Jak zadbać o organizację nowoczesnego biura?

Jak zadbać o organizację nowoczesnego biura

Cyfrowe biuro wymaga bardzo dobrej organizacji. Przydatne będą m.in. zdalne narzędzia, dzięki którym zadbamy o koordynację działań firmy i szybko skorzystamy ze wsparcia specjalistów IT. Wyjaśniamy, jak Orange dla Firm może pomóc małym i średnim firmom.

Praca zdalna a cyfrowe biuro

Organizacja miejsca pracy to stworzenie takich warunków, w których praca przebiega najefektywniej. Wymaga to zadbania o kilka czynników. Odpowiednie oświetlenie, dobre ustawienie fotela, wysokość biurka, zaplanowanie przerw – na efektywność pracy w biurze wpływa wiele elementów. 

Każda firma, niezależnie od wielkości, potrzebuje prostych metod, by poprawić organizację miejsca pracy, dopasowanych narzędzi i szybkiego wsparcia IT w razie problemów. Jeśli pracujesz zdalnie, musisz urządzić swoje biuro w domu, a także zadbać o cyfrowe rozwiązania. Pomocą może być też oferta Orange dla Firm.

Dobra organizacja biura w chmurze – przykładowe narzędzia

Coraz częściej nie tylko duże korporacje, ale też małe firmy oferują możliwość pracy zdalnej. Polega to m.in. na korzystaniu z narzędzi chmurowych, jak i pomocy IT w razie problemów. Szereg działań można usprawnić i dobrze zorganizować, a tym samym podnieść swoje szanse na dalsze działania na szybko zmieniającym się rynku pracy. Właściciele małych firm coraz częściej inwestują w specjalistyczne systemy. 

Często podstawą są narzędzia dostępne w pakiecie Microsoft 365 – dodatkowo można korzystać z kilku wyspecjalizowanych programów. Należy do nich m.in. Microsoft Bookings. System rezerwacji będzie niezbędny m.in. w hotelach, w gabinetach lekarskich czy salonach manicure. Z kolei Outlook Customer Manager pomoże w porządkowaniu informacji o klientach i zleceniach. Jeśli potrzebne jest skoordynowanie działań zespołu, praktyczne będą usługi Microsoft Planner i StaffHub – służą one do zarządzania bieżącymi zadaniami i harmonogramami pracowników. 

Rozwiązanie problemów ze sprzętem

Zdarzają się sytuacje, że niezbędna jest pomoc informatyka. Małe firmy zwykle nie zatrudniają specjalisty IT. Korzystają ze wsparcia różnych serwisów, co wiąże się zwykle z przerwą w działalności. Atrakcyjnym rozwiązaniem jest Wsparcie IT, jakie zapewnia Orange dla Firm. 

Wystarczy zadzwonić pod dedykowany numer, by uzyskać wskazówki lub zamówić telefon od informatyka. Wiele problemów z oprogramowaniem czy usterek można usunąć online. W razie poważnej awarii informatyk przyjedzie do firmy, a na czas naprawy przekaże zastępczy sprzęt. Cyfrowe biuro należy zatem wyposażyć także w narzędzia automatyzujące i usprawniające codzienne procesy. 

Po więcej informacji zapraszamy tutaj: https://www.orange.pl/poradnik-dla-firm/firma-online/dobra-organizacja-biura/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1