Odkryj zalety szkoły podstawowej na Bemowie i zapewnij doskonałą edukację swojemu dziecku

zalety szkoły podstawowej na Bemowie

Dla rodzica wybór idealnej szkoły podstawowej dla swojej pociechy to spore wyzwanie. Jest to szczególnie trudne z uwagi na to, że obecnie wiele placówek, zarówno publicznych, jak i prywatnych, przedstawia coraz to lepsze oferty edukacyjne. Jak więc wybrać miejsce, w którym Twoje dziecko będzie się czuło dobrze, a zarazem będzie mogło realizować swoje pasje i zainteresowania? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie. 

Postaw na przyszłość swojego dziecka

Szkoła podstawowa na Bemowie to pierwsze poważna decyzja każdego rodzica. Tak naprawdę właśnie na początku nauczania Twoje dziecko odkrywa siebie, zawiera pierwsze znajomości, poznaje przyjaciół, z którymi często wiąże się na lata. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze idealnej placówki? 

Jak wygląda nauka w szkołach publicznych? Różnice między placówkami samorządowymi a niepublicznymi

Placówki, które są prowadzone przez samorządy, cieszyły się przez wiele lat sporym zainteresowaniem. Wraz z biegiem czasu pojawia się jednak wiele propozycji zapisania dziecka do szkoły niepublicznej. Dlaczego te oferty coraz bardziej kuszą rodziców? Przede wszystkim szkoły prywatne w Polsce cieszą się dużym uznaniem, ponieważ poziom nauczania w tych placówkach jest znacznie wyższy niż w przypadku wybrania szkoły samorządowej. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim szkoły publiczne kierują się przestarzałymi metodami nauczania, które nie są tak efektywne, jak w przypadku rodzajów kształcenia, które są dostępne w szkołach niepublicznych. Wielkość klas w placówkach prywatnych jest znacznie mniejsza, niż w przypadku szkół publicznych, które są często przepełnione. Daje to możliwość indywidualnej pracy z dzieckiem, a co za tym idzie, lepszych rezultatów nauczania i poznawania samego siebie. 

Jakie metody nauczania są stosowane w placówkach niepublicznych?

Każda prywatna szkoła podstawowa na Bemowie ma nieco inny plan nauczania. Nie ma się co dziwić, ponieważ nowoczesne badania wciąż kształtują nowe sposoby nauki dzieci już od najmłodszych lat. Przykładowo szkoła Gaudeamus stosuje innowacyjny system oceniania kształcącego, który opiera się na określaniu inteligencji wielorakich u swoich uczniów. Co to takiego? To sprawdzanie przy pomocy prostych testów tego, co jest mocną stroną każdego dziecka i opracowywanie szczegółowego plan u nauczania, który zapewnia z jednej strony rozwój własnych zainteresowań najmłodszych, jak również pomoc w poznawaniu innych dziedzin we właściwy dla dziecka sposób. 

Czy inteligencje wielorakie są także stosowane w przedszkolu?

Tak, w niektórych placówkach, takich jak wspomniany wyżej Gaudeamus, możesz spotkać się z wprowadzeniem innowacyjnych metod kształcenia już na poziomie przedszkolnym. Inteligencje wielorakie w przedszkolu to świetny sposób na poznanie własnego dziecka oraz jego potrzeb. Pomaga to zapoznać się kompleksowo z predyspozycjami dziecka już od najmłodszych jego lat. Inteligencje wielorakie w przedszkolu opierają się – tak jak w przypadku klas szkoły podstawowej – na opracowaniu odpowiedniego planu kształcenia Twojej pociechy, aby mogła w dogodny dla siebie sposób rozwijać swoje pasje.

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1