Jaki prezent dla klienta biznesowego?

Jaki prezent dla klienta biznesowego?

Prezent dla klienta biznesowego to świetny sposób na miłe zwieńczenie współpracy lub podtrzymanie relacji. Niezależnie od tego, jaką ma wartość, ważne jest jego przesłanie, które pozwoli nas zapamiętać. Sprawdź, jaki prezent biznesowy będzie trafionym wyborem.

Podarunek ze smakiem

Dobrą opcją na podziękowanie zawsze będzie… jedzenie. Jednak wielkie kosze prezentowe z przypadkowymi smakołykami z supermarketu, owinięte przezroczystym celofanem, odchodzą do lamusa.

Jeżeli chcesz podziękować swojemu kontrahentowi lub klientowi, postaw na subtelne opakowania lub zgrabne pudełko. W środku możesz ukryć lokalne wyroby od miejscowych manufaktur, dobrej jakości kawę i herbatę albo słodkości. W takim pudełku mogą się zatem znaleźć: praliny, czekoladki, orzechy, pasty i smarowidła czy miód.

Tego rodzaju prezent świetnie sprawdzi się na przykład w  przypadku klienta indywidualnego, ale również dla pracowników Twojej firmy. Jest niezobowiązujący, a różnorodne smaki z pewnością trafią w każdy gust. Do zestawu świetnie będzie pasować kartka podziękowanie za współpracę, w której możesz zawrzeć kilka osobistych słów.

Szczypta dobrego humoru

Zabawny prezent? Dlaczego nie! Jeżeli wiesz, że Twój klient, kontrahent lub współpracownik ma poczucie humoru i łączą Was niemal przyjacielskie, lub koleżeńskie relacje, postaw na podarunek z humorem.

Sprawdzi się tutaj na przykład  wykonana na zamówienie grafika lub karykatura. Tego rodzaju charakterystyczny gift to dobry pomysł na zacieśnienie stosunków biznesowych w nieoczywisty sposób.

Idealnie dopasowany prezent

W przypadku bliskich, biznesowych relacji, dobrym pomysłem będzie prezent z personalizacją. Ten gest sprawi, że osoba obdarowana poczuje się miło doceniona. Możesz postawić tutaj na długopis lub pióro z grawerem, ale nie tylko.

Nieszablonowymi pomysłami będą także bilety na ciekawe wydarzenia, na przykład mecze, spektakle lub koncerty. To świetna opcja, zwłaszcza jeżeli znasz upodobania drugiej osoby. To wyjątkowy podarunek, który umożliwia kolekcjonowanie wspomnień i przeżyć, dzięki czemu z pewnością będziesz później miło kojarzony.

Użytkowy, ale w wysokiej jakości

W przypadku prezentów dla klientów biznesowych nie może zabraknąć klasycznych i uniwersalnych propozycji. To bibeloty i gadżety, które sprawdzą się szczególnie w przypadku pracy biurowej. Różnego rodzaju dobrej jakości notesy, długopisy, pióra, podkładki, a także sprzęt elektroniczny, typu powerbanki i dyski do przechowywania danych. To użyteczna kategoria produktów, która z pewnością będzie wykorzystywana w codziennej pracy. Jeżeli chcesz wyróżnić swój prezent, postaw na niebanalne wzornictwo i wysoką jakość, co z pewnością zostanie docenione.

W pracy przydatne są również kubki termiczne na napoje i termosy na jedzenie. Tego rodzaju gadżety, dobrze trzymające ciepło, sprawią, że osoba obdarowana zawsze będzie miała ciepłą kawę lub herbatę przy sobie.

Jak widzisz, pomysłów na prezent dla klienta biznesowego jest wiele. Wystarczy, że dopasujesz go do stopnia Waszych relacji oraz zakładanego budżetu na ten cel, a prezent z pewnością będzie trafiony.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1