Cloudflare co to jest? Zwiększa bezpieczeństwo i szybkość strony!

Cloudflare co to jest Zwiększa bezpieczeństwo i szybkość strony!

Cloudflare to wspaniała usługa internetowa, dzięki której można wykorzystać potencjał sieci CDN. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo strony www, bloga i sklepu internetowego. A zarazem, by poprawić szybkość ładowania strony internetowej. Zobacz, jak za darmo możesz wykorzystać to narzędzie online i jakie dokładne możliwości ono zapewnia!

CloudFlare jest profesjonalną usługą internetową, która już niedługo podniesie bezpieczeństwo i szybkość działania Twojej strony www.

Film z kanału #JakSieRozwijac:

Co daje Cloudflare stronie WWW?

Mogliśmy już wiele działań podjąć na naszej stronie WordPress czy innej, które zwiększyły jej bezpieczeństwo i poprawiły szybkość ładowania. Natomiast, co można uczynić jeszcze, aby ochronić się przed atakami DDoS bądź hakerów. Dlaczego wykorzystać do tego usługę CloudFlare?! Ponieważ jest niezawodna.

Co zyskuje strona WordPress i każda inna dzięki CloudFlare:

 • zwiększasz bezpieczeństwo strony WordPress, poprzez kolejne zabezpieczenia od CloudFlare. Zanim ruch pojawi się na naszej stronie internetowej, to przechodzi przez serwery Cloudflare, które filtrują specjalne zagrożenia. Posiada również wbudowany firewall WAF. Później w panelu administracyjnym CloudFlare będziesz mógł śledzić czy pojawiły się pewne ataki na naszą stronę www.
 • zyskujesz bezpłatny certyfikat SSL od CloudFlare – możesz również wykorzystać ten zakupiony przez nas i zainstalowany na serwerze.
 • zwiększasz czas ładowania strony www, co wynika z zastosowania całej sieci serwerów CDN Cloudflare z całego świata. Gdy wdrożysz to narzędzie na naszej stronie www, to później lepszą szybkość naszej strony sprawdzisz w narzędziu PageSpeed Insight, GTMetrix oraz TestMySite. Poniżej wyniki z tego bloga, po wdrożeniu Cloudflare:
 • poprawisz optymalizację strony eliminując zbędne wtyczki, ponieważ narzędzie CloudFlare pozwala zadbać o keszowanie (cache) strony, minimalizację plików js, html, css bądź masz jeszcze dostęp do funkcji takich, jak Google Analytics.

Więcej o Cloudflare także w filmie od samych twórców poniżej:

Uruchomianie Cloudflare wymaga wprowadzenia zmian na serwerze DNS, na którym jest postawiona strona www. Ta konfiguracja została wytłumaczona w powyższym filmie. Jeśli sobie z nią nie radzisz, skontaktuj się z firmą hostingową, aby zrobili to za Ciebie – powinni to uczynić za darmo.

2 Comments

 1. Janusz Kamiński

  Na początku korzystałem z darmowego pakietu, a dalej wykupiłem startowy i jest git majonez. 🙂

  1. Jak Się Rozwijać

   To nieźle, my się przymierzamy do zakupu w najbliższym czasie. Choć i darmowy pakiet zrobił już swoje. Strona szybciej działa na desktopach i urządzeniach mobilnych. A przy okazji jest bezpieczniejsza 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1