którym można zamieszkać. Poza tym samo zwiedzanie może zainspirować do zmian. Zobaczmy!

Dom przyszłości – salon

Przekraczając próg apartamentu można było natchnąć się na stylowe wzornictwo i aranżację stworzoną z gustem i smakiem. Dom LG został zrealizowany w opozycji do wnętrza wypchanego po brzegi cyfrowym sprzętem. Postawiono tu raczej na integrację wszystkich urządzeń tworzących zintegrowane środowisko. Cały asortyment jest sterowany za pomocą Google Asistant oraz Amazon Alexa, czyli z użyciem komend głosowych. Domem da się zarządzać z poziomu smartfona lub telewizora.

Na potrzeby imprezy, firma zainstalowała w domu telewizor OLED 77C9 z ekranem 4K Cinema HDR o rozdzielczości 8K. W innym pomieszczeniu pojawił się model wyposażony w matrycę NanoCell o tej samej rozdzielczości. Zarówno pierwszy jak i drugi model został wyposażony w algorytmy sztucznej inteligencji ThinQ AI pozwala na komunikowanie się z urządzeniem za pomocą głosu. Co ciekawe odbiornik rozumie kontekst wypowiedzi i pamięta czego rozmowa dotyczyła, więc sterowanie wchodzi tu na wyższy poziom. Telewizory przyszłości były w stanie przeszukać filmowe zasoby, by znaleźć tytuły z ulubioną aktorką oraz przefiltrować propozycje pod kątem odpowiednich gatunków.

We wnętrzu znaleźliśmy także lampkę, która posłużyła do poinstruowania oglądających jak działa sterowanie głosowe w praktyce, smart oczyszczacz powietrza LG Puri Care, szafę LG Styler, która redukuje zagniecenia i oczyszcza ubrania, pralkę TwinWash oraz suszarkę z pompą ciepła. Sama pralka wykonuje dwa prania jednocześnie. Model zaopatrzony w sztuczną inteligencję należy, tak samo jak suszarka, do wysoce energooszczędnych – jego klasa to A+++. Co najważniejsze za skomplikowanymi urządzeniami idzie też pomysł, jak zapobiec awariom. Sprzęty są zaopatrzone w funkcję SmartDiagnosis, która pomaga wykryć wszelkie problemy z działaniem.

Dom przyszłości od kuchni

Po wejściu do kuchni oczom ukazują się sprzęty AGD. Należą do nich lodówki side-by-side, stacja filtrowania i uzdatniania wody LG PuriCare, parowa zmywarka LG quadwash steam i mikrofala LG Neon Chef. Na ścianie nad blatem zawisł 43- calowy telewizor ze sztuczną inteligencją.

Na drzwiach lodówki również pojawił się ekran, tym razem półprzezroczysty, który nie dość, że jest zintegrowany z Alexą, to jeszcze po dwukrotnym zapukaniu ukazuje wnętrze lodówki. Postawiono tu także klasyczną lodówkę LG Centrum System, której zaletą jest bardzo niski pobór energii A+++ -40%.

Dom przyszłości – pozostałe pomieszczenia

Prawdziwe wrażenie robi “Home Cinema” z 88 calowym LG OLED 88Z9. Poza tym w mini kinie znaleźliśmy sporo urządzeń z linii LG Objet. W pracowni, tak jak w sypialni, natomiast natchnąć się można na kolejny już telewizor. Poza nim znajdziemy, również laptop z serii LG gram oraz przenośny głośnik.

W sypialni dwie gustowne szafki nocne są w rzeczywistości lodówką i oczyszczaczem powietrza. Wierzch sprzętu spełnia rolę ładowarki indukcyjnej.

W garderobie znajdziemy różnego typu pralki i suszarki oraz to, co potrzebne do zachowania odpowiedniego stanu ubrań. Na jednej ze ścian w korytarzu zaprezentowano głośniki o nieco większych gabarytach, które świetnie sprawdzą się na imprezie.

Zwiedzanie kończy się na piwnicy, czyli centrum dowodzenia całym sprzętem. Z ciekawych sprzętów piwnicznych, znajduje się tu aparatura do samodzielnego warzenia piwa. Urządzenie LG Home Brew potrafi wytworzyć dla nas piwo z różnych kapsułek. Nie trudno się domyślić, że sprzęt jest połączony z innymi, na przykład kiedy piwo jest gotowe, na lodówce pojawia się stosowny komunikat. W piwnicy znajduje się ponadto chłodziarka do wina zapewniająca trunkom właściwą temperaturę.

Co urzeka najbardziej w domu przyszłości? Z pewnością integracja i współpraca każdego z urządzeń oraz ich funkcjonalność. Wizja LG okazała się być czymś więcej niż domem dla znudzonych snobów, a stała się odpowiedzią na nasze potrzeby i wymagania. Pozwoliła także zdać sobie sprawę, że inteligentne domy to teraźniejszość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja na kursy online!
1