JavaScript WordPress – jak dodać kod JS na stronę WP?

JavaScript WordPress - jak dodać kod JS na stronę WP

Możliwe, że posiadamy ciekawe narzędzie, które może zadziałać na naszej stronie WordPress przy pomocy kodu JavaScript. Gdy taki kod wstawimy na stronę WordPress edytując pewną stronę czy artykuł, to i tak nie zostanie on właściwie zinterpretowany przez WordPressa. Co więc należy uczynić w takim momencie?!

kod JavaScript należy umieścić we właściwym miejscu na stronie WordPress bądź przy pomocy wtyczki.

Czy jest JavaScript i co nam zapewnia?

JavaScript to jak sama nazwa wskazuje język skryptowy. Pozwala na obsłużenie dynamicznych treści na stronie www, animację multimediów i ich kontrolowanie, interaktywne mapy czy wyświetlenie wideo itp. Dzięki JS łatwo jest również stworzyć pewne aplikacje i narzędzia, które później poprawnie i szybko wyświetlają się na stronie internetowej.

JavaScript umożliwia:

  • gromadzenie wartości w zmiennych (np. formularz na stronie posiada zapytanie o imię użytkownika. Gdy jest taki formularz wypełniany przez internautę, to wpisywane imię czy inne informacje są automatycznie zapisywane w zmiennej o odpowiedniej nazwie).
  • uruchamia kod reagując na pewne sytuacje powstałe na stronie www.
  • operowanie na poszczególnych kawałkach tekstu

Jak działa kod JavaScript na stronie www?

Przeglądarki odpowiednio interpretują kod strony internetowej (html, javascript, css) i następnie wyświetlają go w zakładce przeglądarki(w tak zwanym środowisku wykonawczym). Najpierw załadowany zostaje kod HTML i CSS, a następnie JavaScript. Dzięki temu cała struktura strony i jej wszystkie style są już na swoim miejscu i wtedy załączany jest dodatkowy kod JS.

Dzięki temu kod JavaScript jest w stanie dynamicznie zmieniać kod HTML i CSS, za pomocą Document Object Model API. Nie byłoby to możliwe, gdy najpierw został załadowany kod JS.

Jak powinien być napisany kod JavaScript? Przeglądarki internetowe natrafiające na kod JS, interpretują go od góry do dołu.

Jak umieścić kod JavaScript na całej stronie WordPress?

Gdy chcesz, aby skrypt obowiązywał na całej stronie, to dodaj go przy użyciu poniższego fragmentu kodu do sekcji “Function” w Twoim motywie WordPress:

function funkcja_dodawania_javascript() {
?>
<script>
[TWÓJ SKRYPT JAVASCRIPT]
</script>
<?php
}
add_action('wp_footer', 'funkcja_dodawania_javascript');

Pamiętaj: w miejscu „[TWÓJ SKRYPT JAVASCRIPT]” wklej swój własny skrypt JS. Po zapisaniu zmian w tym pliku kod JavaScript dodasz na całej swojej stronie WordPress i będzie ładowany z poziomu sekcji wp_footer (z poziomu stopki – czyli tak, jak być powinno).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Promocja na wszystkie kursy online!

Zajrzyj do zakładki "Kursy Online" i sprawdź najlepsze promocje na kursy o grafice i fotografii, marketingu, zarabianiu przez Internet, IT i AI. Zapraszamy!

Promocja!
1