Jak promować stronę na FB? Promocja na Facebooku!

jak promować stronę na fb fanpage na facebooku

Promujesz się na Facebook’u i chcesz uzyskać jak najlepsze wyniki? Dowiedz się dokładnie, jak promować stronę na FB. Dzięki temu dotrzesz do wielu użytkowników i nawiążesz z nimi długofalowe relacje. Social media poprawi Ci konwersje na stronie internetowej nawet o kilkaset %. Poznaj więc kilka ciekawych wskazówek dotyczących prowadzenia konta Facebook i Fanpage.

Pamiętaj, aby wdrażać te wskazówki sukcesywnie, a już po kolejnym miesiącu zauważysz na FB o wiele lepsze statystyki 🙂

Wniosek jest tylko jeden: przekonaj się, jak promować stronę na FB tanio i skutecznie! A później działaj!


Spis treści:

 1. Ramki na zdjęciach
 2. Kolory tła obrazka kontrastowe dla FB
 3. Dopasuj się do odbiorców
 4. Emoji / Emotki w postach na Facebooku
 5. Stosuj posty typu “wezwanie do działania”
 6. Stosuj hashtagi # dla użytkowników
 7. Twórz regularne posty na FB
 8. Ukazuj produkt / usługę w kontekście

Jak promować stronę na FB / Fanpage na Facebooku:

1. Ramki na zdjęciach

ramki w postach na fb to promocja strony na facebooku

Zastosuj czasami ramki na zdjęcia, ponieważ dzięki nim dane zdjęcie i to, co ono przedstawia wydaje się być bardziej interesujące. Jakie ramki? Kontrastowe dla zdjęcia, np. czerwone jeśli zdjęcie jest w miarę jasne czy niebieskie gdy na zdjęciu przeważa kolor jest biały.

Do tworzenia takich ramek możesz wykorzystać zwykły Paint bądź inne programy graficzne, jak Photoshop czy online CANVA.

Ramki – niby nic, a wyróżnią Twoje posty wśród wielu innych.


2. Kolory tła obrazka kontrastowe dla FB

kontrasowe zdjęcia na facebooku to forma promocji i reklamy strony na fb

Zastosuj kolory tła obrazka kontrastowe dla faceboka, np. pomarańczowy, czerwony i inne. Unikaj niebieskiego i innych kolorów, które byłyby mało widoczne 🙂


3. Dopasuj się do odbiorców

statystyki grupy odbiorców na facebooku

Pamiętaj, jak ważne jest dopasowanie postów na FB do odbiorców. Bezpłatne narzędzie to statystyki grupy odbiorców Facebook Audience Insights. W menadżerze reklam wchodzisz w “Statystyki grupy odbiorców“. Wpisujesz po lewej stronie takie dane, jak: kraj, przedział wiekowy i zainteresowania. Następnie po prawej stronie przechodzisz w “Polubienia strony“. Jak poniżej!

polubienia strony na fb facebooku

Obejrzysz w ten sposób najpopularniejsze Fanpage z danej grupy. Inne płatne narzędzie to FastTony.es – płatne, ale warto wypróbować.


4. Emoji / Emotki w postach na Facebooku

emoji czyli emotki na facebooku to promocja strony na fb

Emoji / emotki pozwalają Ci sterować uwagą ludzi. Stosuj je nie tylko w opisie, ale także w nagłówku. Emoji / Emotki możesz brać z wyszukiwarki Pillap.com. Na pewno znajdziemy tam, coś co będzie pasować do naszych postów, branży i zaciekawi naszych odbiorców.

5. Stosuj posty typu “wezwanie do działania”

Publikuj posty nastawionego na działanie (np. na nr telefonu) – z poziomu Menadżer reklam tworzysz reklamy. Wybierz “Rozpoznawalność lokalna“.

rozpoznawalność lokalna menager reklam facebook

W panelu masz do wyboru “Wezwanie do działania” – wybierz “Zadzwoń teraz“. Wówczas osoba, która kliknie w taką reklamę, bezpośrednio na komórce, automatycznie będzie do nas dzwonić, nie musi więc kopiować nr telefonu.

wezwanie do działania w postach na fb facebook

Bezpłatnie da się – przejdź przez cały proces tworzenia reklamy i uruchomić taką reklamę. Dostaniesz dostęp do tego posta w jeszcze jednym okienku. W menadżerze wyłącz tę reklamę i wejdź w “Tworzenie i Zarządzanie“. Masz tutaj dostęp do “Posty strony“. Widzisz wszystkie posty z reklamami. I każdy z nich, nawet te wyłączone, możesz w dowolnym momencie opublikować. Wybierasz opublikowanie tego posta z nr telefonu i to wszystko 🙂 Pozwala to za darmo publikować “wezwanie do działania” czyli “posty, których celem jest nakłonić do rozmowy telefonicznej” i inne “posty typu pozyskiwanie kontaktów”.


6. Stosuj hashtagi # dla użytkowników

Hashtagi nie działają już pod względem seo, ale stanowią cenną informację dla użytkowników. Pamiętaj przynajmniej o kilku hashtagach, czyli 2-3. Zbyt duża ilość zniechęca, więc nie przesadzaj.

hashtagi to promocja strony na facebooku czyli cenna informacja dla użytkowników

7. Twórz regularne posty na FB

Planuj posty regularne, np. motywacyjne, gry słów, sprzedażowe, wizerunkowe i inne dopasowane do Twojego biznesu i celów. Możesz wykorzystać do tego takie pomocne narzędzie, jak płatny Publbox czy darmowy Hotsuite.

Jak to wygląda u mnie?

Wrzucam minimum 5 postów tygodniowo, w tym treści: reputacyjne, rozrywkowe, zagadki, zaproszenie, informacyjne, sprzedażowe.

regularna publikacja postów na fb to promocja strony na facebooku

8. Ukazuj produkt / usługę w kontekście

Ukazuj produkty i usługi w kontekście, w tle czyli staraj się nie przedstawiać swoich ich na pierwszy plan. Najlepiej, jeśli przedstawiasz je z pewnej odległości, dzięki czemu wydają się być bardziej atrakcyjne. Zobacz na poniższe zdjęcia!

produkty i usługi w kontekscie gwarancją promocji strony na fb facebooku

Zauważasz tu recepcję w hotelu, ale przy okazji widzisz także jabłko appla 🙂

produkty w tle to gwarancja promocji na fb facebooku

Tutaj dostrzegasz na pierwszym planie piękne paznokcie kobiety w kolorze czerwonym. Natomiast przy okazji zauważasz nazwę lakieru do paznokci, który używa.

Wiesz już, jak promować stronę na FB krok po kroku. Zacznij więc stosować to w praktyce i analizuj efekty. Powodzenia!

4 Comments

 1. Martin

  Super, ja polecam dodatkowo w inwestycje w postaci polubień postów ( szczególnie na poczatku ), wtedy algorytm facebooka chętniej pokazuje naszą stronę w wyszukiwarce i jest częściej wyswietlana użytkownikom. Powodzenia!

  1. Jak Się Rozwijać

   Jest to jakiś pomysł. Choć kupowanie polubień postów na dłuższa metę się nie sprawdza. Lepiej zadbać o jakość dowożonego materiału, a prawdziwe polubienia i udostępnienia będą się pojawiać, zgodnie z zasadą wdzięczności.

 2. Jarek

  bardzo pomocne i co wazne, w przystepnym jezyku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1