YouTube zarabianie na reklamach ustaw w dłuższych filmach

YouTube zarabianie na reklamach - jak ustawić w dłuższych filmach

Zarabianie na reklamach Adsense na kanale YouTube staje się powszechne już od wielu lat. Możliwe, że i my posiadamy swój kanał YouTube, który jest coraz popularniejszy, dołączyliśmy do programu zarabiania i co miesiąc otrzymujemy już pewne dochody. A jeśli nie, to już niedługo możemy się o to postarać. W tym celu dzielę się kolejną pigułką z kursu “Jak prowadzić, rozwijać i zarabiać na kanale YouTube?” Dołączyło do niego kilkuset zadowolonych studentów. I pamiętaj: najlepszą ofertę moich wszystkich kursów online (które mogą wpłynąć na Twój rozwój bądź przydać się innym) znajdziesz w sklepie na tej stronie.

Zobacz, jak w dłuższych filmach można ustawić kilka reklam i dzięki temu zarabiać jeszcze więcej!

Film z kanału #JakSieRozwijac:

W powyższym filmie dokładnie widać, że dłuższe filmy przesyłane na YouTube dają możliwość zwiększenia swoich zarobków z reklam Adsense. Z czego to wynika? Otóż, gdy film przekracza 8 minut, to można w nim ustawić także reklamy w czasie trwania filmu. Dawniej było to możliwe w filmach, które przekraczały minimum 15 minut, ale widać, że YouTube ma tutaj już mniejsze wymagania. W przypadku krótszych filmów reklamy można ustawić przed włączeniem filmu bądź po jego ukończeniu.

Poniżej dowód, jak w filmie o długości minimalnie powyżej 8 minut ustawiam reklamy wewnątrz filmu:

Przerwa na reklamę w filmie powyżej 10 minut

Oczywiście warto skupić się na 2 ważnych rzeczach, gdy chcemy publikować więcej reklam w naszych dłuższych filmach na YouTube:

  • ilość takich reklam – nie można przesadzać. Gdy za dużo reklam umieścimy, to zniechęcimy widzów do obejrzenia całego filmu i obserwowania naszego kanału. Najlepiej, gdy kolejną reklamę ukazujemy po 5 minutach, nie częściej.
  • lokalizacja reklamy – ustawiamy dokładne położenie reklamy w danym czasie trwania filmu. Warto wtedy zobaczyć w jakim momencie ją ustawiamy, czy jest on odpowiedni. Najlepiej, gdy nowa reklama pojawia się, gdy została już zakończona pewna myśl w filmie, a jest rozpoczęta nowa. Tak ustawione reklamy są bardziej naturalne i mniej przeszkadzające widzom.

Aby dołączyć do programu zarabiania na YouTube?

Tutaj należy spełnić 2 ważne warunki, czyli uzyskać 1000 subskrybentów. I po drugie, oglądalność filmów na kanale w wysokości minimum 4000 godzin na rok. Przekroczenie tych warunków może nie wydawać się takie proste. Ale trzeba przyznać, że jest to proste, jeśli tylko dobrze rozpoczniemy prowadzić i dalej rozwijać swój kanał YouTube.

Pewni studenci z mojego kursu po dobrze ustawionym kanale YouTube, opublikowaniu i ustawieniu kilku ciekawych filmów, już po kilku tygodniach bądź miesiącach dołączyli do programu zarabiania. Aktualnie dalej rozwijają swoje kanały i dalej życzę im powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja na kursy online!
1