Jak usunąć FB / konto na Facebooku krok po kroku? Poradnik!

Jak usunąć FB konto na Facebooku

Musisz przyznać, że jesteśmy dziś w dużej mierze uzależnieni od Facebooka i innych popularnych social mediów. Przez to możemy często zaniedbywać inne ważne sprawy dotyczące naszego życia prywatnego i zawodowego. Coraz mniejszy poziom prywatności, spam i wiele innych czynników sprawia, że wiele osób decyduje się na usunięcie swoich kont społecznościowych. Może i Ty o tym myślisz i chcesz dowiedzieć się, jak usunąć FB?

Czy usunięcie FB jest takie trudne?!

Dostrzegasz, jak coraz większy wpływ na Twoje życie mają różnego rodzaju aplikacje i inni użytkownicy. Denerwować może Cię również sama polityka prywatności Facebooka, który jest w stanie monitorować każdy Twój ruch. A warto jeszcze wspomnieć o tym, że wiele mediów społecznościowych nie gwarantuje Ci idealnej ochrony danych. To wszystko również sprawia, że zastanawiasz się, jak usunąć konto Facebook. Dowiedz się, jak możesz usunąć bądź dezaktywować konto FB oraz co to tak naprawdę oznacza. Zapraszam 🙂


Spis treści:

 1. Wypowiedzi osób wyjaśniające, dlaczego usunęły konto na Facebooku?
 2. Czy warto usunąć konto Facebook?
 3. Co oznacza usunięcie konta Facebook?
 4. Jak ponownie aktywować konto Facebook?
 5. Jak usunąć FB / Facebook?
 6. Dlaczego na razie nie usunąłem konta FB Facebook?

1. Dlaczego warto usunąć konta Facebook – opinie

Usunąłem konto na FB, ponieważ chciałem: przestać się martwić o swoją prywatność, przestać marnować swój cenny czas, kontrolować sposób w jaki komunikuję się z innymi, być bardziej wiarygodny, uchronić się przed zagrożeniami czyli wirusami itp.. I co najważniejsze zacząłem myśleć więcej o sobie!”

Do usunięcia konta zachęcił mnie spokój, brak obowiązków i odcięcie od rzeczywistości. Postanowiłam całkowicie odciąć się od szumu informacyjnego.”

Natalia wyjaśnia dlaczego usunęła konto na Facebooku
Wypowiedz osoby, która usuneła konto na FB

2. Czy warto usunąć konto na Facebooku?

Możliwe, że po przeczytaniu takich informacji uznasz, że również i Tobie konto Facebook nie jest potrzebne, a nawet Ci przeszkadza. Zanim jednak zdecydujesz się na jego usunięcie, warto to dobrze przemyśleć. Pomocne okazuje się przeanalizowanie zalet i wad Facebooka. Przyjrzyj się im bliżej.

Zalety:

 • + dostęp do grupowych tematycznych (zapewniają rozwój, edukację i naukę)
 • + dostęp do informacji o wydarzeniach
 • + prosty i szybki kontakt ze znajomymi bądź klientami
 • + możliwość tworzenia skutecznych reklam

Wady:

 •  spam informacji na tablicy (wszelkie powiadomienia, zaproszenia, wrzucone posty i polubienia naszych znajomych oraz reklamy)
 •  ogranicza ilość rozmów, które można by przeprowadzić bezpośrednio, osobiście (twarzą w twarz)
 •  uzależnienie od messengera

3. Co oznacza usunięcie konta Facebook:

 1. Konto przestaje istnieć i nie możesz już nigdy uzyskać do niego dostępu.
 2. Konto usuwane jest po 2 tygodniach od momentu otrzymania wniosku o usunięciu. Nie możesz się wtedy logować na to konto, ponieważ zostałoby ono ponownie aktywowane.
 3. Usuwanedane zgromadzone w kopiach zapasowych (publikowane zdjęcia, aktualizacje statusu itp.) – trwa to około 3 miesiące. Dane te nie są już dostępne na FB.
 4. Znajomi usuwanego konta FB nadal mogą przechowywać otrzymane od niego wiadomości. Nie myśl więc, że usuwając konto na FB naszym znajomym są wyczyszczane wszystkie wiadomości, które do nich wysyłaliśmy.
 5. W bazach danych FB mogą nadal pozostawać pewne materiały, jak pliki dziennika. Nie posiadają one jednak żadnych znaczników osobowych.

4. Jak usunąć FB / konto Facebook?

Nie chcesz już więcej korzystać ze swojego konta Facebook i chcesz dokładnie wiedzieć, jak usunąć FB? Jeśli tak, to pamiętaj o tym, że w tym wypadku nie będziesz mógł ponownie aktywować konto i odzyskać utracone dane. Zanim więc zdecydujesz się na ten krok, warto jest wykonać kopię danych z Facebooka. O tym, jak to zrobić piszę trochę niżej.

