Kurs Python Podstawy – Lekcja 3 – zmienne liczbowe i operatory matematyczne

Kurs Python Podstawy - Lekcja 3 - zmienne liczbowe i operatory matematyczne

Kurs języka programomania Python, od podstaw. Tym razem, w lekcji 3, poznajemy proste i dobrze znane zmienne liczbowe oraz operatory matematyczne. Na ich podstawie od razu praktycznie tworzymy różne programy w Python. Jeśli chcesz poznać wszelkie darmowe lekcje, to przejdź do playlisty Python.

Zmienne liczbowe w Python to zmienne, które przechowują wartości liczbowe, takie jak liczby całkowite, zmiennoprzecinkowe lub zespolone. Są one używane do przechowywania wartości liczbowych, takich jak liczby wymienione w programie, oraz do wykonywania obliczeń matematycznych. Python oferuje trzy typy zmiennych liczbowych: int, float i complex.

Python ma szeroką gamę operatorów matematycznych, których można używać do wykonywania różnych operacji. Należą do nich standardowe operatory arytmetyczne (+, -, *, /, %, //), a także operatory porównania (==, !=, >, <, >=, <=), operatory logiczne (i, lub, nie) i operatorów bitowych (&, |, ^, ~, <<, >>). Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji Pythona. My na początek poznamy podstawowe operatory matematyczne. Omawiam je w poniższym materiale wideo. Miłej nauki.

Chcesz zostać programistą od języka Python? Dołącz do kursu „Python 3 Podstawy – Programowanie dla Każdego„. Jego najlepszą ofertę (i wielu innych kursów) otrzymasz w zakładce „sklep„.

Film z kanału #jaksierozwijac:

Narzędzia do pobrania:

Polecane inne kursy online o Python:

  1. Python dla dzieci i młodzieży
  2. Kurs Python dla zielonych
  3. Fundamenty programowania w Python
  4. Kurs Python średniozaawansowany
  5. Kurs Python zaawansowany
  6. Egzamin Python Developer
  7. Pełna ścieżka Programisty Python

Nauka języka Python może być świetnym sposobem na poszerzenie swoich umiejętności i zdobycie nowych umiejętności. Python to wszechstronny język, który może być używany do wielu różnych celów, od tworzenia aplikacji internetowych po sztuczną inteligencję. Zachęcam Cię do wypróbowania Python i zobaczenia, co możesz z nim zrobić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *