Jak ustawić stopkę / footer WordPress?

Jak ustawić stopkę footer WordPress

Stopka WordPress na dole strony WP. Tam nie musi się pojawiać informacja “Motyw jest Dumnie wspierany przez WordPress”. A czasami też w stopce pojawia się informacja o autorze motywu i link do jego strony. Jak można to zmienić? I czy jest to legalne? Okazuje się, że tak, jeśli pobrałeś motyw z oficjalnej strony WordPress.org w pozycji “Themes” czy też z pozycji panelu administracyjnego WordPressMotywy – dodaj nowy. Ingerencja w kod strony jest w pełni dostępna. Możesz więc usunąć dane ze stopki strony, że strona jest wspierana przez WordPress i dane o autorze.

ps. Inaczej jest, gdy wybierasz motyw poza WordPress.org. Wtedy musisz sprawdzić czy te motywy, które wybrałeś są udostępniane na podstawie licencji GPL. Jeśli tak, to również i tam możesz ingerować w kod i takie informacje ze stopki usunąć.

Zobacz kilka sposobów na właściwe ustawienie stopki WordPress


Jak ustawić Stopkę/Footer WordPress?

  • 1 Opcja: Przejdź do panelu administracyjnego WordPress – Wygląd – Personalizacja. Tam wybierasz opcję “Footer“. I wprowadzasz treść, która ma się tam pojawić, z odpowiednimi linkami(jeśli chcesz). Później opublikuj. Jeśli chcesz dostrzec te zmiany na stronie, to musisz opróżnić pamięć podręczną przeglądarki, korzystając z takich wtyczek, jak Autoptimize czy W3C Total Cache.
ustawienie stopka footer wordpress z personalizacja wp
  • 2 Opcja: Czasami nie pojawia się możliwość ustawienia takiej stopki przez tą pierwszą opcję. Natomiast jest to możliwe poprzez konfigurację kodu motywu. Przechodzisz więc do Wyglądu – Edytor – wyszukaj pozycję Footer (stopka motywu) i wyszukujesz następnie pozycję site-info. Od tego momentu zaczyna się stopka. Wystarczy, że wprowadzisz tutaj informacje i linki, które chcesz pozostawić w stopce WP. Następnie opublikuj i dzięki temu zyskałeś nową stopkę. Ale jest jedno ale. Gdy będziemy aktualizować motyw (a warto tak czynić, gdy pojawia się taka możliwość) to dobrze jest stworzyć coś takiego, jak Child Theme / Motyw Potomny. Jeśli jeszcze tego nie uczyniłeś, to musisz o to zadbać. Wyjaśniam to w kursie “Ogarnij WordPress i tworzenie stron www”.
ustawienie stopka footer wordpress w edytorze motywu
  • 3 Opcja: Wykorzystaj wtyczkę Simple Custom CSS. Wtedy przejdź do Wygląd – Custom CSS – i tam w lini kodu po “site-info” wklej informację na temat stopki bądź, jeśli w stopce nie ma się nic pojawiać, to pozostaw przy display: none. Gdy nawet będziesz aktualizował motyw, to ustawienia tej wtyczki będą nadal aktualne.
ustawienie stopka footer wordpress przez wtyczkę Simple Custom CSS

Powodzenia w ustawieniu Stopki / Footer WordPress 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1