Aktualizacja: Aktualnie są 2 opcje usunięcia konta na FB. Prawie te same. Ale jedna szybsza 🙂

A. Musisz być zalogowany na FB i wtedy klikasz w gotowy wniosek o usunięcie konta Facebook:

https://www.facebook.com/help/delete_account/

B. Będąc zalogowany na FB klikasz w daszek (strzałeczkę w dół) umieszczoną na górze po prawej stronie. Następnie rozkłada Ci się pole i klikasz w “Ustawienia“.

usunięcie konta na facebooku 1

Później po lewej stronie w “Twoje informacje na Facebooku“.

usunięcie konta na fB 2

I następnie wybierz 4 opcję czyli “Usuń konto i informacje

usunięcie konta na facebooku 3

a następnie zjeżdżasz na dół i klikasz w “Usuń moje konto“.

usunięcie konta na fb część 4

Później Wypełniasz formularz związany z usunięciem konta FB. W celu zatwierdzenia ponownie podaj hasło i specjalny tekst w ramce. Następnie uzyskujesz wiadomość:

“Jeśli uważasz, że nie będziesz już korzystać ze swojego konta na Facebooku i w związku z tym chcesz je usunąć, możemy się tym zająć. Pamiętaj, że nie będziesz mógł reaktywować swojego konta ani odzyskać żadnych treści ani informacji, które się w nim znajdowały. Jeżeli nadal chcesz usunąć swoje konto kliknij opcję ‘Usuń moje konto’.

Powoli usuwane jest Twoje konto FB, co może trwać nawet do 90 dni. Przez 2 tygodnie nie możesz się logować i zostanie usunięte. Możesz również ponownie zalogować na niby Twoje usunięte konto na Facebooku. Odświeżasz więc stronę i logujesz się. Po zalogowaniu otrzymujemy wiadomość:

“Twoje konto oczekuje na usunięcie. Czy na pewno chcesz trwale usunąć swoje konto?”

Potwierdzasz, że chcesz usunąć i zostajesz wylogowani. To wszystko! Bądź cofasz, że nie chcesz.

Pamiętaj: Aby Twoje konto Facebook zostało trwale usunięte, nie możesz się na nie logować przez najbliższe 14 dni. Później nie będzie to możliwe, ale przecież właśnie na tym Ci zależało!


Dlaczego na razie nie usunąłem konta na Facebooku?

Swoje konto używam w 90% w celach zawodowych. Pozwala mi ono kontaktować się z klientami, czytelnikami bloga, a zarazem tworzyć kampanię reklamowe. Zajmuje się również pozycjonowaniem i widzę, że to konto pomaga mi poprawiać pozycję bloga, jak i strony firmowej, co jest dla mnie dużą zachętą 🙂

Oczywiście rozumiem, że można wpaść w nałóg uzależnienia od FB, co nie jest dobre. I dlatego wprowadziłem w swoim życiu kilka zasad, które pozwalają mi mieć zrównoważone podejście.

Jakie zasady wprowadziłem w  życie:

 1. Nie zaglądam na FB, gdy wstaję rano. Najpierw spokojnie pracuję od 5.30 bądź 6.00 do godziny 9.00. Następnie mam przerwę w postaci smacznego śniadania z moją ukochaną Agatką. Później dopiero wracam do pracy i jeszcze kończąc kawkę przeglądam pocztę i moje konto na FB. Ale tutaj dbam o to, aby nie przeglądać całej tablicy.
 2. Nie otrzymuje żadnych powiadomień od moich znajomych. Nie mam potrzeby ich podglądać w taki sposób, wolę utrzymywać z nimi kontakt na żywo. Dostaję więc tylko info od kilku grup, do których dołączyłem, aby móc się dalej rozwijać w kierunku SEO i Copywritingu.
 3. Nie mam zalogowanego konta FB i Messengera na telefonie (aplikacje oczywiście są zainstalowane systemowo na stałe, o co już postarał się producent), więc nie otrzymuję powiadomień z aplikacji. dzięki temu nie rozpraszam się podczas pracy.
 4. Zrobiłem przegląd stron i grup, które lubię i przestałem obserwować te, które mnie już nie interesują bądź nie są mi już potrzebne.

Jak jeszcze ktoś inny pozytywnie ocenił konto na FB:

Dlaczego warto posiadać konto facebook czyli nie zawsze warto wiedzieć jak usunąć fb

Pytanie dla Ciebie: Dowiedziałeś się, jak usunąć FB oraz jak przebiega dezaktywacja Facebook! A Ty, na co się zdecydowałeś? Usunąłeś, dezaktywowałeś czy może jeszcze nadal korzystasz ze swojego Facebooka? Daj znać!

2 Comments

 1. Michał

  Ja nie usunąłem konta i też nie mam zamiaru. Nic to w moim życiu by nie zmieniło, a straciłbym dostęp dla cennych dla mnie grup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1